Sağlık

Lohusa Korsesi Nasıl Takılır? Nasıl Kullanılır?

23 Şubat 2020 - 20:40:11
Lohusa Korsesi Nasıl Takılır? Nasıl Kullanılır?

Lohusa korsesi; doğum yapan kadınların gebelikte almış olduğu fazla kilolardan kurtulması ve özellikle göbek bölgesindeki yağlanmanın giderilmesi için etkili olan bir aparattır.

Lohusa Korsesi Ne İşe Yarar?

Hamilelik döneminde meydana gelen hormonal değişimler kadınlarda iştahın açılmasına neden olmaktadır. Özellikle bebeğin anne rahminde büyümeye başlaması ile birlikte daha fazla yemek tüketilmeye başlanır. Bu süreçte sağlıklı beslenmek hem anne hem de bebek için önemlidir. Doğum sonrasında her kadının göbek bölgesinde fazlalık kalmaktadır. Gebelik süreci boyunca kaslar oldukça büyük bir görev üstlenir ve yorulur. Doğumdan sonra vücut esnek bir hal alır ve eğer gerekli önlem alınmazsa sarkma problemleri meydana gelir. Lohusa korsesi tam olarak bunları önlemek ve doğum kilolarından kurtulmayı sağlamak için kullanılan, tercih edilen bir iç giysi modeli olarak nitelendirilmektedir.

Lohusa korseleri doğum sonrasında daha çabuk incelme ve şekillenme sağlama, sarkmaları engelleme ve aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo verme için faydalı aparatlardır. Karın bölgesini çok fazla sıkmayan bu korseler kasların tekrardan güçlenmesini ve vücudun toparlanmasını sağlamaktadır. Doğum sonrasında vücut esnek olduğu için kolay zayıflama sağlamaktadır. Fakat sarkmalar da en fazla bu dönemde görüldüğünden dikkatli olmak gerekmektedir. Lohusa korseleri ile sarkma vs. yaşamadan ideal kiloya ulaşabilirsiniz.

Lohusa Korseleri Nasıl Takılır?

Her kadın için gebelik süreci aynı şekilde ilerlemez. Kimileri normal doğum yaparken kimileri ise sezaryen ile doğum yapmaktadır. Her iki doğumda birbirinden oldukça farklıdır. Bu nedenle iyileşme süreçleri de değişiklik göstermektedir. Sezaryen doğumda toparlanma süreci daha uzun olurken bu süreç normal doğumda daha kısadır. Eğer ki sezaryen doğum yaptıysanız korse kullanmak için birkaç ay bekleyiniz. Normal doğum için bu süreç daha da kısadır. Fakat burada asıl önemli olan doktorun söylediği talimata uygun şekilde kullanım sağlamaktır.

Lohusa korseleri normal korselerden farklıdır. Karın bölgesini aşırı bir şekilde sıkmazlar. Kıyafetlerin altına rahatlıkla giyilebilen bu korseler günlük hayatta kolayca kullanılabilmektedir. Korse kullanım sürecinde sağlıklı ve düzenli beslenme ile birlikte hafif egzersizler uygulayabilirseniz daha etkili bir incelme sağlayabilirsiniz. Bu korseyi gece yatarken takmamalısınız. Vücudunuzun rahat olması bu süreçte önemlidir.

Lohusa Korsesi Önerileri Nelerdir? Nasıl Kullanılmalı?

Doğum kilolarından kurtulmak için korse kullanmak istiyorsanız öncelikle beden ölçüsüne dikkat etmelisiniz. Beden olarak ne küçük ne de büyük olmalıdır. Küçük modeller karnınızı çok sıkacağı için ameliyat yerine zarar verebilir. Büyük modeller ise sıkılaştırma sağlamaz ve bunun sonucunda incelme meydana gelmez. Lohusa korsesi öncelikle vücut ölçüsü ile uyumlu olmalıdır. Bunun haricinde kumaşı esnek, nefes alabilir ve teri hapseden yapıda olmalıdır. Eğer korse kumaşı bu özelliklerden mahrum olursa ciltte tahriş meydana getirebilir. Günlük hayatta 1-2 saat korse takmak yeterli olacaktır. Kullanım için ameliyat izinin iyileşmesi gerektiğini unutmayınız.

Lohusa Korsesi Kullananlar ve Yorumlar

Hamilelik sonrasında fazlalıklarından şikayetçi olan, doğum kilolarından kurtulmak isteyen pek çok kadın lohusa korsesi sipariş vermektedir. Kullananlar yorumlarında korsenin etkilerinden oldukça memnun kaldıklarını söylemektedir. Bu korseler fiziksel incelme sağlayarak psikolojik olarak annenin kendini daha iyi hissetmesini de sağlamaktadır. Sizler de fazlalıklarınızdan kurtulmak için lohusa korsesi kullanabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: