Yaşam 02 Aralık 2021 - 13:05:15

Mezoterapi Nedir? Saç Tedavisi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Mezoterapi Nedir? Saç Tedavisi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Mezoterapi; derinin orta kısmına mikro iğneler ile bazı ilaçların enjeksiyon edilmesi anlamına gelen, son yıllarda saç tedavisi için sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Mezoterapi Nedir, Ne Demek?

Cilt yenileme, bölgesel zayıflama, cildin gençleşmesi, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç dökülmesini engelleme, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıkları için uygulanan mezoterapi; cilt altında yer alan kolajen ve elastin yapıların uyarılması anlamına gelen bir tedavi yöntemidir.

Estetik operasyonlar arasında mezoterapi yönteminin çok uzun yıllardır önemli bir yeri bulunmaktadır. 1952 senesinden günümüze kadar bu işlemler başarılı bir biçimde uygulanır ve birçok kişi istediği sonucu bu operasyon ile elde etmektedir.

Genel olarak tanımlanmak istenirse bu yöntem, cilt ve cilt altına çeşitli vitaminlerin ve benzer maddelerin enjekte edilmesi işlemidir. Bu durum bölgeyi beslerken daha canlı bir hale gelmesini sağlamaktadır. Bu etki kişilerde birçok olumsuz durumu gidermektedir. Mezoterapi tedavisi selülit, saç dökülmesi, yüz gençleştirme ve bölgesel yağlanma problemlerinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Mezoterapi Saç Çıkarır mı? Saç Dökülmesini Önler mi?

Vücutta dolaşımın artmasını sağlayan mezoterapi saç oluşumunu desteklemektedir. Hücrelerin kanlanmasını artırır ve böylece yeniden canlanan hücreler saç üretmeye başlar. Dökülme problemlerinin önüne geçen bu uygulama aynı zamanda var olan saçların kalitesini artırır ve yeni saç oluşumuna da destek olur.

Saç dökülmesi özellikle erkeklerde yaşanan çok ciddi bir sorundur. Bu sorunun birçok farklı sebebi olurken insanlar sebebinden çok çözüm seçeneklerine yönelmektedirler. Bu aşamada estetik operasyonlar saçların tekrar çıkmaya başlamasında oldukça önemlidir. Genel olarak saç dökülmeleri ya da kellik problemleri bölgedeki dokunun artık canlılığını kaybetmesi sebebiyle oluşmaktadır.

Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmelerinin olduğu bölgelere uygulanan bu yöntem ile birlikte bölge eskisine göre çok daha canlı olmaktadır. Bu işlemi saç tedavisi için uygulanırken genelde belirli vakalarda tercih edilmektedir. Uzmanlar saçlardaki dökülmenin sebeplerini çeşitli testler ile sonuca kavuşturduktan sonra eğer bölgenin yeteri kadar beslenemediği konusunda hemfikir olurlarsa bu durumda mezoterapi tedavisi uygulanmaya başlamaktadır.

Mezoterapi tedavisi haftada bir defa ya da iki haftada bir defa şeklinde uygulanmaktadır. Bu uygulama ile birlikte hastanın durumuna göre 4 ile 10 seans arasında bir seans uygulanır. Böylece kişilerdeki saç dökülmeleri sonlandırılabilir.

Mezoterapi Ne İşe Yarar? Yaptıranlar ve Fiyatı

Mezoterapi saç tedavisi için uygulanırken deri altının en iyi şekilde beslenmesi amaçlanır. İlk olarak saç dökülmesi olan bölgeler en iyi şekilde belirlenir. Bunun ardından bu bölgelerde deri altına vitamin ve mineraller enjekte edilmektedir. Bu durum, bölgenin besin değerleri açısından oldukça zengin bir hale gelmesini sağlarken tekrar saç üretiminin de başlamasında etkili olmaktadır.

Bu yöntem sayesinde saç dökülmesinin önü kesilirken erkeklerde ve kadınlarda saç problemlerinin giderilmesi ve dökülme sorunlarının önüne geçilmesini sağlar. Bu işlem uygulanırken çok fazla acı duyulmamaktadır. Kolaylıkla uygulanan bir işlemdir ve fiyat aralığı uygulanan işleme ve yapılan yere göre değişmektedir. Saç tedavisi için tercih edilen bu işlem çok uzun yıllardır uygulandığından konu hakkında çok sayıda uzman doktor bulunabilir. Mezoterapi yaptıranlar saçlarındaki değişimi belli bir süre sonra fark ettiklerini belirtmektedir.

  • mezoterapi
  • mezoterapi nedir
  • mezoterapi fiyat
  • mezoterapi nasıl yapılır
Yorumlar
Emine Çakır Saçlarımda biraz seyrelmeler var bu yöntem işe yarar mı? Yaptıranlar var mı gerçekten işe yarıyor mu? cevapla
Fatih Taşkın Klasik erkeksi dökülmelerin dışında deride herhangi bir hastalık oluşumuna bağlı (egzama, mantar... vs) saç dökülmelerinin giderilmesinde de kullanılan bir yöntem midir mezoterapi? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşının lütfen... cevapla
yorum yaz
Pekmez Tereyağ Öksürük İçin Faydalı mı? Öksürüğü Pekmez Tereyağ Keser mi?