Yaşam 11 Ocak 2021 - 15:40:52

Makyaj Hileleri Nelerdir? Makyaj Nasıl Yapılır? Nasıl Olmalı? Makyaj Önerileri

Makyaj Hileleri Nelerdir? Makyaj Nasıl Yapılır? Nasıl Olmalı? Makyaj Önerileri

Daha güzel görünmek için göze, kaşa, kirpiğe, dudağa sürülen özel ürünler ile yüzde oluşturulan değişikliğe makyaj denmektedir. Daha pratik bir uygulama için geliştirilmiş olan makyaj hileleri yazımızın içerisinde yer almaktadır.

Makyaj Hileleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Kadınlar için vazgeçilmezler arasında yer alan makyaj hileleri birtakım tüyolarla ve ipuçlarıyla yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama ile yüzü daha genç ve güzel göstermek mümkün hale gelmektedir. Bu hileler ile yüzdeki kusurların kapatılması sağlanmaktadır. Sadece güzel görünmeyi değil aynı zamanda yüz için farklı bir oluşum yaratan bu uygulama geçmişten günümüze kadar özellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir. Bu uygulamaların birçok çeşidi bulunmaktadır. Kalıcı ya da geçici olarak yapılabilen bu uygulamalar farklı ortamlar için değişik yöntemlerle yapılmaktadır. Daha iyi bir görünüm sağlamak için etkili olan bu yöntemi uygularken bilinen hileler yüzün daha çekici gözükmesini sağlamaktadır.

Makyaj Önerileri ve Teknikleri Nelerdir?

Daha güzel ve çekici gözükmek için makyajınızı doğru yapmanız gerekmektedir. Makyaj hileleri ve sırları sayesinde elinizdeki imkanlarla mükemmel bir makyaj yapabilirsiniz. Sizler için araştırdığımız ve elde ettiğimiz ipuçlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Gözleri çekici kılmanın püf noktası güzel uygulanan bir far sürüşüdür. Eğer makyaj bazınız yoksa, beyaz göz kalemini göz kapağınıza dağıtarak hem far için hazır bir zemin hazırlamış olursunuz hem de sürmüş olduğunuz farın daha düzgün ve göz alıcı gözükmesine yardımcı olursunuz.
  • Kirpiklerinizde doğallık yakalamak için doğal bir rimel oluşturabilirsiniz. Eğer doğal bir makyaj yapmak istiyorsanız ve rimel sürmek itemiyorsanız kirpiklerinizi önce kirpik kıvırıcı ile kıvırınız. Daha sonrasında suya dayanıklı ve keçe uçlu bir eyelinerı kirpiklerinize hafifçe uygulayınız. Bu uygulama kirpiklerinizi dolgun gözükmesini sağlar. Aynı zamanda kirpiklerinizi hacimli ve koyu durmasına yardımcı olur.
  • Eğer acil katılmanız gereken bir davet varsa ve makyaj sabitlemek istiyorsanız eğer makyaj sabitleyici spreyiniz yoksa saç spreyinden yararlanabilirsiniz. Saç spreyi de makyajınızı sabitlemeye yardımcı olacaktır.

Göz Makyajı Nasıl Olmalı?

Gözlerinize yoğun ve yumuşak bir görünüm kazandırmak istiyorsanız siyah göz kaleminizi ucunu 1-2 saniye kadar ateşte tutarak gözlerinize uygulayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken kalem ucunun biraz soğuması gerektiğini unutmayınız. Eğer likit eyeliner süremiyorsanız kalem ya da jel eyeliner sürmeyi tercih ediyorsanız eyeliner sürdükten sonra üzerine siyah bir far sürerek kalıcı hale getirebilirsiniz ve akmasını engelleyebilirsiniz. Eğer rimeliniz bitti ya da kuruduysa içerisine birkaç damla lens suyu damlatarak birkaç kullanımlık daha kullanabilirsiniz. Maskaranız bittiyse ya yenisini alabilecek fırsatınız yoksa bu yöntemden yararlanabilirsiniz. Eğer likit eyeliner süremiyorsanız kalem ya da jel eyeliner sürmeyi tercih ediyorsanız eyeliner sürdükten sonra üzerine siyah bir far sürerek kalıcı hale getirebilirsiniz ve akmasını engelleyebilirsiniz. Far bunun sabit hale gelmesine yardımcı olacaktır. Alt kirpiklerinize rimel sürerken etrafa bulaşmasını istemiyorsanız plastik bir kaşığı ters çevirip rimel sürerken kirpiklerinizi altına koyabilirsiniz. Böylece etrafa bulaşmasını önleyebilirsiniz. Rimelin alt taraflara bulaşması gözlerinizin aşağıda gibi gözükmesine neden olur. Bu nedenle sürerken dikkat etmeye özen gösteriniz.

