Zayıflama

Korse Giymek Faydalı Mı, Zararlımı?

22 Eylül 2017 - 08:30:51
Korse giymek faydalı mı, zararlımı?

Korse giymek kadınlar arasında son derece popüler bir durumdur. Korseler farklı şekillerde ve amaçlarda giyilebilmektedir.

Korse Takmak Sağlıklı mı?

Güzellik için kullanılan birçok ürünün insan sağlığı için zararlı oluşu korse giymenin de zararlı olabileceğinin düşünülmesine sebep olmaktadır. Ancak bu aşamada net bir cevap vermek mümkün olmaz. Doğru bir cevap verilebilmesi için modeline göre bir yorum yapılması gerekir. Tüm modellerin zararlı olması ya da benzer durumda tüm modellerin yararlı olması konusunda net bir cevap vermek mümkün değildir.

Korse Giymenin Faydaları Nelerdir?

Korse kullanımının bayanlara çok sayıda faydası bulunmaktadır. İlk etapta tıbbi açıdan yaşanan fiziksel rahatsızlıkların büyük bir çoğunluğunda destek amaçlı kullanımı uzman doktorlar tarafından istenmektedir. Son dönemde çok popüler olan yağ aldırma estetikleri, bel kayması problemleri ya da fıtık gibi rahatsızlıklarda giymek oldukça uygundur. Bu etmenler korse yararlı mı sorusuna rahatlıkla evet yanıtının verilmesi için çok uygun bir ortamın hazırlanmasını sağlamaktadır. Buna ek olarak giyilen özel elbiselerin içerisinde kullanmak bel ve karın bölgesini toplarken bayanların çok daha sıkı ve güzel bir fiziğe sahip olduğunu göstermektedir. Ancak bu aşamada tercih edilen modeller çok önemli olurken satın alan bayanların vücuduna uyumu da çok önemlidir. Kullanmak yararlı mı sorusuna verilebilecek önemli cevaplardan birisi kıyafetin daha güzel oturmasını sağlamak olsa da bu konuda bayanların oldukça dikkat etmesi de gerekmektedir.

Korse Giymek Zayıflatır mı?

Son dönemde korse giymek insanları zayfılatır mı zayıflatmaz mı konusunda da tartışmalar bulunmaktadır. Birçok ünlü bayan sosyal medya hesaplarından bu inceltici kıyafetleri kullanarak bel bölgelerini nasıl düzene soktuklarını resimler ile gösterirken bu durum takipçilerinin de dikkatini çekmektedir. Bunların bayanların bel bölgesinde zayıflamalara sebep olduğu doğrulanmıştır. Ancak uzmanlar bu zayıflamanın yağlardan değil kaslardan ve diğer dokulardan olduğunu belirtir. Bu durum da sağlıklı bir kilo verme değildir ve verilen kiloya göre istenen verim alınamaz.

Korse Giymenin Zararları Nelerdir?

İlk olarak gerekenden çok daha sıkı bir şekilde kullanan kişilerin belirli kemiklerinde sorunlar oluşmaya başlamaktadır. Genel olarak bu zorlanma ve bozulmalar kişilerin kaburga kemiklerinde olmaktadır. Bu giysilerin bel kısmını inceltmeye çalıştığı sırada kaburga kemiklerinin üzerine de büyük bir baskı uygulanmaktadır. Bu durum da kaburga kemiklerinin düzenli yapısının bozulmasına sebep olabilir. Buna ek olarak kalça kemiklerinin de yapısında bozulmalar meydana getirebilmektedir. Buna ek olarak korse kullanımı bel bölgesinde mantar oluşumuna sebep olabilmektedir. Bu da çok daha büyük bir sorun anlamına gelirken bayanlar bu sorunu yaşamamak için korse kullanmamayı rahatlıkla göze alabilmektedir. Son olarak çok dar modeller kişilerde anlık nefes darlıklarına sebep olurken kalbin çalışmasını engelleyebilir.

Yorumlar
Didem Günay 14 Eylül 2017 - 12:36:06 Hamilelik kilolarımdan korse giyerek kurtulmam mümkün mü? Korse kilo vermeye yardımcı oluyor mu?cevapla
Gamze Savaş 22 Eylül 2017 - 09:49:08 faydaları zararlarından çok daha fazla. Kilo vermekte zorlandığım için yıllardır kullanıyor olmama rağmen yan etki yapacak vücuduma zarar verecek hiçbir şey yaşamadım ben. Fazla kilo sorunu olanlar kullansan çok faydasını görürlercevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: