Zayıflama 01 Şubat 2021 - 12:02:20

Emzirme Döneminde Zayıflama Yöntemleri

Emzirme Döneminde Zayıflama Yöntemleri

Emzirme döneminde bulunan anneler farklı zayıflama yöntemleri kullanarak hamilelik dönemlerinde aldıkları kiloları düzenli bir biçimde verebilirler.

Emzirme Döneminde Kilo Verme Yöntemleri

Emzire dönemindeki anneler için zayıflamanın henüz erken olduğunu söyleyen çok sayıda kişi bulunur. Ancak bu insanlar, tezlerini herhangi bir sebebe dayandıramazken yalnızca sütlerinin erken kesileceğini ya da yeteri kadar gelmeyeceğini belirtirler. Anne sütünün sağlıklı bir şekilde gelmesi için çok fazla yemek tüketmeye gerek yoktur. Doğru ürünlerin tüketimi ile birlikte hem anne sütü devamlı olarak istenen düzeyde gelmeye devam eder hem de içerisinde vitamin ve mineral yönünden hiçbir eksiklik olmaz. Bu sebeple de anneler bu dönemlerinde diyet ve sporlarına doğru bir şekilde başlayarak zayıflamanın ilk adımlarını atabilirler.

Emzirme Döneminde Nasıl Diyet Yapılır?

Anneler, bebeklerinin de beslenmelerinden sorumlu oldukları emzirme döneminde diyet yaparken çok dikkatli olmalıdır. Çok fazla kilo kaybı ya da sürekli olarak aç kalmak sütlerini ciddi biçimde etkileyebilir. Fakat bu dönem içerisinde anneler ihtiyaç duydukları vitamin ve mineralleri almak için kalori düzeyi son derece düşük olan gıdaları tüketebilirler. Bu tüketimler sayesinde günlük alacakları kalori miktarlarında da azalma yaşanacaktır. Tüketecekleri besinlerde protein ve karbonhidrat değerlerinin yüksek olmasına dikkat eden kişiler bunun yanı sıra günlük belirledikleri kalori miktarlarını aşmadan besleneceklerdir. Gün içerisinde ara öğünlerle birlikte 5-6 öğün yemek yiyen anneler fazla kilolarından kurtulabilirken bebeklerini de en iyi şekilde beslemeye devam edebilirler.

Spor Yaparak Zayıflama Sağlanır mı?

Bebeklerini her gün düzenli olarak emziren anneler, emzirme döneminde spora başlayarak çok daha sağlıklı bir şekilde kilo dengelerini sağlayabilirler. Günlük olarak emzirme işlemi ile birlikte 300 kaloriye yakın bir miktarı fazladan yakmaya başlayan bayanlar bunun yanında spor da yaparak günlük yaktıkları kalori miktarlarını çok üst düzeye çıkarırlar. Bu sayede tüketecekleri besinlerin miktarını azaltmadan rahatlıkla yediklerinden daha fazla kalori yakarlar. Bu durumda da kilo vermeye başlayacaklardır. Bu sürecin uzun olduğunun unutulmaması ve bayanların 2-3 ay sonrasında sonuçlarını net bir şekilde görmesi gerektiğinin bilinmesi gerekir.

Zayıflama Çayları Bebeğe Zarar Verir mi?

Anneler, hem diyetlerini hem de sporlarını ayarlarken bebeklerini odak noktası alarak bu işlemleri ayarlarlar. Bebeklerinin ihtiyaç duyacakları vitamin ve mineralleri içeren besinleri azaltmadan almaya devam ederler. Bunun yanında spor yaparken bebeklerini emzirmeyi ve doğru zamanlarda uymayı ihmal etmeyen bayanlar bu konuda da başarılı olacaklardır. Hayatlarının merkezine bebeklerini koyan anneler, bu merkezin etrafında gerçekleştirdikleri aktiviteler ile birlikte fazla kilolarından kurtulmak mümkün olur. Böylece kısa süre içerisinde hamilelik döneminde bozulan fiziklerini düzelterek eski görünüşlerine kavuşacaklardır. Emzirme döneminde zayıflama yöntemleri ile birlikte bayanlar fazla kilolarından en hızlı ve sağlıklı bir biçimde kurtulurken hem kendilerinin hem de bebeklerinin sağlığında hiçbir olumsuz durum oluşmayacaktır.

  • emzirme döneminde spor
  • emzirme döneminde diyet
Yorumlar
Feride Tatar Emzirme döneminde zayıflatan yöntemler nelerdir? Kilo vermek istiyorum ama bebek emzirdiğim için bu çok mümkün olmuyor. Kilo aldırmayan ve aynı zamanda süt yapan yiyecekler nelerdir? Nasıl zayıflayabilirim? cevapla
Serpil Çağlar Bebeğim artık 9 aylık oldu ek besin yiyor aynı zamanda emmeye de devam ediyor. Önceden günde 5 ise şimdi 1 ya da iki kere emiyor. Zayıflama çayı kullanıp doğum kilolarımdan kurtulmak istiyorum. Bir zararı olur mu acaba? cevapla
yorum yaz
İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır? Sperm Sayısını Arttırır mı?