Yaşam 04 Nisan 2021 - 03:17:46

Hamile Kalma Pozisyonları Nelerdir? Gebe Kalmak İçin En Uygun Pozisyon

Hamile Kalma Pozisyonları Nelerdir? Gebe Kalmak İçin En Uygun Pozisyon

Anne olmak isteyen kadınların bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmaması gebeliğin gerçekleşmesine engel durumlardan biri olmaktadır. Gebe kalmak isteyen kişilerin öncelikle gebelik için tüm şartların yerine getirilmesi gerekir. Gebeliğin gerçekleşmesinde doğurganlık döneminin etkili olmasının dışında hamile kalmak için cinsel ilişki pozisyonu da önem taşımaktadır. Kadın ve erkeğin gebelik için uygun pozisyonda olması gebeliğin gerçekleşmesinde büyük oranda etki gösterir.

Hamile Kalma Pozisyonları Nelerdir?

Gebe kalmak için kadının doğurganlık döneminin takip edilmesi ve buna bağlı olarak cinsel ilişkinin gerçekleşmesi gebeliği büyük oranda gerçekleştirebilmektedir. Cinsel ilişki sırasında çiftlerin aldığı pozisyonlar spermin yumurtayı döllemesini kolaylaştırmaktadır. En sık tercih edilen cinsel pozisyonlardan biri misyoner pozisyondur. Bu pozisyon kadının sırt üstü yatağa uzanması ve erkeğin kadın üzerinde birleşme sağlamasıyla olmaktadır. Bu pozisyon sırasında cinsel birleşme olduktan sonra kadının bacaklarını duvara dayayarak birkaç dakika beklemesi gebeliğin gerçekleşmesini sağlayabilmektedir. Gebeliğin gerçekleşmesinde etkili olan diğer bir cinsel pozisyon ise genel olarak kadının bacakları erkeğin omuzunda olan pozisyondur. Bu pozisyonda birleşmeyi gerçekleşmesi kadının yumurtalığına direk olarak spermin oluşmasını sağlar.

Gebelik İçin Poziyonlar Nelerdir?

Gebe kalmak için cinsel pozisyonlar olmasına rağmen başarılı bir sonuç almak için çiftlerin kaşık şeklinde de cinsel birleşme sağlaması gebeliğin oluşmasını arttırabilmektedir. Bu sayede spermler yumurtalığa daha hızlı bir şekilde ulaşmaktadır. Kadınların gebe kalabilmesini sağlayan cinsel pozisyonlar çok yönlü olduğundan bazı kadınlarda cinsel birleşme esnasında kadının üstte erkeğin altta olması da gebeliği gerçekleştirebilmektedir. Bu pozisyonlar genel olarak gebeliğin oluşması için spermin yumurtaya ulaşmasını sağlayabilmektedir.

Gebeliği Engelleyen Durumlar Nelerdir?

  • Cinsel ilişki esnasında kadın ve erkeğin uygun pozisyonda olması gebeliğin gerçekleşmesinde büyük rol oynar. Fakat cinsel ilişki sırasında yapılan hatalarda gebeliğin oluşmasına engel olabilmektedir.
  • Öncelikle kadının doğurganlık döneminin belirlenmesi gerekir. Kadının doğurganlık döneminde cinsel ilişkiye girilmesi yumurtanın döllenmesi için en doğru zaman dilimidir. Bununla birlikte ilişki esnasında erkeğin doyuma ulaşması ile beraber hızlı bir şekilde vajinadan çıkışı gebeliğin oluşmasına engel olabilir.
  • Spermlerin vajina içerisinde kalması için birkaç dakika birleşme esnasında beklenilmesi gerekmektedir. Gebeliğin gerçekleşmesi için kadının birleşmeden hemen sonra yattığı yerden kalkmaması gerekir. Spermlerin yumurtaya ulaşmasını sağlayabilmek için bir süre yatarak beklemesi daha doğru bir yöntem olacaktır.
Gebe Kalmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Gebelik isteyen kadınların gebelikten önce mutlaka sağlıklı beslenmeye özen göstermesi gerekir. Bunun yanı sıra erkeğinde beslenme konusunda dikkat etmesi sperm kalitesinin artmasını sağlayacaktır. Sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmek gebelikte her iki taraf için de gerçekleşmesini kolaylaştıracaktır. Kötü alışkanlıkların bırakılması hem yumurtanın hem de spermin kalitesini arttırabilecek durumlardır. Gebelik için gereken şartların yerine getirilmesi gebelik süresince de daha rahat bir dönemin geçmesini sağlayacaktır. Gebeliği engelleyen durumların daha iyi tespit edilebilmesi için doktor kontrolünün yapılması gerekmektedir.

  • cinsel pozisyon
Yorumlar
Nilgün Beyaz Gebe kalmak için cinsel ilişki nasıl olmalı? Eşimle 2 aydır deniyoruz ama henüz hamile kalmadım. Cinsel ilişkide gebeliği etkileyen pozisyonlar varmış. Bunları ilk defa duydum. Bunlar gebeliği ne kadar etkiler? Hamile kalmaya yardımcı olur mu? cevapla
yorum yaz
Kilo Vermenin Durması (Plato Dönemi) Neden Olur? Ne Kadar Sürer?