Yaşam 21 Kasım 2021 - 03:44:45

Feromonlu Parfüm Nedir? Feromon İçeren Parfümler Gerçek mi?

Feromonlu Parfüm Nedir? Feromon İçeren Parfümler Gerçek mi?

Feromon hormonu vücutta kendiliğinden salgılanan bir hormon değildir. Dışarıdan sağlanan bu hormon insanlarda karşı cinsi etkilemek için kullanılan uyarıcı bir maddedir.

Feromonlu Parfüm Nedir, Ne Demek?

Feromonlu parfüm karşı cinste uyarıcı etki yaratarak çekici bir koku olarak kullanılmaktadır. Bu parfümler kadın ve erkek kokularında sıkça kullanılan koku çeşitleri arasında yer alır. Koku alındıktan sonra kokunun takibi için karşı cinsin uyarılması cinsel hayatın daha canlı olmasına yardımcı olabilir. Parfümlerde kullanılan yapay esans ile birleştirilerek vücuda uygulandığında uzun süre etki göstermektedir. Etki süresi boyunca kişinin vücudunda hormonlar kalıcı bir şekilde durmaktadır.

Feromon İçeren Parfümler Gerçek mi?

Sahte hormonlar çok fazla kullanıldığında ters tepki almaya sebep olabilir. Düzenli kullanımda vücudun alerjik reaksiyon vermesi söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden kullanılan feromon parfüm içerikleri kadın ve erkeklerde farklılık göstermektedir. Seks uyarıcı olarak özel üretilen parfüm içeriklerinde bu hormon oranının yüksek olduğu görülmüştür. Bu durum kişinin vücudunda bulunan diğer kokular ile birleşerek hormonun kötü koku yaratmasına da sebep olmaktadır. Geçmişte ipek böceklerinde kullanılan bu hormon ipek böceklerinin ipek üretimi için gerekli olan koza yapımında kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonralarında sürüngen hayvanların bir çoğunda kullanılarak deney yapılmıştır.

Feromonlu Parfüm Nasıl Kullanılır?

Feromonlu parfüm kullanılırken cilde çok yakın uygulanmaması gerekmektedir. Yakın uygulamalarda feromon içeren parfümler gerçek mi diye merak edilmektedir. Bu tarz parfümler gerçektir ve yoğun kokunun olmasına sebep olur. Daha az hormon içeren parfümlerin etkisi daha fazla olacaktır. Piyasada yer alan birçok parfüm içerisinde bulunan bu hormon parfüm fiyatlarının da yüksek olmasına sebep olmaktadır. Fiyat bakımından yüksek olan parfümler içerisinde bu hormon ve esans yoğun bir şekilde bulunur. Çok az kullanılması cildin tahriş olmasını da ortadan kaldıracaktır. Böylece uygun dozda kullanılması sağlıklı olacaktır.

Feromonlu Parfüm Ne İşe Yarar?

Bu hormon insanda koltuk altı ve cinsel organın bulunduğu bölgelerde yer ederek karşı cinste seks isteği uyandıran hormon olarak bilinmektedir. Parfüm üretiminde kullanılan bu hormon bir nevi takip etmeyi kolaylaştıran etkili bir hormon olarak bilinir. Birçok hayvan üzerinde test edilmiştir. Her canlıda farklı etkiler yaratmaktadır. Karıncalarda yön bulma olarak salgılanan bu hormon karınca kolonilerinin aynı yönü izlemesini sağlamaktadır. İnsanda ise seks uyarıcısı ve etkileyicisi olarak bulunmaktador. Kullanılan parfümlerde gerçek ve sahte feromon olarak kullanılmaktadır. Sahte hormonlar vücutta yan etkilere sebep olabilmektedir. Bu yüzden tercih edilen feromon içeren parfümler gerçek hormon içermelidir. Bu hormon aile bireylerine karşı etkileyici ve arzu edici bir istek oluşturmamaktadır. Hormonun yapısı gereği aile bireylerin ayırt edici özelliği bulunmaktadır. Bu hormonun etkisi insan vücudunda doğal uyarıcı olarak hareket etmektedir. Karşı cinste uyarıcı etkisi yaratarak cinsel isteği arttırmada etki gösterecektir.

  • feromon
  • feromonlu parfüm
  • feromon içeren parfümler
  • feromon içeren parfümler gerçek mi
Yorumlar
Alper Gümüş Feromonlu parfüm kullananlar var mı? Yorumları okuduğumda birçok kişinin bu tarz parfümler kullandığını gördüm. Hangileri en çok tercih ediliyor? Bu parfüm herhangi bir yan etkiye ya da zarara yol açar mı? cevapla
Handan Karayün Feromonlu parfüm yorumlarını okudum bazı yerlerde ve bu parfümü üreten markaların ne kadar tercih edildiğini fark ettim. Kullananların çoğu etkileri hakkında bazı cümlelerde bulunmuşlar. Bu tarz parfümlerin fiyatları normale göre bana biraz daha pahalı geldi. cevapla
yorum yaz
Sarımsaklı Yoğurt Faydaları Nelerdir? Şekeri ve Tansiyonu Düşürür mü? Zayıflatır mı?