Yaşam

Ağdadan Sonra Duş Alınır mı?

27 Kasım 2019 - 09:50:20
Ağdadan Sonra Duş Alınır mı?

Ağda istenmeyen tüylerin alınmasını sağlayan ve gözeneklerin açılmasına neden olan bir epilasyon uygulamasıdır.

Ağda Sonrası Duş Zararlı mı?

Yapışkan bir madde olan ağda tüylerin kökünden alınmasını sağlayan ve aynı zamanda daha geç çıkmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Birçok kadın tarafından kullanılan bu yöntem biraz acı veriyor olsa da cildin pürüzsüz olması için en uygun yoldur. Tüylerin zayıflamasını sağlayan ağda, daha ince ve güçsüz bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır. Tüy alma işlemi gerçekleşirken cildinizde gözenekler açılır Cildiniz bu şekilde hava alır ve yenilenir. Gözeneklerin açılması bazen faydalı bazen de zararlı olabilmektedir. Bu nedenle dikkat edilmelidir.

Ağdadan sonra gözenekler açıldığında açılan gözeneklerde bakteri üremesi oldukça olağandır. Sıcak su da bu durumun tetiklenmesine yardımcı olacağı için gözenekler henüz kapanmadan duş almak zararlı olabilmektedir. Bu nedenle ağda yaptıktan sonra bir süre beklemelisiniz. Ayrıca duş sırasında cildinize sabun değmesi tahrişe de neden olabilmektedir. Bu tarz durumların oluşmaması için ağda yaptıktan sonra yaklaşık olarak 2 saat bekleyiniz. Eğer ki cildiniz hassas ise daha uzun süre beklemeyiniz gerekmektedir.

Ağda Banyodan Önce Mi Sonra Mı Yapılır?

Ağda yapışkan olduğu için bu uygulamadan sonra genel olarak duş alarak temizlenme sağlanmaktadır. Fakat ağdanın silinmesi için temizleme yağlarını kullanmalısınız öncesinde. Vakit geçtikten sonra da duş alarak rahatlayabilirsiniz. Ağda öncesinde duş almanın bir sakıncası yoktur. Fakat kuru bir cilde sahipseniz duş sonrasında cildiniz iyice kuruyarak hassas olursa bu sefer ağda tahriş edebilir. Bu nedenle ağdadan birkaç saat sonra duş almak sizler için daha faydalı olacaktır. Eğer ki yüzünüzü aldıysanız gözeneklerinizin açık olması sivilce oluşumuna neden olacağı için kesinlikle makyaj yapmayınız. Yaklaşık olarak 12 saat geçmesini bekleyiniz.

Ağdadan Sonra Ne Yapılır?

Ağdada sonra ciltte tahriş ve kızarıklık oluşması oldukça normal bir durumdur. Özellikle beyaz tenli kadınlarda bu duruma sıkça rastlanılmaktadır. Kızarıkların geçmesi ve cildin nemlenmesi için rahatlatıcı kremlerden sürebilirsiniz. Aynı zamanda bitkisel yağları da kullanabilirsiniz. Bu yağlar hem bakım yapar hem de ağdanın kolay temizlenmesine yardımcı olur. Eğer ki aşırı yanma meydana geliyorsa buz uygulaması yapabilirsiniz. Ağdadan sonra duş almak ve sabun kullanmak alerjen etkilere neden olabilir ve kızarıklıkların artmasına neden olabilir. Bu nedenle öncelikle cildin nemlenmesini sağlayan yöntemleri uygulayınız.

Ağdadan Sonra Kızarıklık ve Yanma Nasıl Geçer?

Bir tüy alma yöntemi olan ağdadan sonra kızarıklık ve yanma oluşmaması için öncelikle cildinize uyum sağlayan içerikleri tercih ediniz. Ağdanın cildinize uygunluğu oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra ağda yaparken sonra pudra sürebilirsiniz. Pudra sayesinde ağda cildinize değil tüylere yapışır. Bu da daha az tahriş oluşmasını sağlar ve kızarıklığın giderilmesine etkili olur. Ağdadan sonra aloe vera içerikli bir jel ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. Soğuk su ya da soğuk süt de önerilen uygulamalar arasındadır.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: