Homoseksüel nedir? Ne demek? Kimlere denir?
Yaşam

Homoseksüel Nedir? Ne Demek? Kimlere Denir?

25 Temmuz 2018 - 06:41:39

Günümüzde sıkça rastladığımız ve gün geçtikçe daha da kabul edilen bir cinsel kimlik haline gelen homoseksüel durum genel olarak erkeklerde daha çok yaygın olarak görülmektedir.

Homoseksüel Nedir? Anlamı Nedir?

Erkek cinsiyetine sahip olmasına rağmen kadınlara cinsel istek uyması gerekirken kendi cinsine yönelik cinsel eğilimi olan kişilere homoseksüel adı verilmektedir. Bu kişiler görüntü ve davranışları ile kendini çok çabuk belli ederler. Doğum ile beraber edinilen cinsel kimlik kişinin kadın ya da erkek olmasını da belirlemektedir. Fakat kişinin sonradan edindiği cinsel eğilim kendi cinsinden olan kişilere yönelik duygusal bağ ve cinsel istek duymasına neden olur. Homoseksüel durumu erkekler arasında sıkça karşılaşılan durumlardan biri olmasına rağmen kadınlarda da çok fazla görülmektedir. Kendi cinsine ait kişilere karşı duymuş oldukları istek ve arzu cinsel kimliklerinin de homoseksüel yapıda olmasına sebep olur.

Homoseksüel Ne Demek? Nasıl Olunur?

Toplum açısından yadırganan durumlardan biri olan eşcinsellik kadınlarda ve erkeklerde görülmektedir. Kişinin kendi hemcinsi ile diyalog halinde olması ve iç güdüsel olarak kendi cinsine yönelmesi durumun ortaya çıkmasına sebep olur. Günümüzde ünlü kesimde bile karşılaşılan bu durum artık yavaş yavaş normal karşılanmaktadır. Homoseksüel yapıdaki kişiler doğuştan bu cinsel kimliğe sahip değillerdir. İlerleyen dönemlerde yaşadığı herhangi bir şok ya da üzüntü ile de bu duruma yönelme söz konusu olabilmektedir. Homoseksüel yapıdaki kişilerin kadının kadınla birlikte olması ve erkeğinde erkekle birlikte olması cinsel kimliğinin ne olduğu konusunda karar verememesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle ergenlik döneminde yapılan aile baskısı ya da herhangi bir şok durumu kişinin bu yöne doğru ilgi duymasına sebep olmaktadır. Bu nedenle çocuğun gelişimi sırasında cinsiyetine uygun şekilde yetiştirilmesi gerekmektedir.

Homoseksüel Kimlere Denir? Nasıl Fark Edilir?

Dışarıdan bakıldığında özellikle kadınlarda çok fazla fark edilmese de erkeklerde gözle görülür bir fark söz konusudur. Erkeğin giyimi, konuşması ve hareketleri eşcinsel eğilimi olduğunu gösteren davranışlar meydana gelmektedir. Kadınlar cinsel kimliği saklamada daha başarılı olmaktadır. Homoseksüel yapıdaki kişiler genellikle kendi yapısında olan kişilerin ortamlarında bulunmaktadır. Erkeklerdeki homoseksüel durum özellikle şov dünyasının tercih ettiği bir yapıdadır. Günümüzde birçok ünlü homoseksüel kadınlar ve erkekler tarafından kabul görmüş ve sevilmiştir.

Homoseksüeller Nasıl Davranır? Nedenleri Nelerdir?

Homoseksüel yapısındaki bir kişiyi cinsiyet değişimi yapmayabilir. Kendi cinsel görünümünü değiştirmek yerine dış görünüşünde ve tavırlarında kadın gibi davranabilir. Ayrıca homoseksüel biri ile beraber olan bir kişinin de homoseksüel olma eğilimi bulunmaktadır. Kadınlarda lezbiyen erkeklerde ise gay terimi kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bazı homoseksüeller her iki cins karakterine de belli bir süre sonra dönüşebilmektedir. Zamanla kendi benliğini bulma eğilimi de gösterebilirler. Çünkü doğumsal değil sonradan olan bir durumdur. Kişinin psikolojik tedavi ile normal cinsel kimliğini de bulduğu görülmektedir. Henüz gelişim çağındaki çocuklarda ebeveyn kontolü oldukça önemlidir.

Yorumlar
İlayda Kaptan 25 Temmuz 2018 - 06:51:39 Homoseksüellik nedenleri nelerdir? Bu haram mı? Bide bu tarz bir tercihe sahip olan kişiler askere gidecekler mi? Bu durumun belirtileri nelerdir? Toplumda birçok kişi tercihini bu şekilde yaşıyor.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: