Diyet bittikten sonra kilo almamak için ne yapmalı?
Diyet

Diyet Bittikten Sonra Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı?

29 Eylül 2017 - 07:26:52

Uyguladığınız yöntemler ile fazla kilolarınızdan kurtulduysanız en önemli nokta bu kiloları tekrar geri almamaktır. Diyet bittikten sonra kilo almamak için öncelikle diyet sırasında farklı noktalara dikkat ederek uygulamalara başlamalısınız.

Diyeti Bıraktıkran Sonra Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı?

Denge kilo verme diyet aşamasında en önemli noktadır. Düzenli ve dengeli olarak kilo vermeniz diyetinizi bitirdikten sonra kilolarınızı korumanızı sağlamaktadır. Diyet uygulamaları sırasında dikkat edilecek en önemli nokta alınan enerji ile verilen enerji arasındaki oranı sağlamaktır. Kalori konusunda dikkat etmeniz gereken noktalar diyet listenizde yer alacak iken diyet bittikten sonra kilo almamak için bu oran orantıya ayrıca özen göstermelisiniz. Diyet sırasında gerçekleştirmekte olduğunuz egzersiz programına diyet bittikten sonra da devam etmelisiniz. Diyet sırasında yoğun egzersiz programı uygularken diyetinizi bitirdikten sonra biraz daha kısa program ile devam ettirmelisiniz. Egzersizler için herhangi bir spor salonuna devam etmenize de gerek yok. Her gün aldığınız kalorileri verecek kadar yürüyüş yapmanız da yeterlidir.

Diyet Bittikten Sonra Nasıl Beslenmeli?

Diyet bittikten sonra vermiş olduğunuz kilolar ile rehavete kapılmayın. Eğer bu şekilde bir rehavete girerseniz diyetten sonra porsiyonlarınız eski haline gelecek ve tekrar çok yemeye, spor yapmamaya ve düzensiz bir yaşam tarzına neden olacaktır. Diyet bittikten sonra verdiğiniz kiloları almak istemiyorsanız diyet sırasında tükettiğiniz besinler ile beslenmeye özen gösterin.

Diyetten Sonra Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı?

Yaşam tarzınız kilolarınız ile doğru orantılı olarak hareket eder. Eğer sürekli olarak çalışıyorsanız ve kendinize zaman ayıramıyorsanız, düzenli beslenemiyorsanız, spor yapamıyorsanız diyet sonrasında hızlı bir şekilde verdiğiniz kiloları geri alacaksınız. Kilolarınızı korumak için kendinize zaman ayıracak yaşam tarzı uygulayın. Diyetteyken yaptığınız doğruları yaşam standartları haline getirip diyetten sonra da bu şekilde devam etmeniz kilolarınızı korumanızı sağlayacaktır. Ana ve ara öğünleri doğru besinler ile tüketmek diyette olduğu kadar diyet sonrasında dikkat edilmesi gereken konulardır. Ara öğünleri diyette olduğu gibi diyetten sonra da kaçırmamalı ve sağlıklı gıdalar ile geçirmelisiniz. Tüm gün boyunca düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenmeye özen gösterdiğinizde diyetten sonra da kilolarınızı almaz ve sağlıklı bir yaşama sahip olabilirsiniz.

Diyette Sonra Kiloları Korumak İçin Ne Yapmalı?

Diyetten sonra kiloları korumak için en ideal yöntemlerden biri de su tüketimidir. Diyet sırasında da bol bol su tüketimi yapılır iken diyetten sonra da su tüketimine devam etmelisiniz. Özellikle ana ve ara öğünler arasında bir bardak ılık su tüketimi ile birlikte sabah içeceğiniz bir bardak limonlu su sürekli olarak tokluk hissi verecek ve daha uzun süre acıkmamanızı sağlar. Aynı zamanda su içmek tüm yaş gruplarından faydalı olması ile birlikte sağlıklı yaşamak için de önemlidir.

Yorumlar
Esma Yavuzer 25 Eylül 2017 - 15:12:30 Yaklaşık 1 aydır diyettetyim. İstediğim kiloya ulaşmama son 5 kilo aldı. Sonrasında kilo almamak için ne yapmam gerekiyor? Yukarıda verilen önerile işe yarar mı?cevapla
Ayşenur Kazancı 11 Temmuz 2018 - 16:35:14 Eve bir tartı almalı mutlaka. Abartmıyorum 2-3 günde bir tartılmalı. Ben 15 kilo verdim akşamları yediklerime dikkat ederek. Yaklaşık 2 senedir aynı kilodayım hiç almadım. Hiç alacağımı da düşünmüyorum .Mesela 2 kilo alsam arkasından hemen dikkat ediyorum o 2 kiloyu veriyorum. Zaten azıcık dikkat etmek yani iki üç gün kadar belki az yemek, belki biraz daha hareketli olmak vs hemen ufak kiloların gitmesini sağlıyor. Böylece aynı kilolarda kalıyorsunuz. Evdeki tartı psikolojik baskı sebebi yani... Önceden yoktu tartı falan; tabiki kilo aldığımızı farkediyorduk ama kıyafetlerle kamufle ediyorduk rakamsal olarak farketmek başka bir etki oluyor bence...cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: