Kıl köklerini kurutan bitkisel yağlar
Sağlık

Kıl Köklerini Kurutan Bitkisel Yağlar

29 Ekim 2018 - 22:30:26

Kıl köklerinin kurutmak için çeşitli bitkisel yağlar ve maskeler istenmeyen tüylerden zaman içerisinde tamamen kurtulmayı sağlayabilirsiniz.

Kıl Kökleri Nasıl Kurutulur?

Her kadın pürüzsüz bir cilt hayal eder. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için farklı birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemlerin bazıları doğal bazıları ise birtakım lazer yöntemleri ile gerçekleşmektedir. Tüylerden tamamen kurtulmak için öncelikle kıl köklerinin kurutulması gerekmektedir. Kıl köklerinin kurutulması için faydalanabileceğiniz bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Zerdeçal kıl köklerini kurtulmak için oldukça etkilidir. Yapmanız gereken 1-2 tatlı kaşığı zerdeçalı macun kıvamına getirecek kadar su ya da süt ile karıştırmaktır. Sonrasında tüylü bölgeye sürüp 15-20 dakika kurumasını bekledikten sonra yıkayınız. Bu basit işlemin tekrarlanması sonrasında tüy kökleri zaman içerisinde kurur ve tüylerde seyrelme, incelme görülür.

Nohut Unu Maskesi Tüyleri Döker mi? Kurutur mu?

Nohut unu maskesi tüylerin azalması ve kıl köklerinin kurutulması için etkili olan doğal yöntemler arasında yer almaktadır. Bu maskenin hazırlanması için gerekli olan malzemeler 1 kasenin yarısı kadar nohut unu, 1 kasenin yarısı kadar süt, 1 tatlı kaşığı miktarında zerdeçal tozu, 1 tatlı kaşığı kadar krema gereklidir. Eğer ki cildiniz yağlıysa kremayı tarife eklemeyebilirsiniz. Bu tarifi uygulamak için nohut ununun üzerine sütü zerdeçalı ve kremayı katınız. Sonrasında macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Kıl köklerinin çıkış yönüne doğru bu macunu sürünüz. Sürme işleminin ardından yaklaşık olarak 30 dakika bekleyiniz. Bu macunu sürerken bölgeyi ovunuz. Sonrasında ılık su ile bölgeyi yıkayınız. Tarifin düzenli kullanılması sonucunda kısa süre içerisinde tüy köklerinin kuruduğu gözlemlenebilmektedir.

Şeker Limon Karışımı ile İstenmeyen Tüylere Kalıcı Çözüm

İstenmeyen tüylere kalıcı çözüm yaratmak için geliştirilen bitkisel yöntemlerden biri de şeker limon karışımıdır. Bu tarifi hazırlamak ve uygulamak için gerekli olan malzemeler; iki yemek kaşığı miktarında şeker, iki yemek kaşığı kadar limon ve 10 yemek kaşığı kadar sudur. Bu üç malzemeyi bir kabın içerisinde karıştırınız. Şeker suyun içerisinde tam erimese de bir miktar eriyecektir. Macun şekline geldiğinde tüylerin çıkış yönüne doğru sürünüz. Sürme işlemi bittikten sonra yaklaşık olarak 15-20 dakika bekleyiniz. Ardından ılık suyla yıkayınız. Bu yöntemi de diğer yöntemler gibi tekrarlı ve düzenli uyguladığınızda etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kıl Köklerini Kurutmak İçin Doğal Yağlar Nelerdir?

Kıl köklerini kurutan maskelerin haricinde aynı zamanda bitkisel yağlar da bulunmaktadır. Bitkisel yağlar kıl köklerine direkt etki ederek kısa süre içerisinde kurumasını sağlamaktadır. Bu konuda herkes tarafından bilinen ve tercih edilen yağlardan birtanesi karınca yağıdır. Karınca yumurtalarından elde edilen bu bitkisel yağ kısa süre içerisinde kıl köklerinizin kurumasını ve buna bağlı olarak tüylerinizin daha geç çıkmasını, seyrelerek azalmasını sağlamaktadır. Farklı bitkisel yağları da uygulayarak kıl köklerinin kurumasını sağlayabilirsiniz. Burada asıl önemli olan cildinizin alerjisinin olmamasıdır. Bu nedenle kullanım öncesi bir uzmandan destek alabilirsiniz.

Yorumlar
Serap Keskin 29 Ekim 2018 - 22:40:26 Tüylerin incelmesini ve kıl köklerinin kurumasını sağlayan yağlar arasında en hoşuma giden karınca yağı olmuştu. Karınca yağı gerçekten etkili sonuçlar almaya yardımcı oluyor bence. Ben ağdadan sonra sürüyordum. Geç çıkıyordu ve seyrekleşti.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: