Zayıflama 17 Aralık 2021 - 08:19:20

İşe Yarayan Göbek Eritme Yolları

İşe Yarayan Göbek Eritme Yolları

Göbek eritme yolları; birtakım kür ve detokslar ile metabolizmanın hızlandırılması, egzersiz yöntemleri ile karın kaslarının çalıştırılması, aynı zamanda dengeli beslenme ile sağlanmaktadır.

Hızlı Göbek Eritme Yolları Nelerdir?

Vücudun en hareketsiz bölgesi olan göbek çevresinde yağ depolanması sık rastlanılan bir durumdur. Göbek eritme yöntemleri, fazla kiloların büyük bir kısmının toplandığı karın çevresindeki yağların yakılmasına yardımcı olurken aynı zamanda incelme ve sıkılaşma sağlamaktadır.

Göbek çevresindeki biriken yağların eritilmesi için birden fazla yöntem vardır. Fakat bunlar arasında her insanın dikkat etmesi gereken husus, dengeli beslenmedir. Geç saatlerde yemek yemek, aşırı yağlı besinlerden kaçınmak, öğün atlamadan sağlıklı beslenmek, sebze ve meyve ağırlıklı gıdaları tercih etmek, yağlanmayı azaltır ve aynı zamanda erimesine de destek olur.

Göbek eritmek için diyet ve spor olmazsa olmazdır. Sadece diyet yapmak ya da sadece spor yapmak tek başına etkili değildir. Eğer bel ve göbek çevresindeki yağlardan kurtulmak, birkaç santim incelmek istiyorsanız, gün içerisinde yürüyüş yaparak bile bunu destekleyebilirsiniz.

Göbek Nasıl Eritilir? Karın Yağları Nasıl Yakılır?

Eğer karın bölgenizde ciddi anlamda yağlanma yaşıyorsanız, göbek eritme yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için öncelikle şekeri hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir. Şeker kullanımı insanların kilo almaları üzerinde çok büyük etkiler göstermektedir. Çay ve kahvelerinizi şekersiz içmeye ya da çok az şeker eklemeye özen gösteriniz.

Göbek yağlarını eritmek için düzenli olarak tatlı tüketiminin durdurulması gerekmektedir. Ülkemizin mutfağına tatlı çok önemli bir yere sahiptir. Tatlı tüketimine dikkat etmeyen kişiler çok yüksek kaloriler alarak göbek bölgesinde yağ depolanmasına neden olabilirler.

Bunun yanı sıra karbonhidrat tüketiminin sınırlandırılması gerekmektedir. Vücut gerekli enerjiyi yağlarından ve karbonhidrattan karşılamaktadır. Bu doğrultuda spor yapan kişiler daha fazla enerjiye ihtiyaç duyacakları için vücut yağları yakarak enerji üretir. Bunun için fazla karbonhidrat alındığında yağ yakımına ihtiyaç duyulmadan vücut gerekli enerjiyi elde edebilecektir. Göbek eritme yolları içerisinde karbonhidrattan tamamen uzaklaşmak gelirken beyaz ekmek tüketiminin durması gerekmektedir. Bunun yerine kişiler belirli oranlarda pilav ya da makarna tüketebilmektedirler.

Göbek Eritmek İçin Beslenme

Günlük hayatta tükettiğimiz besinler karın bölgesinde yağlanmaya neden olabilir. Şekerden ve karbonhidrattan uzak durulmasının bu konuda atılacak ilk adım olduğunu belirtmiştik. Bununla birlikte göbek bölgesinin kaslanması ve çok daha iyi bir görüntünün içerisine girmesi için de protein içeren besinlerin tüketilmesi önem kazanmaktadır.

Protein tüketimini arttırarak kas oluşumunda gerekli enerjinin ve kapasitenin sağlanması gerekir. Bu aşamada yağsız protein deposu ürünleri tüketerek gerekli proteini vücudunuza alabilirsiniz. Böylece gerekli enerji ve imkan vücuda sağlanmış olurken çok hızlı bir kas oluşumu ve yağ yakımı süreci kişileri bekleyecektir.

Eğer göbek eritmek için diyet listesi oluşturmak istiyorsanız bunun içerisinde yulaf ezmesi, siyah pirinç, elma sirkesi, ananas, yeşil çay, yeşil yaprakları sebzeler, yeşil çay gibi ödem atmaya yardımcı olan bitki çayları, yağsız süt ürünleri, yumurta gibi tok tutucu besinler olmalıdır. Aynı zaman gün içerisinde bol su içilmelidir.

Göbek Eritme Detoksu Nasıl Yapılır?

Göbek çevresindeki yağları eritmek için yağ yakıcı detoks sularından destek alabilirsiniz. 1 litre suyun içerisine dilimlenmiş 1 tane salatalık ve limon ekleyiniz. Ayrıca 1 avuç taze nane koyunuz. Güzelce karıştırıp, 1 gece boyunca bekletiniz. Ertesi gün, gün içerisinde her seferinde 1 bardak olacak şekilde tüketiniz.

Göbek eriten su tariflerini içebileceğiniz gibi yoğurt detoksundan da yararlanabilirsiniz. 1 kase tam yağlı yoğurda, 1 çay kaşığı tarçın, zencefil ve zerdeçal karıştırınız. Uyumadan 2-3 saat önce bu kürü tüketiniz. Ardından bol su içiniz. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Baharatların her birinin toz olması gerekir. Kronik bir rahatsızlığınız varsa eğer, doktorunuza danışmadan tüketmeyiniz.

Spor ile Göbek Nasıl Eritilir?

Tüm bu beslenme dengelemeleri göbek eritme yolları için temel oluştururken sonrasında spor yaparak göbek yağlarının tamamen ortadan kaldırılması mümkün olacaktır. Bu aşamada yapılabilecek en doğru seçim yürüyüştür. Gün içerisinde hafif tempolu yürüyüşler ile göbek yağlarının erimesi mümkün olur.

İnsanlar direkt olarak vücutlarının belirli bir bölgesinin çalıştırmak ve buradaki yağlardan kurtulmak istediğinden genel olarak tercih edilen kilo verme yöntemleri yeterli olmayacaktır. Bu sebeple insanların karın bölgesini çalıştıran egzersizleri düzenli olarak gerçekleştirmeleri gerekir. Mekik, plank, şınav gibi egzersizler karın kaslarını çalıştırarak, yağların erimesine destek olabilmektedir.

Dengeli beslenme ve evde göbek eritme hareketleri ile sizler de kusursuz bir fiziğe sahip olabilirsiniz. Fakat hareketleri doğru yapmaya özen gösteriniz. Aksi durumda sakatlık söz konusu olabilir.

  • göbek eritmek için ne yapılmalı
  • göbek nasıl eritilir
  • göbek eritme yöntemleri
Yorumlar
Havva Öztaş 3 Çocuk annesiyim haliyle doğumlardan dolayı göbek bölgemde bir yağ birikmesi durumu var. Göbek eritmek için ne yapılmalı? doğal bir diyet tarifi ya da detoks kürü var mı? cevapla
Rahime Sakallı Göbek eritme hareketi ve diyeti uygulayarak karın bölgemde biraz incelme sağlamıştım. Aslında doğal birçok yolu var ama tabi ki önemli olan kişinin iradesi. Ben hem yediklerime dikkat ettim hem de belli hareketleri yaparak bunu sağlamıştım. cevapla
yorum yaz
Bebek Emzirme Pozisyonu Nasıl Olmalı?