Yaşam 18 Aralık 2020 - 21:40:36

Çorap Kaçması Nasıl Önlenir? Çorabın Kaçmaması İçin Ne Yapmalı?

Çorap Kaçması Nasıl Önlenir? Çorabın Kaçmaması İçin Ne Yapmalı?

Çorap kaçması hemen hemen her kadının başına gelebilen bir problemdir ve bu sorunu önlemek için bazı tedbirler almak gerekmektedir.

Çorap Kaçması Nasıl Önlenir?

Kadınlar için üretilmiş olan ince külotlu çoraplar oldukça narin kumaşlardan elde edildiği için çorap kaçması gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Çorapta meydana gelen çok ufak bir yırtık anında bütün çoraba yayılır ve bu durum sonucunda çorap kullanılmaz hale gelir. Çorap kaçmasını önlemek için kullanırken dikkatli ve özenli olmanız gerekmektedir. Çorap kaçmasını önleyen teknikler de bulunmaktadır. Bunları uygulayarak daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Çorap kaçmasını önlemek için giymeden önce beyaz sirke ile yıkayabilirsiniz. Bunu yapabilmek için öncelikle geniş bir kaba yaklaşık 1 litre soğuk su koyunuz. Ardından bir kaşık sirke ekleyiniz. Çorabı bu suyun içerisine koyunuz ve yaklaşık olan 5 saat bekletiniz. 5 saat sonrasında çorabı sudan çıkartıp ve ılık su ile durulayınız. Bu uygulama sayesinde çorabınızın daha dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Çorabın Kaçmaması İçin Ne Yapmalı?

Genel olarak birçok kadının tercihi olan ince çoraplar her ne kadar zor giyilse de bazı ayrıntılara dikkat ederek kaçmadan kullanım sağlayabilirsiniz. Öncelikle giyeceğiniz çorabı kendi bedeninize uygun olarak almanız gerekmektedir. Bedeninizden küçük olan çoraplar giyilirken fazla çekiştirmeye maruz kalabilir. Bu durum çorabın hasar görüp kaçmasına neden olmaktadır. Bu yüzden çorap giyerken çekiştirmeden giymeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra çorabı giyerken elinizde bulunan yüzük gibi aksesuarlar yırtılmalara neden olabilir. Bu nedenle elinizde herhangi bir şey bulundurmamaya dikkat edininiz.

Çorabın kaçmaması için elinizle toplayarak yavaş hareketler ile giyiniz. Bu şekilde çorabın zarar görmesini engellersiniz. Eğer ki tırnaklarınız manikürlü değilse ve uzunsa çoraba çok fazla değmemesine dikkat ediniz.

Kaçan Çorap Nasıl Tamir Edilir?

Eğer ki çorabınızı giyerken basit bir hatadan dolayı kaçtıysa bazı yöntemler ile bunu düzeltebilirsiniz. Çorabını ufak bir yerden kaçtığında bu genel olarak aşağıya doğru devam eder. Şeffaf bir oje ile çorabın kaçtığı noktaya müdahale edebilirsiniz. Buraya süreceğiniz az miktarda oje kaçığın ilerlemesini önler ve böylece giymeye devam edebilirsiniz. Eğer ki bu sorunu çok fazla yaşıyorsanız çorabı giymeden önce üzerine saç spreyi sıkınız. Bu şekilde kaçmayı önler ve rahat bir şekilde giyebilirsiniz.

Çorabın kaçmasını önlemek için sıkça uygulanan bir başka yöntem çorabı buzdolabına koymaktır. Bir poşetin içerisinde buzlukta 1 gün boyunca beklettiğiniz çorap daha dayanıklı hale gelir ve böylece kaçma gibi problemler meydana gelmez.

Çorap Kaçmasına Çözüm Önerileri

Devamlı olarak çorap kaçması problemi yaşamak ekonomik olarak da kişiyi zorlayabilir. Aldığınız ince külotlu bir çorabı uzun süre kullanabilmek için çorabınızı elde yıkamaya özen gösteriniz. Bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı deterjan ve karbonat atın. Çorabın ters yüzünü bu suyun içerisine koyunuz ve çok fazla çitilemeden lekelerin çıkmasını sağlayınız. Daha sonra çorabı kurumaya bırakınız. bu şekilde hırpalama meydana gelmez ve çorap daha uzun ömürlü olur. Eğer ki makinede yıkayacaksanız bir kesenin ya da kılıfın içerisine koyarak yıkayınız. Böylece çorabınızın eskimesin önleyerek kaçmasına da çözüm yaratmış olursunuz.

  • çorap kaçması
  • çorap kaçmasını önlemek
  • çorap kaçmasına çözüm
  • kaçan çorap nasıl tamir edilir
  • çorabın kaçmaması için
  • çorap kaçması nasıl önlenir
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Nöropsikoloji ile Zayıflama Nasıl Olur? Zayıflama Psikolojisine Nasıl Girilir? Yorumları Nelerdir?