Yaşam 04 Ocak 2021 - 07:03:09

Oje Lekesi Nasıl Çıkar? Nasıl Geçer?

Oje Lekesi Nasıl Çıkar? Nasıl Geçer?

Ojeler, birçok bayan için olmazsa olmazlar arasında yer alırken ojelerin sürülmesi aşamasında etrafa saçılan damalar oje lekesi oluşumuna sebep olur ve en kısa sürede bu lekelerin çıkarılması gerekir.

Oje Lekesi Nasıl Çıkar? Nasıl Geçer?

Ojenin çıkarılması için birçok kişi aseton kullanır ancak bu ürünün diğer materyallerin üzerine oje bulaşması durumunda kullanılması doğru değildir. Eğer bayanlar, ojelerini masanın üzerinde sürüyorlarsa bu alana oje damlayabilir. Damlayan ojenin olduğu bölgeye aseton uygulanması lekenin tahta üzerinde daha fazla kalmasına sebep olur. Bu sebeple de ilk olarak bu yüzeye saç spreyi sıkılması gerekir. Saç spreyi sıkıldıktan 20 saniye sonrasında oje bölgeden bir bez yardımıyla temizlenebilmektedir. Eğer tek seferde geçmezse aynı işlem birkaç kere uygulanarak oje lekesi çıkarılabilir.

Oje Lekesi Kıyafetten Nasıl Çıkar?

Kıyafetlerin ya da günlük hayatta kullanılan kumaştan ürünlerin üzerine oje damlaması çıkarılması en zor lekelerden birisinin oluşmasına sebep olmaktadır. Kumaş parçalarının üzerinde oje çıkarıcılar olumlu etki gösterebilmektedir. Ancak kumaşın türüne göre bu durum farklılık gösterebileceğinden ilk olarak küçük bir alanda oje çıkarıcının iz bırakıp bırakmadığı denenmelidir. Buna ek olarak saç spreyi seçeneği kumaşlarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu işlemler ile leke çıkarıldığında kişilerin bu kumaşı hemen çamaşır makinesine atarak yıkamasında fayda olacaktır. Direkt olarak kullanmak lekenin iz bırakmasına sebep olabilir. Bunlara alternatif olarak kuru temizleme hizmeti veren profesyonel firmalardan da hizmet alınabilmektedir.

Oje Lekesi Saçtan Nasıl Çıkar?

Evden hemen çıkması gereken ancak ojesiz evden çıkamayan bayanlar acele ile ojelerini sürerken saçlarına bulaştırabilirler. Bazen tırnaklarına saçlarının değmesi bazen de direkt olarak oje şişesine saçlarının denk gelmesi ile birlikte ojeler saçlara bulaşabilir. Diğer alanlarda saç spreyi ile oje çıkarılırken bu spreyler saçlardaki oje problemlerinde kullanılmaz. Oje lekesi ilk bulaştığı anda fark edilmişse hemen kişiler oje çıkarıcı ile saçlarındaki ojeyi alabilirler. Ancak biraz sonradan fark edilmişse ve oje kurumuşsa bu durumda kişilerin saç kremlerine ya da yağlara ihtiyacı vardır. Bu ürünler ile nazikçe yapılan uygulama ile birlikte saçlardan oje çıkarılabilir.

Halıdan Oje Lekesi Nasıl Gider?

Ojenin kıyafetlerden sonra en zorlu çıkarıldığı alan olarak halılar gösterilebilir. Eğer halılar açık renkli ise oje çıkarıcılar ilk tercih olacaktır. İçeriğinde aseton bulunmayan oje çıkarıcısına sahip olan kişiler direkt olarak bu işlemi uygulayabilirler. Ancak bunun yanında koyu renkli bir halıya sahip olan kişilerin bu uygulamayı yapması doğru olmaz. Koyu renkli halılarda rengin bozulması durumu ortaya çıkabilir. Bu durumda saç spreyi ya da ispirto ile oje lekesinin temizlenmesi gerekmektedir. Bu aşamada sabırlı olmak son derece önemli olacaktır. Birçok farklı alana bulaşabilen oje lekesi bu yöntem sayesinde sorun olmaktan çıkarken kolaylıkla çıkarılabilmektedir. Arkasında iz bırakmaması da birçok kişi için en önemli etmen olacaktır.

  • oje lekesi
  • oje lekesi nasıl çıkar
  • oje lekesi kıyafetten nasıl çıkar
Yorumlar
Hilal Meriç Oje lekesi halıdan nasıl çıkar? Dün oje sürerken halıya olduğu gibi döküldü. Ne yapmam gerekiyor çıkması için? Halıyı yıkamaya versem çıkar mı işe yarar mı acaba? İyice yayılması diye birşey de yapamadım. Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. cevapla
Aydanur Şimşek Arkadaşlar oje lekesi duvardan nasıl çıkar? 2 yaşında çocuğum var. ojeyi duvara sürmüş ve epey de yayılmış. Bunu çıkarmaz için ne yapmam gerekiyor onu araştırıyorum. Hemen fark ettim sildim ama lekesi duruyor. cevapla
yorum yaz
Göbek Korsesi Zayıflatırmı? Korse Göbek Eritirmi?