Sağlık 11 Şubat 2021 - 17:33:32

Güvercin Ağacının Cilde Faydaları Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Güvercin Ağacının Cilde Faydaları Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Güvercin ağacı, kanamayı durdurmak gibi faydası olan ve antiseptik özelliğine sahip, iltihaplı ya da tahriş olmuş deri için faydalı olan bir bitki türüdür.

Güvercin Ağacı Nedir? Ne İşe Yarar?

Güvercin ağacının faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar fazladır. Çok kullanılan bir bitki olmasa bile bize sunduğu faydalar oldukça etkilidir. Doğada bulunan en etkili kanama önleyici bitkilerden birisidir. Ayrıca cilt problemlerini çözmek için kullanımında fayda vardır. Temelde bakıldığında çiçekleri olan bir bitkidir. Uzak doğu bölgesinde özel izinle yetiştirilmekte olan bitki yedi metre kadar uzayabilmektedir. Güvercin ağacının faydaları ise şu şekildedir; öncellikle kanama durdurucu özelliği ile dikkat çekmektedir. Temas ettiği noktalarda pıhtılaşma sağlayarak kanama etkisini hızlı şekilde durdurduğu görülmüştür. Ufak kesikler ve çizikler için tavsiye edilmektedir. Akne ve sivilce problemleri için kullanılabilmektedir içerdiği antioksidanlar sayesinde cildinizdeki sivilce ve aknelerle vedalaşabilirsiniz. Sıvılaştırılmış güvercin ağacı özünü cildinize pamuk yardımı ile sürebilirsiniz.

Güvercin Ağacının Cilde Faydaları Nelerdir?

Mikrop ve zararlı bakterilerle savaşarak cildinizde bulunan güneş yanıklarına iyi gelmektedir. Oluşan güneş lekeleri üzerinde düzenli kullanımla azalma fark edeceksiniz. Aynı zamanda erken yaşlanma ve kırışıklık karşıtı kremlerin içinde de bulunmaktadır. İçeriğindeki C6H6O ve tanin mineralleri ile güneşin zararlı etkilerinden cildinizi korumaktadır. Kan akışını hızlandırma etkisine sahip olduğu için deride oluşan morlukların hızlıca dağılmasına ve yeni morlukların oluşmasını engellemesiyle bilinmektedir. Bunun yanı sıra deride görülen varisleri ve patlayan kılcal damarları azaltarak yok etme özelliğine de sahiptir. Güvercin ağacı yağı sorunlu bölgeye masaj yardımıyla sürülerek etki etmesi için beklenir. Düzenli kullanımda fayda sağlamaktadır.

Güvercin Ağacı Özü Neye İyi Gelir?

Sedef ve egzama gibi hastalıklara sahip iseniz deri üzerinde bulunan kaşıntı kızarıklık ve soyulmaları bu ağacın özünü kullanarak geçirebilirsiniz. Anti bakteriyel özellikleri sayesinden bu hastalıkların ilerlemesini de durduracaktır. Güvercin ağacı yapraklarını ve kabuklarını kaynamış suya atarak 10 dakika demlenmesi için bekleyip süzdükten sonra soğuması için bırakınız elde ettiğiniz sıvıyla gargara yaparsanız boğaz ağrılarına kaşınmalarına son verebilirsiniz aynı zamanda iyi bir balgam sökücüdür. Hassas ciltlerde oluşan viral enfeksiyonlara iyi gelmesiyle de bilinmektedir. Dudak çevresinde oluşan uçuklara bebeklerde oluşan bebek bezi yaralarına hassas ciltlerde oluşan isilik ve kızarıklıklara iyi gelmesiyle bilinmektedir. Bütün bu iyi yanlarının yanında gözaltı torbalarını azaltarak morlukları dağıtır. Su çiçeğine fayda sağlar ve kaşınmasını engeller. Ağız içinde kullanımı ile diş etlerine ve ağız yaralarına iyi gelir. Siyah noktaları temizleyip ciltte bulunan gözenekleri açarak cildin ferahlamasını sağlar. Kulak içi enfeksiyonları iyileştirip bakterilerden arındırıp temizlenmesini sağlar.

Güvercin Ağacı Bitkisi Nerede Satılır? Fiyatı Ne Kadar?

Cilt yüzeyindeki çatlakları iyileştirip eski görünümüne kavuşmasına yardımcı olur. Hemoroid gibi kanamalı hastalıklarda kanamayı durdurup kaşıntı ve ağrıyı hafifletir. Kuru ciltlerde ve saç derisinde nemlendirici özellikleri sayesinde daha ferah olmasını sağlanır. Evcil hayvanlarınızı ve sizi böcek ısırıklarından koruyarak kaşıntı giderici ve iyileştirici özellik taşır. Güvercin ağacı bitkisi büyük ilaç firmaları tarafından satılmakla birlikte aktarlarda ve baharatçılarda da bulunmaktadır.

  • güvercin ağacı
  • güvercin ağacı bitkisi
  • güvercin ağacı yağı
  • güvercin ağacı özü
  • güvercin ağacı bitkisi nerede satılır
  • güvercin ağacının cilde faydaları
Yorumlar
Dilan Çakır Güvercin ağacı yağını güneçten cildimi korumak için bu yaz kullandım ve etkisini gördüm diyebilirim. Cilt için gerçekten iyi oluyor. Bende bir arkadaş tavsiyesi üzerine bu yağı denedim. Bu bitkinin çayının olduğunu bilmiyordum. Demek ki oldukça faydalı özleri var. cevapla
Nevin Güvercin ağacı yağı nerede satılıyor? Satan yerleri nereden bulabilirim? cevapla
yorum yaz
Neem Ağacı Yağı Faydaları ve Fiyatı