Sağlık 19 Haziran 2021 - 17:40:45

Kereviz Sapı Kürü Faydaları Nelerdir? Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kereviz Sapı Kürü Faydaları Nelerdir? Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kereviz sapı kürü; içerisinde potasyum, A, C, B ve K vitaminleri barındıran ve mineral bakımından zengin olan, lifli bir içeriğe sahip olan bir karışımdır.

Kereviz Sapı Kürünün Faydaları Nelerdir?

Kilo vermeye yardımcı olan ve metabolizmanın etkili bir şekilde çalışmasını sağlayan kereviz sapı kürü, hızlı ve kalıcı kilo vermenin sırrı olarak nitelendirilmektedir. Tatlı yeme isteğinin bastırılmasını sağlayan bitkisel bir kür olan kereviz sapı, vücutta ödem atmaya yardımcı olur ve şişkinlik gibi problemlerin giderilmesine destek olur. Güçlü bir antioksidan barındıran kereviz sapı kürü, karaciğerin toksin ve yabancı maddelerden arınmasını sağlarken aynı zamanda vücutta arındırıcı bir etki meydana getirmektedir.

Vücuttaki serbest radikalleri ve toksin maddeleri atan kereviz sapı kürü, vücutta kan dolaşımının dengelenmesini ve damarların rahatlamasını sağlamaktadır. Böylece kalp ve damar rahatsızlıklarının giderilmesi, önlenmesi konusunda etkilidir. Vücuda bol miktarda enerji veren kereviz sapı kürü, bağırsak hareketlerinin düzenlenmesini sağladığı için kabızlık gibi sorunların önlenmesini sağlar. Ayrıca hazımsızlık gibi sindirim sistemi problemlerini de önler.

Vücutta meydana getirmiş olduğu arındırıcı etki, cilt sağlığının korunmasını ve iyileşmesini de sağlamaktadır. Sivilce, akne, yara ve leke gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca uyku düzenini de dengeler ve iyileştirir.

Kereviz Sapı Kürü Neye İyi Gelir?

Lif açısından zengin olan kereviz sapı kürü, sindirim sisteminin aktif bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Sadece bağırsaklar için değil aynı zamanda mide rahatsızlıkları için de faydalıdır. Eğer ki protein ağırlıklı beslenmeniz gerekiyorsa, bu kürü tüketmek faydalı olacaktır. Bu kürün içeriğinde flavonoidler bulunmaktadır. Bu bileşenler kanser hücrelerinin çoğalmasını önlerken aynı zamanda bunların onarılmasına katkı sağlar ve sağlıklı hücreleri korur. Bu özellikleri bakımından oldukça sağlıklıdır.

LDL kolesterolün, yani damarlardaki zararlı yağların giderilmesine yardımcı olan kereviz sapı kürü kalp sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Vücutta kötü kolesterol yüksek olduğunda kalp krizi gibi hastalıkların geçirilme riski artmaktadır. Kan basıncını dengeleyen ve kolesterolü düzenleyen yapısı sayesinde kalp sağlığını korur. Bu doğal içerikli kür anti-inflamatuar özelliğe sahiptir ve vücutta iltihap gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olur.

Kereviz Sapı Kürünün Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Genel olarak kereviz sapı kürü farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Ama genel bir tarif verecek olursak ihtiyacınız olan malzemeler; 2-3 tane kereviz sapı, 1 tutma maydanoz, 1 adet limon suyu, 3 bardağı miktarında içme suyudur. Kereviz sapı kürü tarifi için, tüm malzemeleri blendera atınız. Elde etmiş olduğunuz karışımı bir tülbentten geçirip, suyunu çıkartınız. Kür bu şekilde hazır hale gelir ve tüketebilirsiniz. Etki ve fayda görebilmek için bu kürü 7 günlük ya da 21 günlük uygulayabilirsiniz. Doğal bir mucize olarak nitelendirilen ve pek çok faydası bulunan kereviz sapı son zamanlarda sık olarak tüketilir.

Kereviz Sapı Kürü Kullananlar ve Yorumlar

Doğal içeriği sayesinde birçok kişi bu kürü kullanmaktadır. Evde basitçe hazırlanan kereviz sapı kürünün yorumlarına baktığımız zaman, farklı amaçlarla kullanıldığını görmekteyiz. Kimisi sağlıklı bir şekilde zayıflamak kimisi ise karaciğer sağlığını korumak gibi farklı özelliklerine yönelik kullanmaktadır. Dilerseniz sizler de sağlık için bu kürü kullanabilirsiniz.

  • kereviz sapı kürü
  • kereviz sapı kürünün faydaları
  • kereviz sapı kürü neye iyi gelir
  • kereviz sapı kürü tarifi
  • kereviz sapı kürünün yorumları
  • kereviz sapı kürü kullananlar
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Lohusa Korsesi Nasıl Takılır? Nasıl Kullanılır?