Yaşam

Erkeklerin Kadınlarda En Çok Dikkat Ettiği Şeyler Nelerdir?

04 Aralık 2017 - 23:19:06
Erkeklerin kadınlarda en çok dikkat ettiği şeyler nelerdir?

Erkeğin kadından etkilenebilmesi ve ona odaklanması için kadında dikkat çekici özelliklerin çoğunun olması gerekir.

Erkekleri Etkileyen Kadın Hareketleri

Erkek bir kadını ilk gördüğü zaman kadının bazı özellikleri dikkatini çekmektedir. Kadınlarda en çok dikkat çeken özelliklerin başından kadının gülümsemesi yer alır. Her kişi karşısındaki kişinin pozitif olmasını ve her şeyden şikayet etmemesini ister. Dolayısı ile bir erkeğin en çok dikkatini çeken detay kadının içten ve samimi bir şekilde gülümseyebilmesidir. Erkeklerin çoğu sık gülen, pozitif ve çözüm odaklı kadınlardan etkilenmektedirler. Bir diğer en önemli özellik ise gözlerdir. Erkek direkt olarak kendisiyle göz temasına geçen, duygularını gözleri ile yansıtan cesur kadınlardan etkilenir. Gözler duyguları en etkili bir biçimde yansıtan organdır. Bu yüzden gözleri etkili kullanmak ve karşı tarafla göz temasına geçmek erkeği etkileyen en belirgin özelliklerden biridir.

Erkeklerin Kadınlarda Dikkat Ettiği Şeyler Nelerdir?

  • Saçların bakımlı ve güzel olması erkeklerin kadınlarda en çok dikkat ettiği şeylerdendir. Özellikle saçların hoş kokması ve sağlıklı görünmesi önemlidir. Fakat saçların çok abartılı bir şekilde yapılı olması bir erkeği itebilir. Doğal ama bakımlı, güçlü, parlak ve güzel kokan saçlar bir erkeği cezbedebilir.
  • Erkekler bacak boyu uzun kadınları beğenirler. Kişinin bacak boyu kısa ise bacak boyunu uzun göstermek için çeşitli yöntemler deneyerek karşısındaki erkeği rahat bir şekilde etkileyebilir.
  • Kilo erkekler için çok önemlidir. Vücut hatlarının ideal olması bir erkeği büyük ölçüde etkilemektedir. Kilo sorunu olan bir kadın öncelikle kendisi için ideal kiloya inmelidir. Sağlık için çok önemli olan kilo problemini bir diyetisyen yardımı ile ortadan kaldırabilirsiniz. İdeal bir görüntüye kavuştuğunuzda her şeyden önce siz kendinizi sevecek ve mutlu olacaksınız.

Erkeklerin İlgisini Çeken Şeyler Nelerdir?

Fazlası ile detaycı olan erkekler önemsemiyormuş gibi dursalar da kadınların her şeyine dikkat ederler. Özellikle cildin sağlıklı, parlak ve pürüzsüz görünmesine dikkat etmektedirler. Cildiniz hoş görünmesi için düzenli olarak temizliğinizi yapabilir ve cilt bakım maskelerinden yardım alabilirsiniz. Çoğu kişi erkeklerin göğüs bölgesine dikkat ettiğini söylese de bir kadından etkilenen bir erkek için göz bölgesi önemlidir. Kadının içten bakması, gülümsemesi gibi detaylar göğüs bölgesinden daha önemlidir. Giydiği kıyafeti kendine yakıştıran, zevk sahibi ve şık kadınlar erkekler tarafından dikkat çeker. Bu konuyla ilgili birçok araştırma yapılmış ve sonuçlara göre çok şık giyinen stil sahibi kadınların çok açık giyinen kadınlara göre daha çok dikkat çektiği ortaya çıkmıştır.

Erkeklere İtici Gelen Şeyler Nelerdir?

Son zamanlarda popüler olan takma kirpik veya tırnaklar erkeklerin itici bulduğu şeylerdir. Erkekler içgüdüsel olarak yapmacık olan ve doğal olmayan tırnak ve kirpikleri beğenmemektedirler. Erkeklerin kadınlarda sevdiği şeylerden biri de kadının doğal olması ve bakımlı görünmesidir. Kadınlar sahte olarak görünmek yerine doğal bir şekilde karşı tarafı etkileyebilir. Erkeklerin kadınlarda en çok dikkat ettiği şeyler arasında her ne kadar başta güzellik olsa da hareket, davranışlar, gülüş ve mimikler de bir o kadar önemlidir.

Yorumlar
Nazan Saman 04 Aralık 2017 - 23:29:06 Erkeklerin kadınlarda sevdiği kusurlar nelerdir? Sevdikleri giyim tarzı ve itici buldukları durumlar nelerdir? Bazı yerlerde okuduğum kadarıyla kadınlar güler yüzlü olması onları çekici kılıyormuş. Başka hangi davranışlar çekici olur?cevapla
Atakan Başar 27 Eylül 2018 - 16:34:40 Erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu aslında birçok şey olsa da bence tamamen doğallık. Ben bir erkek olarak bakımlı kadını beğeniyorum ama çok makyaj yapan bir kadını değil. Doğal ve bakımlı kadınlar bence her zaman dikkat çekici olmuştur.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: