Yaşam

Vajina Beyazlatma Kürü Nasıl Yapılır? Vajina Nasıl Beyazlatılır?

15 Nisan 2018 - 06:35:32
Vajina beyazlatma kürü nasıl yapılır? Vajina nasıl beyazlatılır?

Vücudun bazı bölgelerinde meydana gelen kararmalar cilt tonunun farklılaşmasına sebep olmaktadır. Koltukaltı, dirsekler, bacak içleri ve vajina bölgesi kararan bölgeler arasında yer alır. Vajina beyazlatma için çeşitli kürler bulunmaktadır.

Ciltte Kararma Ne Demek? Nasıl Olur?

Ciltte meydana gelen bu kararmalar görünüm açısından rahatsız edici olabilmektedir. Cilt kararmaları cildin dalgalı görünmesine de sebep olabilmektedir. Vajina kararmasına sebep olan faktörlerin sürekli hale gelmesi kararan bölgenin daha da genişlemesine sebep olur. Cildin lekeli görünmesine sebep olan işlemler devamlı hale geldiğinde kalıcı bir görüntü bozukluğu yaratacaktır.

Vajina Kararması Neden Olur?

Vajina kararması genel olarak bölgede yapılan işlemlerden dolayı kaynaklanabilmektedir. Ağda, jilet ya da istenmeyen tüylerin alınması için tercih edilen yöntemlerden kaynaklanabilmektedir. Vajina bölgesinin kararmaması için bu işlemlerin temiz cilde yapılması gerekir. Giyilen kıyafetlerin çok fazla boyalı olması vajina bölgesinin kararmasına neden olabilir. Ayrıca kilolu kişilerin bacak aralarında sürtünmeden dolayı kararma meydana gelebilmektedir. Vajina bölgesinde yapılan epilasyon işlemleri bu bölgenin kararmasına sebep olarak bölgede yayılma yapabilmektedir.

Vajina Beyazlatma Kürü Nasıl Yapılır?

Vajina kararması cinsel yaşamı etkileyen faktörler arasında yer alabilmektedir. Estetik açıdan hoş görünmeyen bu kararmanın doğal yollar ile beyazlatılması sağlanabilir. Elma suyu, limon suyu ve bir miktar vazelin karıştırılarak homojen bir kıvama getirilir. Vajina bölgesinin nemli ve ıslak olmaması gerekmektedir. Kuru vajina bölgesine karışım sürülerek kuruması beklenir. Daha sonra ılık su ile temizleme işlemi yapılmaktadır. Bu uygulama sabah akşam şeklinde uygulandığında cilt tonunun bir süre sonra eşitlendiği görülmektedir. Limon, asitik etkisinden dolayı cildin yenilenmesini sağlar. Elma suyu ise cilt tonunu eşitlemek için tercih edilmektedir.

Vajina Beyazlatma Uygulamaları Nelerdir?

Vajina beyazlatan kür yanı sıra lazer ile beyazlatma işlemi yapılabilmektedir. Vajina kararmasında lazer kullanımı kararmanın daha kısa sürede giderilmesinde etki sağlamaktadır. Kozmetik ürünler içerisinde cilt kararmaları için kullanılan bazı ürünler bulunmaktadır. Fakat bu ürünlerin etkisi çok geç görüldüğü için düzenli kullanım yapılması gerekmektedir. Düzenli olarak uygulanan bu ürünler bir süre sonra kararmanın tekrarlamasına sebep olur. Kişisel bakımın düzenli bir şekilde yapılması ve bölgenin kuru tutulması lekelenme oluşmasını engelleyecektir. Ter bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde leke oluşumu her zaman daha fazla olmaktadır.

Vajinal Kararma Nasıl Önlenir?

Cildin sürekli olarak işlem görmesi ve havasız kalmasından dolayı meydana gelen vajinal kararma olduğunda cilt tonunu eşitlemek için uygulamalar yapılır. Fakat zamanla yaşa bağlı olarak vajina bölgesinin kararmasını önlemek için önceden önlem almak daha doğru bir yöntem olacaktır. Düzenli bir şekilde kişisel bakımın yapılması ve bu bölgede leke oluşmasını engelleyecek olan karışım ve ürünlerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Vajina bölgesinin kararmasına bağlı olarak cildin diğer bölgelerinde de uygulanabilmektedir. Cilt kararmaları ciltte renk değişimlerine sebep olur. Estetik açıdan kötü bir görünüm olduğu için mutlaka cilt tonunun eşitlenmesi gerekir. Vajina beyazlatma kürü ile bu durumu çözebilirsiniz.

Yorumlar
Gözde Üstünel 15 Nisan 2018 - 06:45:32 Vajina beyazlatma fiyatı ne kadar? Bu işlemi nerede yaptırabiliriz? Son zamanlarda bunu çok duyar oldum. yumurtalıklara herhangi bir zararı var mı acaba? Yaza düğüm var öncesinde bu işlemi denemek istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: