Yaşam

Erkekler Neden Aldatır? Neden İhanet Eder?

04 Aralık 2017 - 20:29:00
Erkekler neden aldatır? Neden ihanet eder?

Kadınların çoğu erkekler neden aldatır neden ihanet eder diye merak etmektedirler. Kadınların erkekler tarafından aldatılmalarının çeşitli nedenleri bulunmaktadır.

Erkekler Neden Aldatır?

Yıllardan beri süregelen ihanetin birçok farklı nedeni olabilir. Erkeklerin aldatması ile ilgili olarak çeşitli araştırmalar yapılmıştır. Elde edilen sonuçların birbirinden farklı olduğu görülür. Aldatmanın etkisi ile kadın uzun süre üzülmekte, kendini değersiz, yetersiz hissetmektedir. Kadın bazen kendi varlığının sevilmeye layık olmadığını dahi düşünerek duygusal buhrana girer. Kadınlar aldatıldıktan sonra günlerce neden aldatıldıklarını merak etmektedirler. Bu sorunla alakalı çeşitli bilgiler mevcuttur.

Erkekler Neden İhanet Eder?

  • Aldatan erkek psikolojisine bakıldığında bu eylemin nedeni olarak kişinin macerayı sevmesi gösterilebilir. Erkek aldatma sürecindeki gizemden haz almakta ve gizli saklı olan durumlar onu heyecanlandırmaktadır. Kendi ilişkisindeki heyecanı hissedemediğinden dolayı ilişkinin ilk başlarındaki aynı heyecanı ve tutkuyu başka bir ilişkiyi gizli bir şekilde yürüterek alır. Bu yasak durum erkeğin hayatına farklı bir renk ve duygu katar. Bahsedilen neden erkeğin karakteriyle ilgilidir. Erkeklerin aldatma sebeplerinden biri macera olarak ifade edilebilir.
  • Sık karşılaşılan ihanet nedenlerinden biri sarhoş olma halidir. Çoğu erkeğin yaşadığı bu durum küçümsenemeyecek kadar önemlidir. Erkek alkollüyken mantıklı düşünemeyebilir ve kaybedeceklerinin o an farkında olmaz. Ortamda bulunan kadın erkeğe yaklaşırsa veya erkek kadını beğenirse alkollüyken aldatma gerçekleşebilir. Fakat aynı durumda kişi alkolsüzken mantıklı düşünebildiği için isteklerini dizginleyebilmektedir. Bu yüzden aldatmalarda alkolün yeri büyüktür.

Erkeklerin Aldatma Psikolojisi Nasıl Olur?

Bazı erkekler ise düşünce olarak aldatmayı normal bir kavram olarak görmektedirler. Bu durumu bir tecrübe olarak kabul edip aldatmaktadırlar. Buradaki aldatma sorunu erkeğin aldatmayı normal görmesi ile ilgilidir. Erkek bir ortamda hoşuna giden bir kadını gördüğü zaman kendine engel olmayı tercih etmeyerek aldatabilir. Sonuçlarını o an düşünmek istemediği için isteklerine mağlup olarak aldatmayı tercih edebilir. Aslında aldatma sorunu bir seçimdir. Kişi bu durumu bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde seçer. Erkeğin o an duygularına hayır dememesi ve arzularının peşinden girmesi hali hazırdaki ilişkisini ortadan kaldırmaktadır. Bu şekilde aldatan çoğu erkek aldatmadan sonra pişman olabilmektedir. İradeden kaynaklı olarak sadakatsizlik birçok erkeğin ortak problemi olarak söylenebilir. Bir diğer aldatma problemi ise var olan ilişkiden sıkılmış olmak veya ilişkinin sorunlarla dolu olması gibi durumlardan dolayı olabilir. Erkek ilişkideki problemlerden kaçmak için sevgilisini veya eşini başka bir kadına tercih edebilir. Bu erkeğin bulduğu anlık çözümdür. Sonunu düşünmeden hareket ederek aldatır.

Erkekler Adlatırken Ne Hisseder?

Aldatmayı alışkanlık haline getirmiş erkekler aldatır. Sürekli olarak kendilerini yetersiz hissettikleri için aldatma ihtiyacı hissedebilirler. Bu şekilde erkek kendini daha değerli hissedebilmektedir. Bu bir psikolojik sorun olarak tanımlanabilir. Bu şekildeki aldatmalarda genel olarak erkek kız arkadaşına çok mantıklı bir gerekçe sunarak kız arkadaşını ikna edebilmektedir. Erkeğin bu problemini çözmesi için uzman bir psikoloğa gitmesi tavsiye edilebilir. Aldatmak birçok farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bir eylemdir. Her ne kadar doğru bir davranış biçimi olmasa da kişiyi bu nedene iten birçok neden olabilir. Erkekler neden aldatır neden ihanet eder sorusunun cevabını bulabilmek için bu sorunun kaynağına ulaşmak gerekir.

Yorumlar
Nefise Erbay 04 Aralık 2017 - 20:39:00 Aldatılmak nasıl bir duygu bilmiyorum ama eminim kötüdür. Aldatılmak üzerine yazılan birçok yazı ve araştırma bulunuyor. Bunlara göre kişiler en çok ilgisizlikten dolayı bu davranışı sergiliyor. Aldatan kadın ve erkek çoğu zaman bu soruna eğilim sağlıyormuş.cevapla
Seval Ahmetoğlu 27 Eylül 2018 - 16:07:28 Daha önce aldatılmıştım ve kendisini kesinlikle affetmedim. Aldatan erkek bunu mutlaka tekrardan yapar o yüzden bence affedilmemeli diye düşünüyorum. Evlilikte daha farklı olabilir ama sevgilikte benim düşüncem bu tarz insanları hayattan çıkartmak.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: