Sağlık

Ödem Çayı Zayıflatırmı? Nasıl Yapılır? Ne Kadar İçilmeli? Tarifi, Faydaları, Etkileri

29 Kasım 2017 - 03:15:19
Ödem çayı zayıflatırmı? Nasıl yapılır? Ne kadar içilmeli? Tarifi, faydaları, etkileri

Ödem çayı, vücutta bulunan fazla suyun dışarı atılmasına ve şişliğe nedne olan etmenlerin ortadan kaldırılmasında yardımcı olan vir içecektir.

Ödem Çayı Nedir? Ne İşe Yarar?

Vücutta var olan ödem kişilerin kilolu görünmesine neden olmaktadır. Özellikle kış aylarında kendini gösteren ödem vücutta şişkinlik yaratır. Ödem probleminin giderilmesi için çeşitli çaylar tüketilmektedir. En çok merak edilen sorulardan biri de bu çayın zayıflatma etkisinin olup olmamasıdır. Kış aylarında içilen ödem çayları vücutta biriken ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır. Çayın tarifi öğrenildiği zaman vücuttaki şişkinlik giderilebilir. Fakat bu çayın düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekir.

Ödem Çayı Zayıflatır mı?

Kişi düzenli beslendiği, uyuduğu ve spor yaptığı taktirde ödem çayı destekleyici olarak zayıflamaya yardım eder. Fakat sadece bu çayı içerek zayıflamak mümkün değildir. Kişinin zayıflayabilmesi için öncelik vücut kitle indeksi yani ideal kilosunu ölçtürmesi, diyetisyene gitmesi ve gün içinde hareket etmesi gerekir. Bunların yanı sıra iki litre su içmek de ödemin atılmasını sağlayan etkenler arasında yer alır. Kış mevsiminde bu çayı tüketmek bir nevi yaza hazırlık olabilir. Kışın vücut kolay bir şekilde kamufle edilmesine rağmen yazın bu işlemi sağlamak kolay olmayabilir. Hem sağlık açısından hem de tercih edilen kıyafetlerin giyilebilmesi açısından kilo vermek çok önemlidir.

Ödem Çayının Faydaları Nelerdir?

Kansızlık ve demir eksikliği gibi sorunlar kilo vermeyi engelleyen rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Bu yüzden bu tarz problemler için öncelikle doktora gitmek gerekir. Ödem çayı faydaları arasında demir eksikliği ve kansızlık hastalığı için yardım etmesi vardır. Bu çay kilo vermeyi hızlandıran faktörler arasında yer almaktadır. Yağ yakımı hızlanır, bağışıklık sistemi daha da kuvvetli bir hale gelir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ile hastalanma olasılığı ciddi bir oranda düşer. Kalori yakmak daha kolay bir hale geleceği için bu çayın düzenli bir şekilde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Özellikle kansızlık sorunu yaşayan kişiler tüketebilirler. Ödem çayı etkileri arasında kan şekerini düzenleme özelliği de bulunmaktadır. Bu yüzden ödem çayı tarifi öğrenildiği zaman zayıflama süreci daha kolay bir hale gelir.

Ödem Çayı Nasıl Yapılır?

Zayıflama üzerinde çok büyük etkileri olan bu çay kişiler tarafından merak edilmektedir. Bu yüzden ödem çayı nasıl yapılır sorusu sık sorulan sorular arasında bulunmaktadır. Ödem çaylarından en meşhuru maydanoz çayıdır. Maydanozun ödem attırma özelliği bulunur. Herhangi bir yan etkiye karşı bu çay günde en fazla iki bardak tüketilmelidir. Bir litre su kaynatılır ve bu suyun içerisine bir demet maydanoz ilave edilerek üç ila beş dakika kaynatılması sağlanır. Tercihe göre çayın içerisine limon sıkılabilir. Bunun dışında popüler olan bir diğer ödem attırma çayı ise tarçın, zencefil, ananas ve limon karışımıdır. Malzemelerin tamamı beş dakika kaynatılarak tüketilir. Tercihe göre bal eklenmesi uygundur.

Yorumlar
Gülsenem Aslan 29 Kasım 2017 - 03:25:19 Ödem çayı içerek zayıflamak mümkün olur mu? Ben kilo vermek istiyorum ve bunun için doğal çaylardan yararlanmak istiyorum. Vücudumdaki ödem şişkinlik yapıyor. Bu yüzden olduğumdan daha kilolu gözüküyorum...cevapla
Hülya Karacan 27 Eylül 2018 - 12:27:50 Ödem söktürücü maydanoz çayı içenlerin yazdığı yorumları okumuştum daha önce. Aslında ben de denemek istedim ama tadının kötü olabileceğini düşündüm. Biraz kilo var ödem çayları zayıflama sağlar mı yoksa şişkinliği mi alır?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: