Kadınlar için evde spor hareketleri ve zayıflama yöntemleri
Zayıflama

Kadınlar İçin Evde Spor Hareketleri ve Zayıflama Yöntemleri

25 Kasım 2018 - 13:40:13

Kadınlar için evde spor hareketleri yapmak, fazla kilolarından kurtulmaları için kaçırılmaz bir fırsattır. Zayıflamak için evde yapılabilecek en etkili yöntemler yazının devamında yer almaktadır.

Kadınlar İçin Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri Nelerdir?

Kilo vermek için illaki spor salonlarına gidilmeye gerek olmadığını, evde spor yaparak keşfetmek mümkündür. Fazla kilolarından şikayetçi kadınların yapacakları basit ve etkili spor hareketleriyle zayıflamaları tahmin ettiklerinden daha kolaydır. Evde yapılabilecek pratik spor hareketlerinin bazıları şunlardır;

 • Squats: Dengeyle ilgili olan bu harekette kollar omuz genişliğinde açılarak topukların üzerinde durulur. Sonrasında sanki hayali bir sandalyeye oturuyormuş gibi eğilip kalkma hareketleri yapılır. Bu hareket sıkılaşmaya yardımcıdır.
 • Şınav: Yere yatay bir şekilde ellerden güç alacak şekilde eğilmek gerekir. Tüm beden kol kaslarınızdan destek alarak set halinde şınav programına devam edilir.
 • Plank: Vücudun tüm kaslarını çalıştıran plank hareketinde, dirsekler ve ayak parmaklarının ucunda güç toplanılır. Oldukça etkili bir zayıflama hareketidir.

Kadınlar İçin Evde Fitness Programı

Fitness hareketleriyle evde zayıflamak isteyen kadınlar için en etkili hareketler şunlardır;

 • Crunch: Mekik hareketi şeklinde eller ensede birleştirilir ve ayaklar diz kısmından bükülerek vücudun üst kısmı kaldırılıp geri yatılır. Karın yağlarını yakmada etkilidir.
 • Lunge: Ayaklar omuz hizasında açılarak kalça hafif çıkık durulur. Sağ bacakla öne doğru adım atılır, bacak yere 90 derece paralel olmalıdır. Bir süre böyle bekledikten sonra diğer bacak için de aynı hareket tekrarlanır. Kalça ve bacakların şekillenmesinde etkilidir.
 • Bridge: Sırt üstü yere uzanılır. Kollardan destek alarak kalça yukarı kaldırılarak köprü hareketi tamamlanmış olur. Düzenli olarak yapıldığında karın ve kalça kasları sıkılaşır.

Evde Yapılabilecek En Etkili Zayıflama Yöntemleri

Hem sağlıklı hem de pratik bir şekilde fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için evde yapılabilecek en etkili zayıflama yöntemleri arasında;

 • Yağ yakan detoks suları
 • Metabolizmayı hızlandıran karışım bitki çayları
 • Tokluk hissini artıran zayıflama kürleri
 • Bölgesel incelmeye yardımcı spor hareketleri yer almaktadır.

Uzmanlara göre 3 beyaz denilen un, şeker ve tuz besininden uzak durup düzenli egzersiz yapan kişilerin ideal kilolarına ulaştığı gözlemlenmiştir.

En Çok Yağ Yakan Egzersizler Nelerdir?

Fazla kilolarından kalıcı olarak kurtulmak isteyenlerin düzenli olarak yapması gereken etkili spor egzersizleri bulunmaktadır.

 • Zıplamalı plank: Plank hareketinde hafif zıplayıp dizler çekildiğinde hareket düzgünce yapılmış olur. Karın ve kalça kısmındaki yağların erimesine yardımcı olur.
 • Superman hareketi: Yüz üstü yere uzandıktan sonra, kolları ve ayakları paralel şekilde ters olarak yukarı kaldırma hareketidir. Tüm kasları çalıştıran bu hareket sırt yağlarının erimesini sağlar.
 • Kalça kaldırma hareketi: Köprü hareketi yapacak şekilde yere sırt üstü uzanılır. Eller yere paralel olacak şekilde uzatılır ve kalça yukarı doğru çekilerek sıkılır.

Kadınlar için evde spor hareketleri sağlıklı bir şekilde kilo vermelerine yardımcı olur. Bunlar haricinde bölgesel zayıflama kürlerinden de faydalanarak

Yorumlar
Gizem Telli 25 Kasım 2018 - 13:50:13 Doğumdan sonra aldığım kilolardan kurtulmak için çok yöntem denedim. Kürleri denedim ama etki görmedim. Egzersiz yapmadan kilo vermek çok mümkün olmuyormuş. Evde kadınların uygulayabileceği yöntemler ve fitness programlarını uygulamayı düşünüyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: