Sağlık 15 Aralık 2020 - 22:40:01

Ceviz Kabuğunun Dişe Faydaları Nelerdir? Ceviz Kabuğu ile Dişleri Fırçalama ve Beyazlatma

Ceviz Kabuğunun Dişe Faydaları Nelerdir? Ceviz Kabuğu ile Dişleri Fırçalama ve Beyazlatma

Diş beyazlatma yöntemleri arasında olan ceviz kabuğu ile diş fırçalama, dişlerin beyazlamasını sağlaması ve dişe faydaları sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Ceviz Kabuğu ile Diş Beyazlatma

Dişlerde oluşan lekeler ve diş aralarında meydana gelen tartarların temizlenmesi için sadece dişleri fırçalamak yetersiz kalabilmektedir. Düzenli diş kontrolü diş hekimleri tarafından yapılmalıdır. Bunun sıra evde uygulanabilecek diş beyazlatma ve tartar temizlemek için yöntemler bulunur. Karbonat, tuz, limon ya da farklı malzemeler ile yapılan diş beyazlatma işlemlerinin yanı sıra ceviz kabuğu ile dişleri fırçalama yöntemi de dişlerin beyazlamasında ve diş aralarında oluşan tabakaların temizlenmesinde etkili olmaktadır. Gün içerisinde çok fazla çay, kahve ya da sigara tüketimi fazla olan kişilerde dişlerinin etrafında diş tartarlarının meydana geldiği görülür. Bunun yanı sıra dişlerde sarı lekelerin oluştuğu da görülmektedir.

Sağlıklı Dişler İçin Ne Yapmalı?

Dişlerin beyazlatılması için tercih edilen diş macunu ve diş beyazlatıcı ürünler bir süre sonra diş yapısında hassasiyetin meydana gelmesine sebep olur. Özellikle sıcak ve soğuk içeceklerde diş hassasiyet ağrıya da sebep olduğunda kişi bu durum karşısında çok fazla rahatsızlık hissetmektedir. Sarı diş lekeleri ve diş etrafında oluşmuş olan tartarlar kişinin ağız bakımında yetersiz kaldığını gösterebilmektedir. Bu aşamada çeşitli bitkisel yöntemler diş minesine zarar vermeden dişlerin beyazlamasına yardımcı olacaktır. Sağlıklı dişlere sahip olmak için düzenli olarak dişlerin fırçalanması ve bakımının eksiksiz yapılması gerekir. Ağız içerisinde çürük dişlerin yer alması da dişlerde lekelenmeye sebep olabilmektedir.

Ceviz Kabuğunun Dişe Faydaları Nelerdir?

Ağız bakımında kullanılan ürünlerin başında yer alan diş macunları ve diş pastaları dişlerde geçici olarak beyazlık sağlamaktadır. Ceviz kabuğu ile dişleri beyazlatmak, kişinin normal ağız bakımına ve ağız içi bakterilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Diş beyazlatma teknikleri arasında ceviz kabuğu suyunun tercih edilmesi diş minesine de zarar vermeye engel olur. Diş minesi zarar gördüğünde dişlerin çok çabuk çürümesi ve lekelenmesi görülmektedir. Ağız içinde kullanılacak olacak bitkisel kürler dişlerinde daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Şekerli gıdalar ve diş üzerinde leke oluşturabilecek sıvıların sıkça tüketilmesi kişinin ağız içi sağlığı için de tehdit oluşturmaktadır. Diş aralarında meydana gelen tartarların düzenli olarak temizlenmesi dişlerin arka kısmında lekelerin de ortadan kalkmasını sağlar.

Ceviz Kabuğu ile Dişlerin Fırçalama Neye İyi Gelir?

Ceviz kabuğu suyu ile dişlerin fırçalanması ya da ağız bakım suyu olarak tercih edilmesi dişlerin yapısını korumada yardımcı olacaktır. Sağlıklı dişlere sahip olmak için gerekli hekim kontrollerinin eksiksiz bir şekilde yapılması gerekir. Dişlerin doğal yapısına zarar verecek olan herhangi bir uygulama yapılmaması ve düzenli olarak günlük fırçalanması uzun süre beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olunmasına destek sağlar.

  • ceviz kabuğunun dişe faydaları
  • ceviz kabuğu ile dişleri fırçalama
  • ceviz kabuğu ile diş beyazlatma
  • ceviz kabuğu suyu
Yorumlar
Füsun Özsoy Ceviz kabuğu faydaları arasında diş taşı ve diş tartarı temizlemesi bulunuyor. Benim genel olarak kullandığım bir yöntem ve gerçekten etki görüyorum. Doğal olduğu için bir zararı olmuyor. diş beyazlatma konusunda da işe yarıyor. cevapla
Ayşegül Çınar Dişlerim hep sarımsı duruyor. Aslında ne sigara ne alkol alıyorum ne de kahve ve çayı çok içiyorum ama yine de beyaz değil. Kemik rengim sarıymış öyle diyorlar. Ceviz kabuğu gibi doğal yöntemler diş beyazlatır mı? Denesem etki gösterir mi? cevapla
yorum yaz
Siberkondri Hastalığı Nedir? Yakalananlar Ne Yapmaktadır? Ölçeği ve Tedavisi