Makyaj Bazı Nasıl Uygulanır? Allık Nasıl Kullanılır?

Eğer makyaj yaparken fondöten kullanmak istemiyorsanız makyaj bazını iki kere uygulayarak doğal ve pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Yüzünüzde meydana gelebilecek parlamayı önleyebilecek bir baz sürüp sonrasında geri kalan yerlere pürüzsüzleştirici ve küçültücü baz uygulayarak canlı ve bakımlı bir cilt görünümü elde edebilirsiniz. Elmacık kemiklerini belirgin bir hale getirmek istiyorsanız allık fırçanızı yassılaştırıp bir tel toka takarak kontür fırçası haline getirebilirsiniz. Bu uygulama ile elmacık kemikleriniz hem daha çekici hem de daha belirgin olur. Kapatıcınıza biraz nemlendirici ekleyerek kendi bb kreminizi sürebilir ve uygulayabilirsiniz. BB krem normalde çok kullanmıyor olabilirsiniz. Fakat fondöten yerine arada bir bu ürünü uygulamak isterseniz kendi bb kreminizi hazırlayabilir ve sürebilirsiniz.

Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Tırnaklarınızda kusuruz bir görünüm istiyorsanız oje sürmeden önce ince bir tabaka halinde vazelin uygulayabilirsiniz. Vazelin hem tırnak bakımını karşılar hem de taşan ojenin çabuk çıkmasına yardımcı olur.

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Dudaklarınızın dolgun ve kalıcı olarak parlak gözükmesini istiyorsanız likit bir mat ruj üzerinde dudak parlatıcısı sürerek dudaklarınızda ki parlak görünümün süresini uzatabilirsiniz. Şeffaf bir parlatıcı sürmez hem dudaklarınızı doğal gösterir hem de parlaklığını arttırır. Dudaklarınızın dolgun gözükmesini istiyorsanız çocuklar için üretilen yumuşak diş fırçaları ile dudaklarınızı fırçalayarak kesin sonuçlar alabilirsiniz. Bu işlem sonrasında dudaklarınızdaki ölü hücreler atılmış olur. Bu da dudakların bakımlı ve dolgun gözükmesini sağlar. Dudaklarınızdaki rujun kalıcı hale gelmesini istiyorsanız sürdükten sonra üzerine ince bir peçete koyup pudra sürünüz. Böylece dudaklarınız daha dolgun olurken renkte kalıcı hale gelir.

Makyaj Nasıl Olmalı? Nasıl Uygulanmalı?

Yüzünüzün çekici ve güzel gözükmesini istiyorsanız makyajı yüzünüze ince hatlarla uygulamalısın. Makyajınızın soluk kalmasını istemiyorsanız gözlerinizi aydınlatmalısınız. Gözlerinizin belirgin olması yüzünüzün daha çekici gözükmesini sağlamaktadır. Eğer gözlerinizi çekik ve kedi göz gibi olmasını istiyorsanız far sürmeden önce çapraz bir şekilde canınızı acıtmayacak şekilde bir bant yapıştırınız. ayrıca beyaz kalem gözünüzün daha iri gözükmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra yüzünüze uygulayacağınız fondötenin yüzünüzle eşit tonda olması için yüzünüzde değil boynunuzda deneyerek satın alınız. Ayrıca uygularken aşağıdan yukarıya değil yukarıdan aşağıya doğru uygulayınız. Uygulama öncesinde yüzünüze makyaj bazı sürmeyi unutmayınız. Kaşlar yüzünüzün görünümünü oldukça değiştirir. Eğer daha kalkık durmasını istiyorsanız altına beyaz bir kalem çekebilirsiniz. Rujunuzu makyaj tonunuza göre belirlemeyi unutmayınız. Bu makyaj hileleri ile kolay bir uygulama sağlayabilirsiniz. Pratik bir kullanım sağlayan bu ipuçları daha güzel görünmenize yardımcı olacaktır.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde abartı olmayan doğal makyajlar yaparak cildinizin bakımlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak makyaj setleri oldukça işinize yarayacak çözümler sağlamaktadır. Makyaj yapmadan önce ilk yapmanız gerek yüzünüzü temizlemektedir. Bunu gerçekleştirmek için yüzünüzü tonik ile arındırabilir sonrasında ise biraz güneş koruyucu sürebilirsiniz. Hangi mevsim olursa olsun güneş koruyucu cildiniz için faydalı olacaktır. Sonrasında yüzünüze fondöten uygulayınız fakat bunu parmak uçlarınızla hafif masajlar yaparak gerçekleştiriniz. Eğer yüzünüzde koyu lekeler varsa biraz koyu renk fondtöen sürebilirsiniz. T bölgesinde yağlanmalar varsa buralara az uygulayınız. Gözlerinizin belirgin durması için göz kapağınızın çevresine fondöten renginin yaklaşık iki açık tonunda pudra uygulayınız. Gözlerinize eyeliner ya da göz kalemi uygulayabilirsiniz. Böylece gözleriniz daha dikkat çekici hale gelecektir. Bunun yanında maskara sürmek de önemlidir. Rimel sürerken aşağıya doğru bakınız. Böylece daha etkili bir uygulama sağlayabilirsiniz. Ten renginize uygun seçmiş olduğunuz bir allık ile elmacık kemiklerinizi belirginleştiriniz. Ruj sürerken ise dudaklarınızı hafif nemlendirmeye dikkat ediniz. Günlük makyajınızı aşırı koyu olmamasına özen gösteriniz.

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj yapmak aslında bir sanattır. Yüzünüzde görünüm değişikliği yaratmanıza yardımcı olmaktadır. Daha güzel ve çekici gözükmenizi sağlamaktadır. Bu neden makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle makyaj yaparken kesinlikle ten renginize uygun malzemeler seçiniz. Bunun yanı da kullandığınız malzemelerin kaliteli olmasına dikkat ediniz. Kaliteli olmayan malzemeler cildinizin yaşlanmasına neden olabilir. Aynı zamanda sivilce gibi birtakım problemlere de sebep olur. Diğer dikkat etmeniz gereken durum ise makyajı temizlemektir. Eğer makyajınızı düzünce temizlerseniz cildiniz zarar görmez. Eğer cildinizde makyaj kalıntısı olursa cildiniz zarar görür. Bu nedenle makyaj yaparken bu tarz durumların oluşmamasına özen gösteriniz. Bunların yanı sıra makyaj hileleri hakkında bilgi alarak pratik ve güzel bir makyaj yapabilirsiniz.

  • makyaj nasıl olmalı
Yorumlar
Gamze Yılmaz Doğal makyaj nasıl yapılır? Nasıl kalıcı olur? Makyaj hileleri nelerdir? Pratik ve düzgün makyaj yapmak için nasıl bir yöntem uygulamak gerekir? Ben doğal bir makyaj uygulamak istiyorum fakat nasıl yapmam gerekiyor bilmiyorum... cevapla
Fahriye Ahmetoğlu Makyaj yapmayı çok bilmiyorum bu yüzden kusursuz makyaj yapan insanları çok beğeniyorum. Ben de aslında yapmak istiyorum. Far nasıl sürülür bu konuda biraz bilgi almak istiyorum. Buğulu far uygulaması çok hoşuma gidiyor. cevapla
yorum yaz
Osteoartrit Nedir? Kireçlenme Belirtileri, Egzersizleri ve Tedavisi