Mezoterapi nedir? Saç tedavisi nasıl yapılır? Ne işe yarar?
Yaşam

Mezoterapi Nedir? Saç Tedavisi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

07 Ekim 2017 - 15:27:03

Estetik operasyonlar arasında mezoterapi yönteminin çok uzun yıllardır çok önemli bir yeri bulunmaktadır. 1952 senesinden günümüze kadar bu işlemler başarılı bir biçimde yapılırken birçok kişi istedikleri sonucu bu operasyonlar ile birlikte almaktadır.

Mezoterapi Nedir, Ne Demek?

Birçok kişinin estetik açıdan sorununu çözen mezoterapi hakkında insanların çok fazla bilgisi bulunmamaktadır. Bu sebeple de birçok kişi mezoterapi nedir sorusunu daha öncesinde bu operasyonu geçirmiş kişilere ya da bu konuda uzman olan kişilere yöneltmektedir. Genel olarak tanımlanmak istenirse bu yöntem, cilt ve cilt altına çeşitli vitaminlerin ve benzer maddelerin enjekte edilmesi işlemidir. Bu durum bölgeyi beslerken daha canlı bir hale gelmesini sağlamaktadır. Bu etki kişilerde birçok olumsuz durumu olumluya çevirebilir. Mezoterapi tedavisi selülit, saç dökülmesi, yüz gençleştirme ve bölgesel yağlanma problemlerinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi Nedir?

Saç dökülmesi özellikle erkeklerde yaşanan çok ciddi bir sorundur. Bu sorunun birçok farklı sebebi olurken insanlar sebebinden çok çözüm seçeneklerine yönelmektedirler. Bu aşamada estetik operasyonlar saçların tekrar çıkmaya başlamasında oldukça önemlidir. Genel olarak saç dökülmeleri ya da kellik problemleri bölgedeki dokunun artık canlılığını kaybetmesi sebebiyle oluşmaktadır. Bu sebeple saç dökülmesine karşı olumlu etkiler gösteren bir tedavi maddesi de bulunur.

Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmelerinin olduğu bölgelere uygulanan bu yöntem ile birlikte bölge eskisine göre çok daha canlı olmaktadır. Bu işlemi saç tedavisi için uygulanırken genelde belirli vakalarda tercih edilmektedir. Uzmanlar saçlardaki dökülmenin sebeplerini çeşitli testler ile sonuca kavuşturduktan sonra eğer bölgenin yeteri kadar beslenemediği konusunda hemfikir olurlarsa bu durumda mezoterapi tedavisi uygulanmaya başlamaktadır. Bu tedavi haftada bir defa ya da iki haftada bir defa şeklinde uygulanmaktadır. Bu uygulama ile birlikte hastanın durumuna göre 4 ile 10 seans arasında bir seans uygulanır. Böylece kişilerdeki saç dökülmeleri sonlandırılabilir.

Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Mezoterapi saç tedavisi için uygulanırken deri altının en iyi şekilde beslenmesi amaçlanır. İlk olarak saç dökülmesi olan bölgeler en iyi şekilde belirlenir. Bunun ardından bu bölgelerde deri altına vitamin ve mineraller enjekte edilmektedir. Bu durum, bölgenin besin değerleri açısından oldukça zengin bir hale gelmesini sağlarken tekrar saç üretiminin de başlamasında etkili olmaktadır. Bu sayede saç dökülmesinin önü kesilirken erkeklerde ve bayanlarda saç problemlerinin en ciddi olanlarından birisi de çözülmüş olacaktır. Bu işlem uygulanırken çok fazla acı duyulmazken kolaylıkla uygulanan bir işlemdir. Saç tedavisi için uygulanan bu işlem çok uzun yıllardır uygulandığından konu hakkında çok sayıda uzman doktor bulunabilir.

Yorumlar
Emine Çakır 02 Ekim 2017 - 16:54:39 Saçlarımda biraz seyrelmeler var bu yöntem işe yarar mı? Yaptıranlar var mı gerçekten işe yarıyor mu?cevapla
Fatih Taşkın 10 Ağustos 2018 - 14:09:12 Klasik erkeksi dökülmelerin dışında deride herhangi bir hastalık oluşumuna bağlı (egzama, mantar... vs) saç dökülmelerinin giderilmesinde de kullanılan bir yöntem midir mezoterapi? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşının lütfen...cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: