Kıl köklerini zayıflatmak ve inceltmek için öneriler
Yaşam

Kıl Köklerini Zayıflatmak ve İnceltmek İçin Öneriler

30 Ekim 2018 - 10:30:30

Kıl köklerini zayıflatmak için uygulanan yöntemler, istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlayan öneriler olarak karşımıza çıkmaktadır.

aronya çayı

Kıl Kökleri Nasıl İncelir?

Hem kadınlar hem de erkekler istenmeyen tüylerden kurtulmak için farklı uygulamalar denemektedir. Tüyleri almak için geliştirilen yöntemlerin birçoğu köklerin kuruması için etki etmemektedir. Tüyleri aldıktan sonra gözeneklerin açılmasıyla birlikte kıl köklerine çeşitli yöntemler uygulamak tüylerin seyrelmesine, incelmesine ve hatta zaman içinde tamamen azalmasına yardımcı olmaktadır. Kıl köklerini inceltmek için pratik birtakım doğal yöntemler uygulayabilirsiniz.

Kıl Köklerini Zayıflatmak İçin Öneriler

Kıl köklerinin incelmesini sağlayan doğal yöntemlerden en çok bilineni kahvedir. Lezzetiyle herkesi kendine bağlayan menengiç kahvesi aynı zamanda istenmeyen tüyler için de oldukça etkili olmaktadır. İki yemek kaşığı menengiç kahvesi ile 1 çay kaşığı kadar karbonatı karıştırıp duştan önce sürmeniz yeterlidir. Haftada iki kez uygulanması gereken bu yöntemi 4 hata boyunca uygulayınız. Bu doğal yöntemi bacaklarınızdaki tüyleri aldıktan sonra istediğiniz bölgeye hafif masaj şeklinde uygulamalısınız. Epilasyon yöntemlerinden sonra gözenekler açılır ve ve bu sayede etki çabuk sağlanır. Temizlemek için bol su ile yıkayınız. Soğuk su ile yıkadığınızda kanın dolaşım hızı artar.

Kıl Köklerini İnceltmek İçin Öneriler Nelerdir?

Kıl köklerinin incelmesini sağlayan pek çok doğal yöntem bulunmaktadır. Bu doğal yöntemler arasında en etkili olanı bakla yöntemidir. Bakla kabuğunun özellikle bebeklik döneminde bebeklerin kasıklarına sürüldüğünde tüylenmenin önlendiği söylenmektedir. Kıl köklerinin zayıflamasını ve incelmesini sağlayan bu yöntem aynı zamanda lekelerin giderilmesi konusunda da yardımcı olmaktadır.

Tüyleri İncelten Bitkiler Nelerdir?

Kötü kokusu nedeniyle çok fazla tercih edilmeyen hamamotu tüyleri inceltme ve seyreltme konusunda oldukça etkilidir. Beyaz bir rengi olan hamamotunu su ile karıştırıp çamur kıvamına getirdikten sonra tüylü olan bölgeye sürülür ve yaklaşık olarak 3 dakika kadar bekletilir. Daha sonra yavaş bir şekilde ılık su ile durulanmalıdır. Bu yöntem kıl köklerine değil tüylere etki etmektedir. Tüyleri adeta çürüterek ciltten atılmasını sağlamaktadır. Fakat hamamotu yağı kıl köklerine direkt olarak etki etmektedir. Fakat uzun süre kullanımı zarar vereceği için belirli bir süre itibariyle kullanılmalıdır. Bu otu ve yağı aktarlardan kolay bir şekilde temin edebilirsiniz.

Limon ve Tuz Karışımı Kıl Köklerini İnceltir mi?

Kıl köklerinin kuruması ve seyrelmesi için genel olarak doğal yöntemler tercih edilmektedir. Doğal yöntemler arasında kıl köklerinin zayıflamasını sağlayan en bilinen yöntem limon tuz karışımıdır. Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz bu yöntem sayesinde kıl köklerinin kurumasını sağlayabilirsiniz. Ağda yaptıktan sonra limonu ve tuzu karıştırıp ortaya çıkan karışımı ağda yapılan bölgeye iyice uygulamanız yeterli olacaktır. Yaklaşık olarak 2.5 saate beklettikten sonra ılık suyla bol bol yıkayınız. Bu yöntemi düzenli olarak uyguladığınıza tüylerde azalma ve seyrelme meydana gelecektir. Bitkisel yöntemler kıl köklerini zayıflatmak için her ne kadar yan etkisiz olsa da aşırı bir şekilde kullanılmamalıdır.

aronya çayı

Yorumlar
Pınar Değirmenci 30 Ekim 2018 - 10:40:30 Kıl köklerimin zayıflaması için daha önce hamamotu yağı kullandım gerçekten etkisini de gördüm diyebilirim. Ama söylediği gibi çok fazla kullanamamak gerekiyormuş. Biraz ara verdim sonra tekrar denemeyi düşünüyorum.cevapla
Pınar Değirmenci 30 Ekim 2018 - 10:40:54 Kıl köklerimin zayıflaması için daha önce hamamotu yağı kullandım gerçekten etkisini de gördüm diyebilirim. Ama söylediği gibi çok fazla kullanamamak gerekiyormuş. Biraz ara verdim sonra tekrar denemeyi düşünüyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum:
aronya çayı