Kulak küçültme doğal yöntemleri, ameliyatı ve aparatları nedir? Büyük kulak nasıl küçültülür?
Yaşam

Kulak Küçültme Doğal Yöntemleri, Ameliyatı ve Aparatları Nedir? Büyük Kulak Nasıl Küçültülür?

06 Nisan 2018 - 15:30:22

Kulak küçültme; farklı yöntemler dahilinde gerçekleşebilen estetik görüntüsü kaygısı yaşayan kişilere uygulanan işlemlere verilen addır. Kulakların olduğun büyük, dışa dönük ya da yapısal olan farklılıklarının giderilmesi için birçok kulak düzeltme yöntemi bulunmaktadır.

Kepçe Kulak Nedir? Neden Olur?

Kulağın normal olması gereken boyutundan büyük olması kepçe kulak olarak adlandırılmaktadır. Bu durum sonradan oluşan bir yapı değildir. Doğuştan itibaren oluşan birşeydir. Her bireyin kulağının kıkırdak yapısında farklılıklar bulunmaktadır. Genel olarak birçok kişinin kulak boyutu aynıdır. Fakat kulağın kafa ile arasındaki açının farklılığı kepçe kulağın ortaya çıkması anlamına gelmektedir. Birçok kişinin problemi olan bu durum farklı yöntemlerle çözüme kavuşturulabilmektedir.

Kulak Küçültmenin Doğal Yöntemleri Nelerdir?

Kulak küçültmenin birçok yöntemi bulunmaktadır. Çeşitli estetik operasyonlarla istediğinizi şekilde kulaklarını şekillendirebileceğiniz gibi aynı zamanda bazı aparatlarla da bunu yapabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte kulaç küçültme ve kepçe kulak ameliyatları oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Birçok hastaneden bu hizmeti uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Geliştirilmiş olan aparatlar ise kulakların daha düzgün durmasını sağlamaktadır. Ameliyat olmak istemeyen birçok kişi bu aparatlardan kararlanmaktadır. Kullananların bu konu hakkında yorumları farklı olmaktadır.

Kulak Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok kişi kulak küçültme ameliyatı olmaktadır. Kulak yapısında birçok farklılık olabilir. Kimi insanların kulakları büyük değildir ama kafa ile arasındaki açı fazla olduğundan kulakları kepçe gözükmektedir. Kimilerinin ise kulak boyutu büyüktür. Bazı insanların ise kulak memesi kulak yapısında göre daha büyük olmaktadır. Estetik ameliyatlar bu sorunların hepsinin ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır. Kulakların görünümü insanları pek çok açıdan etkilemektedir. İlk doğum olduğunda bu durum fark edilirse doktorlar ameliyatsız ufak müdahaleler ile kulaklarda düzeltme yapabilirler. Kulağa bant yapıştırmak bu yöntemlerde biridir. Çünkü bu dönemde kulak henüz esnek yapıdadır ve kolay şekil alabilir.

Kulak Küçültme Aparatı Nedir? İşe Yarar mı?

Kulak küçültmek için sadece ameliyatlı yöntemler bulunmamaktadır. Aynı zamanda doğal birtakım yöntemler de bulunmaktadır. Kulakların küçülmesini sağlayan diğer alternatif yöntemler de kulakların şekil almasına yardımcı olmaktadır. Fakat burada asıl durum kulağın yapısının nasıl oluğudur. Bu tarz yöntemleri uygulayan kişiler genel olarak sonuçlardan memnun kaldıklarını belirtmektedirler. Fakat kulak yapısında estetik görünüm hariç sorun olan ve ameliyat gerekli olan kişiler bu yöntemlerle kesin ve etkili sonuçlar almakta güçlük çekebilirler.

Kulak Küçültme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Kulakların küçülmesi için gerçekleştirilen operasyonların fiyatları çok pahalı olmamakla birlikte yapıldığı yere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kulaklarının estetik görünümden rahatsız olan kişiler için oldukça ideal olan bu yöntemler kişinin özgüvenini geri kazanmasına da yardımcı olmaktadır.Ameliyatın yanı sıra birtakım doğal yöntemlerle de kulakların düzeltilmesi sağlanabilmektedir. Sizler de kulaklarınızın görünümünde rahatsız oluyorsanız birtakım yöntemlerle bu durumdan kurtulabilirsiniz. Daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yorumlar
Selin Dursun 06 Nisan 2018 - 15:40:22 Arkadaşlar benim kulaklarım biraz büyük. Ameliyat olmaktan korktuğum için kendime farklı yöntemler arıyorum. Geçenler big ear diye bir ürünün reklamını gördüm ama işe yarar mı bilemedim. Aranızda bigear kullananlar var mı? Bilgi verebilecek olan var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: