Sağlık 15 Aralık 2020 - 19:49:59

Eldivenle Tüy Almak Tüyleri Azaltır mı? Batık Yapar mı?

Eldivenle Tüy Almak Tüyleri Azaltır mı? Batık Yapar mı?

Eldivenle tüy almak istenmeyen tüylerden kurtulmak ve tüyleri azaltmak için uygulanan etkili yöntemlerden birtanesidir.

Eldivenle Tüy Almak Tüyleri Azaltır mı?

Her kişinin tüy yapısı vücudunda farklılık göstermektedir. Özellikle kadın ve erkek olarak kıl yapısı daha da farklı olduğu bilinmektedir. Kadınlarda kıl yapısı daha cılız ve daha ince iken bu durum erkeklerde daha yoğun ve koyu renkte kılların olduğu gözlenir. İstenmeyen tüyler genel olarak genital bölge, koltukaltı, bacaklar, göğüs çevresi ve göbek bölgesinde meydana gelmektedir. Kıl yapısı hormonların düzenli çalıştığını göstermektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak içinse çeşitli yöntemlerin yanı sıra eldiven ile de yapılmaktadır. Eldivenle tüy almak için lateks eldivene ihtiyaç duyulur. Lateks eldiven daha tutucu ve kaygan olmadığından kılların köklerden alınmasına yardımcı olur.

Eldivenle Tüy Almak Batık Yapar mı?

Eldivenle tüy almak batık yapar mı diye araştırıldığında bu tüy alma işleminin bazı durumlarda batık sorununun meydana gelmesine sebep olabildiği görülmektedir. Çünkü eldiven ile kılları tam tutmak mümkün olmadığı durumlarda kıllar kırılarak içeri doğru çekilir. Bu durumda ilerleyen dönemlerde kıl kökünün içeride uzamasına ve batık sorununun meydana gelmesine sebep olur. Batık oluşmaması için kıl köklerinin tamamen alınması gerekir. Kıllar köklerinden düzenli olarak alındığında bir süre sonra bölgede tüylerin azaldığı görülebilmektedir. Fakat kılın yapısı yaşa ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilir. İlerleyen yaşlarda hormonların daha az olmasından dolayı kıl köklerinde de kılların oluşmadığı görülebilmektedir. Bu yüzden tüylerin azalması da ortaya çıkabilmektedir.

Batık Nasıl Olur? Neden Olur?

Kıl batıkları denildiğinde akla ilk gelen nedenlerden biri istenmeyen tüylerin yanlış yöntem ile alınmasıdır. Kıl yönünün tersine doğru istenmeyen tüyler alınmadığında kıllar kırılmalar meydana gelebilmektedir. Bu durum daha sonra kıl kökünün deri altında uzamasına sebep olur. Batıklı bir bölgenin temizlenebilmesi için ölü derinin tamamen temizlenmesi ve kıl uçlarının deri yüzeyine çıkması sağlanmalıdır. Batık problemi yaşayan çoğu kişi ağda ya da benzeri işlemlerde yanlış uygulamadan kaynaklı olduğunun farkında değildir. Bunun yanı sıra cildin yapısı gereği ve kıl köklerinin zayıf olması kıl uçlarının deri yüzeyine çıkmasına engel olarak deri altında kılın uzamasına sebep olur. Deri altında uzayan kıl kökleri zamanda siyah noktacıklar haline gelir ve bazı durumlarda acı hissi bile oluşturabilmektedir.

Eldivenle Tüy Almak Batık Sorununu Engeller mi?

Kişinin batık sorununa çözüm bulabilmesi için istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan yöntemin doğru yapılması gerekmektedir. Dar pantolonlar, cilt yüzeyinde ölü derinin fazla oluşu, yanlış cilt uygulamaları ve özellikle kadınlarda sürekli olarak tayt giyme alışkanlığının olması batıkların meydana gelmesine sebep olur. Batıklı bölgenin tamamen temizlenmesi için cildin mutlaka nemlendirilmiş olması da gerekmektedir. Nemli ciltte kıl kökleri deri yüzeyine daha rahat bir şekilde çıkabilmektedir. Eldivenle tüy almak için doğru uygulamaları yapmaya özen gösteriniz. Böylece batık problemi oluşmaz.

  • eldivenle tüy almak
  • eldivenle tüy almak tüyleri azaltır mı
  • eldivenle tüy almak batık yapar mı
Yorumlar
Ebru Kesen Eldivenle tüy alma yöntemi nasıl olur? Çok duydum ama hiç denemedim merak ediyorum. Tüylerin azalmasına yardımcı olur mu? Bu yöntemi deneyeneler var mı? Azalma etkisi yaratıyorsa ve seyreltiyorsa hemen deneyebilirim aslında.. cevapla
Alev Gürsoy Tüyleri eldivenle koparmak cilde zarar verir mi? Yüzdeki tüyler için böyle bir yöntem uygulasam nasıl olur? Yüzdeki tüyleri eldivenle almak azalma sağlar mı? Sivilce yapar mı ya da tahrişe neden olur mu? Deneyenler varsa lütfen bilgi verin.. cevapla
yorum yaz
Cilt Lekeleri İçin Hangi Yağ Kullanılır?