Yaşam 04 Ekim 2021 - 06:50:00

Evde Saç Uzatma Yöntemleri

Evde Saç Uzatma Yöntemleri

Saçların sağlıklı ve doğal bir şekilde uzaması için düzenli olarak bakımların uygulanması gerekirken evde saç uzatma yöntemleri ile birlikte muhteşem saçlara sahip olmak mümkün olacaktır.

Badem Yağı ve Sarımsak Özü ile Evde Saç Uzatma

Birçok kaynakta da yer aldığı gibi sarımsağın saç köklerini besleyici ve köklerini güçlendirici etkisi yer almaktadır. Bu doğrultuda saçını uzatmak isteyen kişiler için de sarımsak son derece önemli bir ürün olarak gösterilebilir. Köklerini güçlendiren ve daha canlı gözükmesini sağlayan sarımsak, bu özellikleri sayesinde saçın dökülmesini de engellediğinden saç uzatmak isteyen kişiler için son derece doğru bir adrestir. Bir diş sarımsağı iyice ezen kişiler sonrasında içerisine 2 tatlı kaşığı kadar badem yağı eklemelidir. Bu karışım 2 saat kadar oda sıcaklığında bekledikten sonra saç köklerine uygulanabilmektedir. Böylece saçların daha kolay bir şekilde uzaması sağlanır.

Hindistan Cevizi Yağı Evde Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Katı bir kıvama sahip olan hindistan cevizi yağı, saçları uzatmak için kullanılabilen en doğal ürünlerden bir tanesidir. Buna ek olarak keten tohumu yağının kullanılıyor olması, bu karışı saçlar için en doğru ürünlerden birisi haline getirmektedir. Bu karışım hazırlanırken ilk olarak katı hindistan cevizi yağının eritilmesi gerekir. Eğer mikrodalga fırın bulunuyorsa fırın içerisinde bu yağdan 1 yemek kaşığı kadar kısa süre fırında tutularak eriyik hale getirilmektedir. Sonrasında 2 çay kaşığı kadar keten tohumu yağı karışıma eklenmektedir. Elde edilen karışım saç diplerine ve uçlarına sürülerek saçın doğal olarak uzaması sağlanabilmektedir.

Yumurta ve Zeytinyağı ile Saç Uzatır mı?

Yumurtanın içerisinde yer alan protein ve diğer maddeler her zaman besleyici özellikte olmasını sağlamaktadır. Bu aşamada saç uzatmak isteyen bayanlar tarafından da sıklıkla tercih edilen bir üründür. Aynı şekilde zeytinyağı da saçlar için önemli olan bir ürün olurken birçok saç bakım ürününün içerisinde yer alır. 1 adet yumurtayı mikser ile çırpan kişiler sonrasında üzerine 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ekleyerek karışımı hazır hale getirebilmektedir. Saç köklerinden başlayan kişiler saçlarını boyarmış gibi bu karılımı her bölgeye uygularlar. Bu sayede saçlar çok daha sağlıklı bir hale gelecek ve uzatılması için hazır olacaktır.

Soğan Suyu Kürü Saç Uzatır mı? Nasıl Uygulanır?

Ülke mutfağımızda yer alan yemeklerin vazgeçilmezlerinden olan soğan, yemeklerde kullanımının yanında içerisinde yer alan maddeler sebebiyle vücut üzerinde de tercih edilebiliyor. 1 adet soğanı dörde böldükten sonra 2 su bardağı su ile kaynatan kişiler sonrasında karışımı soğumaya terk eder. İstenen seviyede soğuyan karışımın içerisinde yer alan soğanlar çıkarıldıktan sonra soğan suyu saçlara masaj ile uygulanmaktadır. Bu şekilde de evde saç uzatma işlemi gerçekleştirilebilir. Doğal malzemeleri kullanarak evde saç uzatma yöntemleri oluşturmak ve kullanmak isteyen kişiler bu seçenekleri değerlendirebilirler.

  • evde saç uzatma
  • evde saç uzatma yöntemleri
  • saç uzatmak
Yorumlar
Yasemin Pınar Saçlarımın daha kısa sürede uzaması için evde saç uzatma yöntemlerinden bazı maskeleri denedim. Aslında işe yarıyor. Önceden uzaması için çok bekliyordum şimdi daha kısa sürede gerçekleşiyor. Ben burada yazan birçok yöntemi denedim. Bitkisel oldukları için zarar vermiyorlar. cevapla
yorum yaz
Göz Estetiği (Oküplasti) Nedir? Nasıl Yapılır? Çeşitleri ve Fiyatları