Cilt bakımı için doğal yöntemler nelerdir?
Sağlık

Cilt Bakımı İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

05 Ekim 2018 - 21:47:09

Rutin olarak yapılan cilt bakımları cildin yaşlanmasını engelleyerek daha bakımlı ve güzel gözükmesini sağlamaktadır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı yapılan ciltler ile yapılmayan ciltler arasında gözle görülür derecede fark vardır. Bu nedenle sağlıklı, genç, pırıl pırıl ışıldayan, aydınlık, yağsız ve gözenekleri sıkılaşmış bir cilt istiyorsanız mutlaka günde iki kez olmak üzere sabah ve akşam rutin cilt bakımına devam etmeniz gerekiyor. Cilt bakımı yaparken uygulanması gereken parmak masajlarını ve cilt tipinize uygun olan ürünleri seçmeniz gerekiyor. Ancak benim cildim koruyucu kimyasal içeren hiçbir maddeyi kabullenmiyor, sivilceleniyor, gözeneklerim genişliyor ve cildimin yağ oranı bozuluyor diyorsanız, mutlaka doğal yöntemler kullanarak cilt bakımını yapmanız gerekiyor.

Doğal Cilt Bakımı Önerileri Nelerdir?

Cildiniz için doğal ürünler ve doğal yöntemler kullanmanız, cildinize pamuksu ve ipeksi bir görünüm sağlayacaktır. Aynı zamanda sivilce, akne, siyah nokta ve leke gibi sorunlarınızdan da kurtulacaksınız. Ancak mutlaka cildinizin opsiyonel sorunlarına yönelik olarak doğal yöntemler kullanmanız gerekiyor. Örneğin eğer sivilce ve akne sorununuz varsa, limon ve bal karışımından faydalanmalısınız. Siyah nokta sorununuz varsa mutlaka karbonat, bal, tarçın ve buhar banyosundan faydalanmalısınız. Eğer cildinizin üzerinde sivilce, akne, yara ya da güneş lekeleri mevcutsa, beyazlatıcı etkiye sahip olan bitkilerden kullanabilirsiniz. Doğal yöntemler içerisinde en fazla tercih edilenler bunlardır. Eğer cildinizde kullandığınız kozmetik ürünler yan etki yapıyorsa, bu durum alerjiniz olduğuna kanıttır ve zamanla cildinizi yok edebilir. Her zaman doğal yöntemleri seçmenin avantajları mevcuttur.

Doğal Yöntemlerle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Doğal yöntemler cildinizde soyulmalara ya da dökülmelere neden olmaz.
  • Doğal cilt bakım yöntemleri cildinizin aydınlık olmasına ve sorunlardan daha kısa sürede kurtulmasına destek olur.
  • Doğal cilt bakım yöntemlerini hayatınıza entegre ederek zamanla daha bebeksi bir cilde sahip olabilirsiniz.
  • Yapay cilt bakımı yöntemlerinin aksine, doğal cilt bakım yöntemleri cildinize zarar vermez ve yan etki yapmaz.
Sağlıklı Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yapay ve koruyucu madde içeren cilt bakım yöntemlerini kullanmak yerine, doğal cilt bakım yöntemleri kullanmak her zaman daha sağlıklı, kaliteli ve ışıltılıdır. Gözenekleriniz daha çabuk sıkılaşır. Sivilce, akne ve siyah nokta gibi sorunlardan daha çabuk kurtulursunuz. Cildiniz üzerinde biriken leke ve ölü deriler daha kısa zamanda ve doğal yolla cildinizin üzerinden atılır. Cilt bakımı yöntemlerinde doğal olan ve en etkili iki durum ise su tüketimi ve uykudur. Günde en az 8 saat uyumak ve vaktinde uykuya dalmak, cilt hücrelerinin doğal bir şekilde bakılmasına ve hücrelerin yenilenmesine olanak sağlar. Aynı zamanda günde en az 2.5 litre su tüketmek, cildin nem dengesini korumak ve geri kazandırmak için mutlaka önem taşır. Ayrıca cildinizin doğal yöntemleri kullanırken kurumaması ve tahriş olmaması adına, sabah ve akşam aloe vera içeren doğal nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

Yorumlar
İlknur Bakla 05 Ekim 2018 - 21:57:09 Doğal cilt bakımı için gerekli malzemeler nelerdir? Yüzümde çıkan sivilceler için bakım yapmak istiyorum ama tenim çok hassas olduğu için yan etki görür müyüm diye merak ediyorum. Hassas ciltler için nasıl bir bakım yapmak gerekiyor onu öğrenmek istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: