Yaşam 06 Kasım 2021 - 08:21:56

Daha Zayıf ve İnce Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Daha Zayıf ve İnce Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Daha zayıf görünmek için; kilolu gösteren pantolonlardan ve kıyafetlerden uzak durmak, vücudumuzdaki fazlalıkları ören ve gizleyen giysilerden destek almak faydalı olacaktır.

Daha Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

İlk olarak kadınların bedenleri ne olursa olsun kendi bedenlerinde kıyafetleri seçmesi gerekir. Kadınlar eğer kendi bedenlerinden daha küçük bedenlerdeki kıyafetleri seçerlerse farklı bölgelerde şişkinlikler ya da çıkıntılar oluşabilir. Bu durum kişilerin olduğundan daha fazla kilolu gözükmesine sebep olmaktadır. Bedenine uygun olmayan kıyafet seçen bir kadın kendisinden daha kilolu bir kadından dahi daha fazla kilolu gözükebilmektedir. Bu sebeple de kişilerin her zaman uygun bedenlerde giyinmesi gerekir.

İkinci olarak bayanların saklamak istedikleri bölgeleri varsa bu bölgelerden dikkati uzaklaştıran kıyafetler seçmesi gerekmektedir. Karın bölgesinde fazlalığı olan bayanlar yapışan kıyafetler yerine tunik modellerine yönelmelidir. Zayıf görünmenin yolları öncelikle vücut yapısına uygun kıyafetleri seçmekle başlar.

Doğru Kıyafet Nasıl Seçilir?

Kilonuz ne kadar olursa olsun güzel giyinmek mümkündür. Dikkat edilmesi gereken en önemli detay doğru kıyafetlerin seçilmesidir. Daha zayıf görünmek istiyorsanız eğer, belli renklere ve belli tarzdaki kıyafetlere ağırlık vermeniz gerekmektedir.

Kıyafetlerin üzerindeki desenlere dikkat etmeniz gerekir. Çok büyük desenler olduğunuzdan daha şişman gözükmenize neden olabilirler. Küçük şekiller her zaman daha ice durmanızı sağlar. Üzerinde büyük geometrik şekiller olan giysileri tercih etmeyiniz. Ayrıca yatay değil, dikey çizgilerin olduğu giysileri tercih ediniz.

Eğer kilo fazlanız varsa kısa etekler yerine dizde biten biraz daha uzun etekleri tercih ediniz. Etek boyunun kısa olması kalın bacaklar üzerine daha fazla dikkat çeker ve bu da sizin kilolu gözükmenize neden olur. Doğru kıyafet seçimi fiziğinizin görünüşü bakımından önemlidir.

Basenleri Zayıf Gösteren Kıyafetler Nelerdir?

Eğer ki basenleriniz çok genişse ya da daha ince gözükmek istiyorsanız basen kapatan kombinler tercih etmelisiniz. Özellikle pantolon, eteke ya da elbise seçiminde daha özenli seçimler yapmanız gerekmektedir. Vücutlarının üst kısmı genel olarak ince olduğu için alt kıyafetlere daha fazla dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kilolu gösteren pantolonlar yerine yani önü pileli olan modellerden uzak durmanız gerekir. Her zaman düz modelleri tercih etmelisiniz. Pileli modeller bel kısmının altında şişkinliğin gözükmesine sebep olurken olduğundan daha rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkarabilir. Buna ek olarak fazla yüksek belli bir pantolon modeli kullanıldığında kadınlar olduğundan çok daha kilolu gözükebilecektir. Genel olarak bu modeller zayıf kişilere uygun olmaktadır.

Elbise konusunda ise üstünüze dar olmayan, hafif bol, diz hizasında kalan modelleri tercih etmeniz gerekir. Basen gizleyen elbise modelleri tercih ederek, günlük hayatta daha fit bir görünüm elde edebilirsiniz.

Daha İnce Görünmek İçin Ne Giyinmeli?

Düşük bel pantolonlar karın bölgesinin çok ortaya çıkmasına sebep olduğundan kullanılmaması gereken kıyafet türleri içerisinde yer alır. Daha ince görünmenin yollarına baktığımızda daha çok fazlalıkların kapatılmasına yönelik kıyafet tercihlerinin yapılmasının gerektiğini görmekteyiz.

Kadınların vücutlarında beğendikleri kısımları ön plana çıkarmaları da olduklarından daha zayıf gözükmelerini sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse eğer bayanların boyun kısımları oldukça düzgün ve güzel olmasına rağmen bel bölgelerinde fazlalıkları buluyorsa bu kişiler gösterişli ve ilgi çekici bir kolye alarak tüm odaklanmayı boyun bölgesine yapabilmektedir. Böylece kadınlar bel bölgesinden dikkati tamamen uzaklaştırmış olurlar.

Benzer bir şekilde kollarının düzgün olduğunu düşünen bayanlar kolsuz ürünlere yönelerek bu sayede daha şık bir görüntü ortaya koyarlar. Ancak kadınların beğendikleri kısımlarını ortaya çıkarmaya çalışırken çok fazla dekolte kullanmamaya dikkat etmesi gerekir.

Hangi Renkler Zayıf Gösterir?

Kıyafetlerde renk seçimi de zayıf gözükmek için son derece önemli olmaktadır. Eğer kadınlar koyu renklere yönelirlerse fazla kilolarını rahatlıkla saklamış olacaklardır. Bu doğrultuda siyah renk vazgeçilmez olarak görülürken lacivert de siyahtan sonra kadınların en fazla tercih ettiği renk olmaktadır. ayrıca modası geçmeyen asker yeşili de tercih edilebilir.

Bu renk kıyafetleri seçtiğinizde çok sade olacağınızı düşünüyorsanız eğer, şık olmak için aksesuarlardan destek alabilirsiniz. Genel olarak bu kıyafetlerde kullanılan renkli kemerler hem bel kısmını daha sıkı tutarken aynı zamanda şık bir görünümün de ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra biraz daha açık renklere yönelecek olan kadınlar enine değil boyuna çizgili kıyafetler alması daha doğru bir tercih olur. Bu kıyafetler daha uzun görülmelerini sağlarken daha zayıf bir görüntü ortaya çıkar. Bununla birlike zayıf gösteren kumaşlar da tercih edilebilir.

  • daha zayıf görünmek
  • daha ince görünmek
  • daha zayıf gösteren kıyafetler
  • daha ince görünmenin yolları
  • zayıf görünmek
  • ince görünmek
Yorumlar
Aynur Çapa Daha ince ve zayıf görünmek için ne yapmalıyım? Çok kilolu değilim ama biraz daha zayıf gözükmek istiyorum. Nasıl giyinmem gerekir? cevapla
Songuül Bektaş Zayıf gözükmek için nasıl giyinmek gerekiyor? Özellikle basenlerimde ve bel bölgemdeki fazlalıkları kapatmak istiyorum. Bunun için ne tarz kıyafetler seçmem gerekiyor? Hangi renkler daha az kilolu gösterir? cevapla
yorum yaz
Ballıdarı Meyvesi Nedir, Ne Demek? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Zararları Nelerdir?