Yaşam

Korse ile Uyunur mu?

26 Kasım 2019 - 21:40:47
Korse ile Uyunur mu?

Korse; sıkılaşma ve incelme sağlayan, hem kilo vermek için hem de sağlık için kullanılabilen bir iç giysi modelidir.

Korse Yatarken Takılır mı?

Yaklaşık olarak 19. yüzyıldan bu yana yoğun bir şekilde kullanılan korseler, eski zamanlarda sadece beli inceltmek için kullanılırken günümüzde bu epey çeşitlilik göstermektedir. Artık sadece bel çevresi için değil, bacak, kalça, kol, göbek ve göğüs gibi pek çok bölge için kullanılmaktadır. Giyildiği andan itibaren 2 beden incelme sağlayan korseler doğru bir şekilde kullanıldığı zamanda kilo vermeye de katkı sağlamaktadır.

Korse ile yatmak hızlı bir zayıflama etkisi meydana getirmemektedir. Genel olarak birçok kişi kısa sürede çok kilo vermek için korse takarak yatmanın faydalı olacağını düşünmektedir. Fakat bu oldukça yanlış bir davranıştır. Çünkü korse kullanımı günlük hayatta olmalıdır. Gece yatarken korse takmak vücudun rahat hareket etmesini önler ve kan dolaşımının yavaşlamasına neden olur. Gece zaten kan dolaşımı yavaştır. Korse taktığınızda bu daha da yavaşlar ve vücudunuza zarar verebilir. Bu nedenle uyurken korse takmak doğru değildir.

Yatarken Korse Takmak Zayıflatır mı?

Vücutta yağ yakımının harekete geçmesi için bazı egzersiz yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Bu şekilde kaslar hareket geçe ve yağ kütlesinde azalma meydana gelir. Yatarken korse taktığınızda bunun kilo vermek için herhangi bir etkisi olmamaktadır. Çünkü korse ile zayıflamak istiyorsanız ayrıca spor yapmalı ve yediğiniz yiyeceklere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Korselerin bölgesel olarak inceltme, şekillendirme ve kilo verme etkisi bulunmaktadır. Fakat bunların meydana gelmesi için vücutta yağ yakımı sağlanmalıdır. Yağ yakımının gerçekleşmesi için birtakım egzersizlerin uygulanması gerekmektedir. Vücudun tekrar yağ depolamaması için tüketilen besinlere dikkat edilmelidir. Bunun yanında korse de kullanırsanız zayıflama etkisinin artmasını sağlayabilirsiniz. Günlük hayatta 1-2 saat boyunca takacağınız korse etkili zayıflama konusunda sizlere destek olmaktadır.

Çelik Korse Yatarken Kullanılır mı?

Çelik korse modelleri bel fıtığı, bel kayması gibi ortopedik rahatsızlıkların giderilmesinde tercih edilmektedir. Zayıflamak için kullanılan korseler değildir. Bu korselerin özelliği beli sabit tutmak ve kemiklerin sinirlere baskı yapmasını engellemektedir. Eğer ki bel bölgenizde bir rahatsızlık söz konusu ise ve gece korse takmak sizi rahatlatıyorsa, doktorunuz da takmanızda bir sakınca görmüyorsa kullanabilirsiniz. Sağlık için birçok kişi gece korse takmaktadır. Amaç hem sıcak kalmasını sağlamak hem de ağrıların hafiflemesini sağlayarak rahat bir uyku uyumaktır.

Korse Nasıl Kullanılır? Nasıl Takılır?

Her korse modelinin kullanım şekli farklıdır. İncelmek ve daha zayıf gözükmek için kullanacağınız korse modelleri günlük hayatta kıyafetlerinizin altına giyilebilecek şekilde üretilmektedir. Bunların birçok çeşidi bulunmaktadır. Dilediğiniz her bölge için incelme sağlayabilirsiniz. Zayıflamaya direkt olarak katkı sağlayan, neopren kumaşlardan elde edilen ve teri hapsetme özelliği bulunan termal korseler spor sırasında ya da hareket halindeyken takılmalıdır. Bu sayede daha fazla kalori yakabilirsiniz. Çelik korseler ise doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Korse ile uyunur mu diye merak ediyorsanız gece takmak genel olarak doktor önerisi ile sağlık alanında gerçekleşir. Zayıflamak için vücudunuzun gece dinlenmesine izin vermelisiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: