Hamileler nasıl zayıflar? Hamileler zayıflama çayı içebilirmi?
Zayıflama

Hamileler Nasıl Zayıflar? Hamileler Zayıflama Çayı İçebilirmi?

28 Ocak 2018 - 21:58:36

Hamile kadınların kilo alması son derece doğal ve doğru bir durum olarak karşılanırken çok hızlı bir kilo alma durumu varsa belirli oranda zayıflamak da seçenekler arasında yer almaktadır.

Hamilelik Döneminde Zayıflanır mı?

Hamilelik denildiği anda akla ilk olarak alınacak olan kilolar gelmektedir. Bayanların kilo almaları son derece normal bir durum olurken bebeklerinin iyi bir şekilde beslendiği ve geliştiği anlamına gelmektedir. Bu dönem içerisinde bayanların almaları gereken kilolar genel olarak 9 ile 12 kg. arasında değişmektedir. Tam değerler, bayanların yaşına, kaçıncı doğumu olduğuna ya da mevcut kilosuna göre hesaplanabilir. İlk 3 ay içerisinde aldıkları kilolar çok düşük düzeylerde olacaktır. Bazı bayanlar, sürekli olarak kusma ya da az yeme gibi durumlarından dolayı bu dönemde kilo dahi verebilirler. Bu durum, herhangi bir sorun yaratmazken bu dönemde ya da sonrasında çok hızlı kilo almak olumsuz durumlar doğurabilir. Bu olaylar gerçekleştiğinde de hamileler zayıflamak için adımlar atacaklardır.

Hamileler Nasıl Zayıflar? Nasıl Kilo Verir?

Hamilelik dönemlerinde çok hızlı kilo alan kişiler, bebeklerinin gelişimlerini yavaşlatmadan rahatlıkla kilo verebilirler. Bu dönemde asıl amaç, bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm maddelerin ona ulaştırılmasıdır. Bu doğrultuda protein, kalsiyum, demir, omega 3, A vitamini ve B vitaminleri kesinlikle bebeğin ihtiyaç duyduğu maddelerdir ve anneler tarafından tüketilmesi gerekir. Ancak bu maddelerin tamamını vücuduna almak için annelerin yüksek kalori alması şart değildir. Şekersiz, karbonhidrat oranı çok yüksek olmayan ve yağsız ürünlerin tüketilmesi ile birlikte hem bu maddeler vücuda alınır hem de düşük bir kalori alımı gerçekleşir.

Hamileler Zayıflama Çayı İçebilir mi?

Diyet yağan ya da biraz olsun forma girmek isteyen bayanlar hemen bitki çaylarını kullanmaya başlarlar. Bu bitki çayları halk arasında zayıflama çayı olarak da anılmaktadır. Bu bitki çaylarının hamilelik döneminde kullanılması doğru değildir ve kullanılmaması önerilir. Zayıflama çaylarını normal kişiler dahi gün içerisinde belirli seviyelerde kullanmak zorunda olurken hamile bayanlar için bu kullanım süreci uygun olmamaktadır. Bitkilerin sahip oldukları özelliklerin anne ya da bebek üzerindeki etkileri tam olarak saptanamaz. Bu sebeple de riske girmemek adına kullanmamak daha doğru bir tercih olacaktır.

Zayıflamak Bebeğe Zarar Verir mi?

Hamilelik dönemlerinde zayıflayan bayanlar bebeklerinin zarar görüp görmediğini de merak etmektedir. Bunu direkt olarak bir standarda sokmak mümkün değildir. Bazı durumlarda bu zayıflama durumları sebebiyle bebek zarar görebilir. Ancak bazen de zayıflama hiçbir şekilde bebeği olumsuz etkilemez. Burada önemli etmen bebeğin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve diğer maddelerin ona ulaştırılmasıdır. Hamilelikte zayıflamak isteyen kişiler daha düzenli bir beslenme ile bunu mümkün kılarken doğru adımlar atılırsa bebekleri de bu durumdan herhangi bir zarar görmeyecektir.

Yorumlar
Ayşegül Döner 28 Ocak 2018 - 22:08:36 Merhaba 6 aylık hamileyim ve şuan 15 kilo aldım. İlerleyen dönemde daha fazla kilo almak istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Nasıl beslenmeliyim? Hamileyken kilo vermek ve zayıflamak mümkün mü acaba?cevapla
Filiz Eroğlu 25 Ekim 2018 - 14:45:16 Ben hamileyken sadece 5 kilo almıştım. Zaten çocuğum 3 kilo 400 gram doğdu. Nasıl yaptığımı sorarsanız gereksiz hiçbirşey yemedim. Tatlı krizlerim olduğunda meyve yedim. Sağlıklı beslendim hiç öğün atlamadım. Ve Eşimle her akşam yürüyüş yaptık. Kışın soğuk olduğu için daha az yürüdük ama ihmal etmedim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: