Yaşam

Korse ile Spor Yapılır mı? Spor Yaparken Korse Takılır mı?

17 Aralık 2019 - 21:40:12
Korse ile Spor Yapılır mı? Spor Yaparken Korse Takılır mı?

Korse ile spor yapmak bölgesel incelme sağlayan ve aynı zamanda vücut genelinde bir yağ yakımının oluşmasına destek olan bir yöntemdir.

Korse ile Spor Yapılır mı?

Kilo vermek için en fazla tercih edilen yöntemlerden birisi korse kullanımıdır. Korselerin inceltici ve toparlayıcı etkisi bulunmaktadır. Bu etki sayesinde vücuttaki fazlalıkların gizlenmesine destek olmaktadır. Aynı zamanda kalıcı olarak vücut şekillendirici etki de meydana getirmektedir. Korse kullanımı her ne kadar kilo vermeye destek olsa da bu etki dolaylı bir şekilde gerçekleşmektedir. Korse kullanımı vücudun kalori yakmasına yardımcı olmaz. Aksine kalori yakılırken daha fazla olmasına destek olur. Bu da spor sırasında gerçekleşir.

Etkili ve kalıcı zayıflamak için vücut kaslarının hareket geçmesini sağlamak gerekmektedir. Yağ kütlesinin azalması için öncelikle kasları geliştirecek egzersizler uygulanmalıdır. Korse ile spor yapmak terleme yolu ile yağ yakımı etkisinin artmasını sağlarken aynı zamanda vücut şekillendirici ve bölgesel incelme gibi sonuçlar da meydana getirmektedir. Bunun yanı sıra korse ile spor yaptığınızda çok daha rahat hareket edebilirsiniz. Sakatlanma gibi riskleri en düşüğe indirebilirsiniz.

Spor Yaparken Korse Takılır mı?

Vücudunuz hareket halindeyken enerji harcar ve bu şekilde yağ yakımı meydana getirerek kilo vermeye başlar. Spor yapmak bu açıdan kilo vermenin vazgeçilmez unsuru olarak nitelendirilmektedir. Spor sırasında yaptığını hareketlerin etkisini arttırmak için korse kullanımı sağlayabilirsiniz. Özellikle neotex kumaşlardan elde edilmiş ve esneme özeliği yüksek olan termal korseler, terleyerek kilo vermek için üretilmiş iç giysilerdir. Bunları spor yaparken takmak kısa süre içerisinde daha fazla terleme ve enerji ile kalori yakımının artmasına destek olmaktadır. Termal korselerin teri hapsedici özelliği vardır. Bu etkisi sayesinde cildin tahriş olmasını engelleyerek incelme sağlamaktadır. Göbek eritmek, bacak inceltmek, karın yağlarından kurtulmak, kalça ve basen şekillendirmek için bu korselerden faydalanabilirsiniz.

Korse Kullanmak Zayıflatır mı?

Genel olarak kıyafetlerin altına korse takıldığında 1-2 beden daha ince gözükme sağlanabilmektedir. Fakat bu korselerin sıkılaştırıcı özelliğinden kaynaklanmaktadır. Korse çıkarıldığında vücut tekrar eski haline geri dönmektedir. Vücudun eski haline dönmemesi için bu sıkılaşmanın kalıcı olması gerekmektedir. Bu da korse ile spor yapmak ve tüketilen yiyeceklere dikkat etmek ile gerçekleşir. Korseler zayıflatır fakat bunun için kullananlara da bazı görevler düşmektedir. Korse giyerek zayıflamak, incelmek ve sıkılaşmak istiyorsanız öncelikle vücudunuzun yağ yakımını destekleyecek birtakım egzersizler uygulamalısınız. Böylece yağ kütlesini azaltarak ideal ölçülere ulaşmak mümkün olacaktır.

Korse ile Spor Yapanlar ve Zayıflayanlar

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler korse takıp spor yaparak hem vücutlarının şekle girmesini sağlayabilmektedir. Korse kullandığınızda ağır sporlar yapmanıza gerek yoktur. Göbek eritmek istiyorsanız, karın ve bel bölgenize hitap eden bir korse modeli seçip, basit egzersizler ve yürüyüşler yaparak kalori yakımını arttırabilirsiniz. Özellikle termal modelleri seçmeniz bu konuda daha fazla etki görmenizi sağlayabilmektedir. Korseler oldukça çeşitlidir ve bölgesel incelme konusunda pek çok şekilde faydalanabilirsiniz. Korse ile spor yapanlar etkili bir şekilde zayıfladıklarını yapmış oldukları yorumlarda belirtmektedirler.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: