Yaşam

Eldivenle Tüy Alma Yöntemi Nedir? Nasıl Olur?

08 Haziran 2020 - 20:40:35
Eldivenle Tüy Alma Yöntemi Nedir? Nasıl Olur?

Eldivenle tüy alma, bilinen çok eski yöntemlerden biridir ve istenmeyen tüylerden kurtulmak için kadınların sıklıkla başvurduğu bir metottur.

Eldivenle Tüy Alma Yöntemi Nedir?

Vücudumuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda, jilet ya da epilasyon yöntemlerine nazaran daha farklı bir uygulama olan eldivenle tüy alma, kılları kökünden almayı sağlar ve uzun süre boyunca tüylerin çıkmamasını sağlar. Ağda gibi epilasyon yöntemlerine karşı alerjisi olan kişiler için eldivenle tüy alma çok sık tercih edilmektedir. Fakat bu yöntemlere göre daha fazla zaman harcamaktadır. Eğer ki eldivenle tüy alma yöntemi uygulamak isterseniz bol zamana ihtiyacınız olacaktır.

Eldivenle tüy alma yöntemi vücutta batık gibi problemlerin oluşmasını engeller ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Kılların tam olarak kökünden kopartılmasını sağlayan eldivenle tüy alma yöntemi, diğer tüy alma yöntemleri gibi cilde zarar vermemektedir. Örneğin; ağda genel olarak pek çok ciltte tahriş meydana getirmektedir. Özellikle cildi hassas olan kişilerde kızarma yanma gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Jilette aynı şekilde tahriş etkisi oluşturabilmektedir. Fakat tüylerinizi ameliyat eldivenleri ile alırsanız hem tam kökünden çekerek azalmasını sağlayabilir hem daha geç süre de çıkmasına etki edebilir hem de cildinizde tahriş ve yanma gibi etkilerin oluşmasını engellemiş olur. Bu nedenle sık sık tercih edilen ve uygulanan yöntemler arasındadır.

Eldivenle Tüy Alma Nasıl Olur?

Bu yöntemi uygulamak için öncelikle tüylerin alınacağı bölgenin ıslak olmamasına dikkat ediniz. Alınacak tüyleri öncesinde sabunlu su ile yıkayıp güzelce kurulayınız. Genel olarak kurulanan bölgeye az miktarda bebek pudrası dökülmesi tavsiye edilmektedir. Bunun amacı ise tüylerin alınırken acının daha az olmasını sağlamaktır. Bunları yaptıktan sonra eldiven yardımı ile tüy alma işlemine başlayabilirsiniz. Elinizi eldiveni geçirerek tüyleri çekmeye başlayınız. İlk başta biraz acı hissedilebilir. Fakat tüyleri almaya devam ettikçe uyuşma başlar ve böylece acı ortadan kalkar. Hissedilen acı gayet normaldir ve zaman içerisinde tüy köklerinin zayıflaması ile birlikte acıda azalma meydana gelecektir.

Eldivenle Tüy Almak Tüyleri Azaltır mı?

Eldivenle tüylerinizi aldığınızda köklerin beslenmesini önleyebilirsiniz. Böylece kıl kökleri zayıflar ve tüylerde de azalma görülür. Ağda ile tüyleri aldığınızda zaman gözenekler genişleyebilir ve tek bir kökten birkaç tane kıl çıkabilir. Buda tüylenmenin artmasına neden olur. Eldivenle tüy alma yöntemi daha uğraştırıcı ve zorlayıcı gözükebilir fakat uzun vadede bakıldığı zaman tüylerde azlama meydana getirdiği için daha rahat olmanızı sağlar. Kesin olarak bitmez ama tüyler de hem zayıflama hem de azalma görülür.

Eldivenle Tüy Almak Zararlı mı?

Genel olarak eldivenle tüy almanın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece biraz dada fazla zaman harcamanıza neden olmaktadır. Bunun haricinde uğraştırıcı ve can yakıcı olabilir. Fakat alıştığınız zaman tüylerinizdeki azalma sayesinde daha pürüzsüz bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen zamanlarda epilasyona daha az vakit harcarsınız.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: