Daha zayıf ve ince görünmek için nasıl giyinmeli?
Yaşam

Daha Zayıf ve İnce Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

30 Ağustos 2017 - 14:52:17

Kadınlar giyimlerine çok fazla dikkat ederken bu konuda da son derece haklılar. Seçilen kıyafetlerin bayanlara yakışmasının yanında kusurları örten ve güzel bölgeleri ortaya çıkaran özellikleri bayanların seçtiği her kıyafete önem vermesini sağlamaktadır.

Doğru Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Kadınlar eğer doğru kıyafet seçimi yaparlarsa olduklarından çok daha zayıf gözükebileceklerdir. Bazı bayanlar çok zayıf oldukları için vücut kıvrımlarının yeteri kadar ortaya çıkmadığından yakınırken bu bayanların da farklı yollar ile kendilerini daha güzel gösterme şansları olacaktır. Ancak genelde bayanlar kendilerini zayıf göstermeye çalıştığından bu yönde verilen tüyolar her zaman çok daha fazla tercih edilmektedir.

Daha İnce Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

İlk olarak bayanların bedenleri ne olursa olsun kendi bedenlerinde kıyafetleri seçmesi gerekir. Bayanlar eğer kendi bedenlerinden daha küçük bedenlerdeki kıyafetleri seçerlerse farklı bölgelerde şişkinlikler ya da çıkıntılar oluşabilir. Bu durum kişilerin olduğundan daha fazla kilolu gözükmesine sebep olmaktadır. Bedenine uygun olmayan kıyafet seçen bir bayan kendisinden daha kilolu bir bayandan dahi daha fazla kilolu gözükebilmektedir. Bu sebeple de kişilerin her zaman uygun bedenlerde giyinmesi gerekir. İkinci olarak bayanların saklamak istedikleri bölgeleri varsa bu bölgelerden dikkati uzaklaştıran kıyafetler seçmesi gerekmektedir. Karın bölgesinde fazlalığı olan bayanlar yapışan kıyafetler yerine tunik modellerine yönelirken bacakları kalın olan bayanlar mini etekler yerine dökümlü modellere yönelmelidir.

Hangi Pantolonlar Zayıf Gösterir?

Pantolon hem bayanlar hem de erkekler için en çok kullanılan kıyafetlerden birisi olurken pantolon seçiminde çok dikkatli olunması gerekmektedir. Bu doğrultuda önü pileli olan modellerden kilolu bayanların uzaklaşması gerekirken her zaman düz modellere yönelmesi gerekmektedir. Pileli modeller bel kısmının altında şişkinliğin gözükmesine sebep olurken olduğundan daha rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkarabilir. Buna ek olarak fazla yüksek belli bir pantolon modeli kullanıldığında bayanlar olduğundan çok daha kilolu gözükebilecektir. Genel olarak bu modeller zayıf bayanlara uygun olurken kilo fazlası olan bayanların normal düzeyde olan pantolonlara yönelmesi gerekir.

Düşük Bel Pantolonlar Zayıf Gösterir mi?

Düşük bel ürünler de karın bölgesinin çok ortaya çıkmasına sebep olduğundan kullanılmaması gereken pantolon türleri içerisinde yer alır. Bayanların vücutlarında beğendikleri kısımları ön plana çıkarmaları da olduklarından daha zayıf gözükmelerini sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse eğer bayanların boyun kısımları oldukça düzgün ve güzel olmasına rağmen bel bölgelerinde fazlalıkları buluyorsa bu kişiler gösterişli ve ilgi çekici bir kolye alarak tüm odaklanmayı boyun bölgesine yapabilmektedir. Böylece bayanlar bel bölgesinden dikkati tamamen uzaklaştırmış olurlar. Benzer bir şekilde kollarının düzgün olduğunu düşünen bayanlar kolsuz ürünlere yönelerek bu sayede daha şık bir görüntü ortaya koyarlar. Ancak bayanların beğendikleri kısımlarını ortaya çıkarmaya çalışırken çok fazla dekolte kullanmamaya dikkat etmesi gerekir. Aksi halde abartıya kaçıldığında ucuz bir görüntü ortaya çıkarken bu da hoş karşılanan bir durum değildir.

Hangi Renkler Zayıf Gösterir?

Kıyafetlerde renk seçimi de zayıf gözükmek için son derece önemli olmaktadır. Eğer bayanlar koyu renklere yönelirlerse fazla kilolarını rahatlıkla saklamış olacaklardır. Bu doğrultuda siyah renk vazgeçilmez olarak görülürken lacivert de siyahtan sonra bayanların en fazla tercih ettiği renk olmaktadır. Bu tarz kıyafetleri seçtiklerinde canlı bir görüntü ortaya çıkaramayacaklarından endişelenen bayanlar çeşitli aksesuarlar ile görüntülerini daha canlı tutabilirler. Genel olarak bu kıyafetlerde kullanılan renkli kemerler hem bel kısmını daha sıkı tutarken aynı zamanda canlı bir görünümün de ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra biraz daha açık renklere yönelecek olan bayanların boyuna çizgili ürünler alması daha doğru bir tercih olur. Bu kıyafetler daha uzun görülmelerini sağlarken daha zayıf bir görüntü ortaya çıkar.

Yorumlar
Aynur Çapa 26 Ağustos 2017 - 13:26:22 Daha ince ve zayıf görünmek için ne yapmalıyım? Çok kilolu değilim ama biraz daha zayıf gözükmek istiyorum. Nasıl giyinmem gerekir?cevapla
Songuül Bektaş 09 Mayıs 2018 - 17:56:20 Zayıf gözükmek için nasıl giyinmek gerekiyor? Özellikle basenlerimde ve bel bölgemdeki fazlalıkları kapatmak istiyorum. Bunun için ne tarz kıyafetler seçmem gerekiyor? Hangi renkler daha az kilolu gösterir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: