Mezuniyette ne giyilir? Giyilebilecek kıyafetler nelerdir?
Yaşam

Mezuniyette Ne Giyilir? Giyilebilecek Kıyafetler Nelerdir?

27 Mart 2018 - 07:01:44

Kızların üniversitelerinden mezun oldukları gün giyecekleri mezuniyet kıyafetini seçmeleri oldukça zor olurken bu konuda bazı tüyolar almaları en doğru tercih olacaktır.

Mezuniyette Ne Giyilir? Mezuniyet Kıyafeti Nasıl Olmalı?

Kızlar için düğün günlerinin dışında mezuniyet günleri hayallerinde olan ve muhteşem bir gün geçirmeyi planladıkları tarihlerdir. Bunun için de o gün içerisinde olabildiğince güzel gözükmek ve kendilerini muhteşem hissetmeleri gerekir. Genelde bir defa yaşanan bu heyecan konusunda çok tecrübeli olamayan kızlar araştırmaları ile kıyafetlerine, ayakkabılarına, saçlarına ve takılarına karar verirler. Mezuniyet gününde elbise modellerinin tercih edilmesi adeta şart olarak gösterilebilir. İki parçalı ürünler de tercih edilebiliyor olsa etek tercihi şarttır. Pantolon her zaman basit bir seçenek olarak kalacaktır.

Mezuniyette Giyilebilecek Kıyafetler Nelerdir?

Mezuniyet günleri gelen bayanların kararlarını verirken dikkat etmeleri gereken iki etmen vardır. İlk olarak kendi vücutlarını iyi bir şekilde tanımaları ve buna göre bir kıyafet seçmeleri gerekir. Bunun yanı sıra mezuniyet günlerinde yapılacak olan kutlamanın saati ve kutlanacağı yer de çok önemlidir. Açık alanda kutlanacak olan bir mezuniyet ile gece saatlerinde kapalı ve ışıltılı bir alanda kutlanacak olan eğlencede mezuniyet kıyafeti aynı olmaz. Elbise tercihlerinde kızlar, fiziki özelliklerine göre mini modelleri ya da bileklere kadar uzanan modelleri seçebilirler. Genelde kabarık eteklerin seçimi çok doğru değildir. Yalnızca belirli durumlarda bu ürünlere yönelmek doğru tercih olur. Bunun yanı sıra tek parça olması her zaman ilk tercih olsa da farklı renkleri bir arada kullanmak isteyen bayanlar iki parçalı ürünleri de kullanabilirler.

Mezuniyette Hangi Renk Giyilir?

Mezuniyet günlerinde içlerinde mutluluğu dışarı vurmak için tamamen özgür olan kızların renk seçiminde kendilerini sınırlamaları hiç doğru değildir. Her renk kullanımlarında şık olmaları mümkün olur. Ancak bazı renkler son derece asil bir duruş sergilemelerini de sağlar. Siyah ve beyaz bu aşamada en doğru seçimler olarak gösterilebilir. Ancak genç ruhlarını kıyafetlerine yansıtmak isteyen bayanlar kırmızı ve mavi gibi renklere de rahatlıkla yönelebilirler. Bu doğrultuda kullanılan tozpembe, pudra pembesi ve krem gibi ara geçiş renkleri muhteşem bir görünüme kavuşmak için doğru tercih olabilmektedir.

Mezuniyet Elbisese Dekoltesi Nasıl Olmalı?

Mezuniyet kıyafetinde bayanların olabilecek en iddialı şekilde olması çok doğru olmasa da basit kalmaları ihtimaline göre her zaman daha iyi bir tercihtir. Bu aşamada dekolte tercihlerinden çok korkmalarına gerek olmasa da doğru bölgelerden dekoltelerin verilmesi doğrudur. Genel olarak mini tercihleri kıyafetlerindeki ilk dekolte tercihi olurken uzun elbiselerde sırt dekoltesi son derece asil kalacaktır. Bu tarz dekolteleri kullanan bayanların bunlara ek olarak göğüs ya da omuz dekoltesi kullanması biraz fazla olabilir. Bu doğrultuda fiziklerine göre kıyafetler üzerinde karar vermeleri daha doğru olacaktır. Mezuniyet günlerinde elbise giymeye kararlı olan bayanlar birçok farklı etmeni sağlayan elbiseyi seçerek hayatlarının en güzel günlerinden birisini geçirebilirler

Yorumlar
Irmak Gülmez 27 Mart 2018 - 07:11:44 Mezuniyette nasıl elbise giyilir bir türlü karar veremiyorum. Renk olarak beyaz düşünüyorum ama kısa giymek hoş olur mu? Çok fazla dekolteli bir elbise düşünmüyorum. Mezun olmaya az kaldı ve mezuniyette ne giysem diye düşünüyorum devamlı:)cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: