Zayıflama hapları işe yarıyor mu?
Sağlık

Zayıflama Hapları İşe Yarıyor mu?

24 Ekim 2017 - 14:53:44

Zayıflamak amacıyla kullanılan ilaçlar, halk arasında zayıflama hapı olarak isimlendirilmektedir.

aronya çayı

Zayıflama Hapları Ne İşe Yarar?

İnsanlar zayıflama hapları kullanarak fazla kilolarından kurtulmak isterken sonrasında verdikleri kiloları da geri almak istemiyorlar. Bu yola başvuran kişiler genel olarak kilo vermek konusunda herhangi bir sorun yaşanmayan diyet ya da spor gibi aktiviteleri gerçekleştiremeyen kişiler oluyor. Bazen kişilerin zamanının olmayışı, bazen de yeterli disipline sahip olmayışları kişilerin bu tarz yollara yönelmesine sebep oluyor. Bu aşamada ilaçları düzenli olarak kullanan kişiler kilolarından kurtulmaya başlarken ilaçların yan etkilerini görmezden gelmeye çalışıyorlar. Bu ilaçların birçok riski olduğundan ve normal şartlarda yalnızca doktor gözetimi altında kullanıldığından yanlış kullanımlarda çok ciddi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Zayıflama Hapları İşe Yarar mı?

Zayıflama hapları kullananlar gören ya da duyan ve buna ek olarak fazla kiloları olan insanlar bu hapların işe yarayıp yaramadığını soruyor. Bu sorunun sebebi olarak genelde bu kadar kolay bir yöntemin insanların kilo vermesinin sağlayamayacağı düşüncesi gösteriliyor. Ancak bu ilaçlar ciddi anlamda etkiler yaratırken insanların kilo vermesini sağlayabiliyor. Birçok farklı firma tarafından üretilen farklı ilaçlar olurken bu ilaçların zayıflatma şekilleri de farklı yönde oluyor. İlk olarak bu ilaçların tamamının zayıflama amaçlı üretilmediğinin bilinmesi gerekiyor.

Zayıflama İlaçları Nasıl Kilo Verdirir?

Birçok ilaç başka amaçlarla üretilirken yan etkisi olarak kilo kaybına sebep oluyor. Bu durumda da insanlar bu ilacın yan etkisini olumlu bir şekilde kullandıklarını düşünerek ilaçları düzenli olarak tüketmeye başlıyorlar. Bu ilaçların kilo verdirmesinin sebebi olarak beynin iştah bölgesine baskı uygulaması gösterilirken bu sayede kişilerin daha az yemesi ve günlük hareket temposu sayesinde kilo vermesi düşünülüyor. Bunun yanında bazı ilaçlar ise yalnızca metabolizmayı hızlandıran bir etki yaparken bu durum kişilerin hızlı kilo vermesine yardımcı oluyor. İlaçları seçerken kişiler bitkisel ürünlere yönelirlerse bunda bir sorun ortaya çıkmıyor. Ancak bu bitkisel ilaçlar da yalnızca yardımcı rol üstleniyor. İçerisinde anti-depresan etkiler yaratan maddeleri bulunduran bu ilaçlar genel olarak insanları mutsuz bir hale getirerek yemekten uzaklaşmalarını sağlıyor.

Zayıflama Haplarının Zararları Nelerdir?

Genel olarak zayıflama hapları kalbi ve bunun yanında beyni etkileyen ilaçlardır. Normal şartlarda tamamen farklı bir hastalık için üretilen ya da obezite tedavisinde kullanılan ilaçlar, insanlar tarafından zayıflama ilacı olarak satın alınmaktadır. Bunun sonrasında insanlarda sonu ölüme kadar gidebilen rahatsızlıklar dizisi başlamaktadır. Birçok kişide kalp sıkışmaları ya da hafıza kayıpları meydana gelmeye başlarken bunun ardından ani kalp krizleri yaşanabilir. Bu kalp krizleri gerekli dozun aşılması durumunda yaşanmaktadır. İnsanların ne kadar çok içerlerse o kadar çabuk ve fazla kilo vereceklerini düşünmeleri onları ölüme sürüklemektedir. Bu sebeple de çok dikkatli bir biçimde doktor gözetiminde kullanılması gereken bu ilaçların alternatifleri her zaman değerlendirilmelidir. Ayrıca bitkisel zayıflama hapları tercih edilmelidir.

aronya çayı

Yorumlar
Elçin Köse 18 Ekim 2017 - 17:53:35 Zayıflama hapları zararlı mı? Kullansam işe yarar mı? Kullananlar bazı yorumlar yazıyorlar. Vermem gereken 20 kilo var ve tiroid hastasıyım ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Çok sık acıktığım için diyet yapamıyorum. Bu tarz haplar zayıflamama yardımcı olur mu?cevapla
Ceyhun Ceylan 06 Eylül 2018 - 16:30:25 Eczanede satılan zayıflama haplarından hangileri daha etkili oluyor diye bakıyorum. Bu ilaçları neye göre seçmek gerekiyor? Yaklaşık 15 kilo fazlam var ve veremiyorum. Yorumları okuyorum birçok ilaç var karar veremedim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum:
aronya çayı