İngiliz karbonatı nedir? Karbonatlı su ile zayıflayanlar
Zayıflama

İngiliz Karbonatı Nedir? Karbonatlı Su ile Zayıflayanlar

15 Ekim 2017 - 04:42:21

İngiliz karbonatı zayıflamak ve kilo vermek için uygulanan kürler arasında yer alan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslına bakıldığında çok önemli bir bileşik olan ingiliz karbonatı birçok şeyde kullanılırken sağlık açısından da son derece faydalıdır.

İngiliz Karbonatı Nedir, Ne Demek?

Son dönemde ingiliz karbonatı olarak sunulan sodyum bikarbonat bileşiği karbonatın farklı bir türü olarak gösterilmektedir. Birçok kişi çeşitli zayıflama kürleri içerisinde bu ürünü görürken normal şartlarda farklı amaçlar için de kullanılmaktadır. Genel kullanım alanları incelendiğinde sağlık, temizlik, gıda ve güzellik amaçlı kullanılabilmektedir. Birbirinden son derece ayrı bu alanlarda kullanılıyor olması kişilerin çok dikkatli olması gerektiğini kanıtlayan durumlardan birisidir.

İngiliz Karbonatı Zayıflatır mı?

Bazı diyetlerin içerisinde kilit rol oynayan ingiliz karbonatı bazen direkt olarak zayıflama amacıyla ana ürün olarak kullanılmaktadır. Bu aşamada uzmanlar bu ürünün kullanımında kişilerin hazırladıkları kürler ile kilo vermelerine katkı sağlamasını beklemektedir. Bu aşamada sindirim sistemi üzerinde çok olumlu etkileri olduğundan yenilen yemeklerin en iyi şekilde sindirilmesini sağlamaktadır. Bu sayede kişilerin kilo vermesi sağlanmaktadır.

İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır?

Zayıflamak için ingiliz karbonatını kullanacak olan kişilerin ilk etapta bir kür hazırlaması doğru olacaktır. Son derece kolay hazırlanan bu kür ile birlikte zayıflamaya büyük bir katkı sağlanabilir. Genel olarak uzmanlar yalnızca bu yöntemle zayıflamayı çok mümkün görmezken farklı bir diyetin yanında kullanılan bu kürün çok büyük etkileri olacağı konusunda hemfikir olmaktadır.

İngiliz Karbonatı Tarifi Nedir?

İlk olarak 1,5 litrelik kapta ya da şişede kişilerin içme suyunu hazırlaması gerekir. Bunun ardından 1 tatlı kaşığı karbonat bu suyun içerisine eklenir. Bu karışımın içerisinde karbonat tamamen eriyene kadar kişilerin karışımı karıştırması gerekmektedir. Bu sayede homojen bir karışım elde edilirken kişilerin kürleri de hazır olmuş olur. Gün içerisinde bu kürün toplamda 3 litre tüketilmesi gerekir. Uzmanlar bu kürün ana öğünlerden yarım saat öncesinde tüketilmesini en uygun olarak görürken öğünden 1 saat sonrasında da aynı karışımın içilmesi gerektiğini belirtmektedir. Bu sayede 3 litrelik kürü kişiler 6 seferde alabilirlerken yalnızca tek bir seferde yarım litre içmeleri yeterli olacaktır. Bu kürü kullanan kişilerin zayıflamanın etkisini görebilmesi için yemek esnasında su içmemesi son derece önemli olacaktır.

İngiliz Karbonatının Faydaları Nelerdir?

Zayıflama işlemleri için kullanılan ingiliz karbonatı genel olarak hazımsızlık problemlerinde de kullanılabilmektedir. Karbonatı su ile kullanmak ya da soğuk süt ile kullanmak en doğru tercih olacaktır. Bunun yanı sıra ter kokusunun giderilmesinde de oldukça fazla kullanılabilmektedir. Karbonat bakteri oluşumunu engellediğinden ter kokusunun giderilmesinde çok önemlidir. Ter bölgelerine karışım halinde sürülen karbonat bu bölgenin terlemesini tamamen engelleyecektir. Buna ek olarak meyve ve sebzelerin temizlenmesinde de bu karbonat kullanılmaktadır.

Yorumlar
Müge Kalay 09 Ekim 2017 - 17:11:52 İngiliz karbonatı zayıflatır mı? Zayıflamak için nasıl kullanılır?cevapla
Leyla Örnek 30 Ağustos 2018 - 09:23:29 Zayıflamanın binbir şeklinden biri sanırım bu yolda. Karbonatın faydaları çok diye biliyorum. Karbonatın içinde ne var diye soranlara da söylemek isterim ki içinde karbon ve oksijen var aslında başka birşey yok. Yani kendi başına bir maddedir karbonat. Zayıflama üzerinde tam etkisini ben de bilmiyorum tok mu tutuyor metabolizma hızını mı arttırıryor biliyorum. Bu konuda bilgisi olanlar da yazarsa sevinirim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: