Yaşam 31 Mart 2021 - 23:22:40

Saçlar Nasıl Şekil Alır? Kolay Saç Şekillendirme Yöntemleri

Saçlar Nasıl Şekil Alır? Kolay Saç Şekillendirme Yöntemleri

Vücudun en önemli aksesuarlardan biri olan saçların güzel ve hoş görünmesi için uygulanan yöntemlere saç şekillendirme yöntemleri denir.

Saçlar Nasıl Şekil Alır? Kolay Şekil Nasıl Verilir?

Bütün insanlar saçlarının güzel görünmesini ve kolay şekil alabilmesini ister. Saçların kolay bir şekilde şekil alması için düzenli olarak bakım yapmak ve saçlara iyi bakmak gerekir. Saçları her gün yıkamak alternatif bir çözüm olabilir. Fakat yıkama esnasında her gün şampuan kullanmak zararlıdır. Bu yüzden şekil vermeden önce saçlara sadece su ile yıkanarak şekil verilebilir. Kurutma için ise kurutma makinası tercih etmek yerine havlu ile ya da güneşte kurutulması tavsiye edilmektedir. Kirli olan saça şekil vermenin daha kolay olduğu bilinmektedir. Hatta kuaförler saç yapılacağı zaman saçın yıkanmaması gerektiğini söylemektedirler. Saç yapılırken uzman, şekil vermek için kuru şampuan kullanır. Saça iyi bir doku veren bu işlem topuzun daha iyi olmasını sağlar. Topuz yıkama işleminden sonra yapılacaksa kuru şampuanın verdiği özelliği yakalamak adına bebek pudrası tercih edilebilir.

Saça Nasıl Şekil Verilir?

Saçları bigudi yardımı ile dalgalandırmak saçın şekil almasını ve saçların güzel görünmesini sağlamaktadır. Oldukça basit bir yöntem olan bu işleme başlamadan önce saçlara sprey sıkılmalıdır. Sonrasında ise tercih edilen dalga boyutuna göre saç bigudiye dolanır. Saçlar dolandıktan sonra saç kurutma makinesi ile birkaç dakika kurulanarak şekil verilebilir. Dağınık ve seksi saçlar için deniz tuzu içeren saç spreylerinden yardım alınabilir. Sprey sıkılır ve saçların kendi başına kuruması beklenir. Kişi tercih ederse hazır deniz tuzu barındıran sprey alabilir veya herhangi bir spreyin içine deniz tuzu karıştırabilir. Bu sayede deniz tuzu saçları hafif sertleştirir ve dalgaların güçlü görünmesini sağlar.

Banyodan Sonra Saça Şekil Vermek

Duştan sonra saçların kabarmaması için çeşitli yöntemlerin uygulanması gerekebilir. İlk olarak saçları kurutma makinası ile kurutmadan önce havlu ile saçların nemini almak gerekir. Bu durum saçların kabarmasını engelleyerek şekil alma sürecini kolaylaştırmaktadır. Hızlı kurutma işlemi yapmak için saçların hızlı kurumasını sağlayan spreylerden yararlanılabilir. Tarama işleminden önce mutlaka saç yapısına uygun bakım ürünü kullanmak gerekir. Bakım ürünün yağ içermesi saçların yıpranmadan ve kırılmadan kolay taranmasını sağlar. Kurutma işlemi sırasında fön makinasının ucuna başlık aparatının takılması tavsiye edilmektedir. Aparat saçların elektriklenmesini engeller.

Kolay Saç Şekillendirme Yöntemleri

Şekil vermeden önce saçları dört ayrı parçaya ayırmak gerekir. Ön, ense, sol ve sağ taraf olarak ayırmak hem fön çekmeyi hem de saçı toplamayı kolaylaştırmaktadır.Saç şekillendirme yöntemleri arasında fırça kullanımı vardır. Kişi görmek istediği modele göre fırça kullanmalıdır. Büyük fırça çeşitleri saçın düz kalmasını sağlar. Küçük fırçalar ise saça hacimli bir görüntü kazandırmaktadır. Kıvırcık saça sahip olan kişiler büyük fırça, düz saçı olan kişiler ise küçük fırça kullanarak saça şekil verme işlemi gerçekleştirilebilir.

  • saçlar nasıl şekil alır
  • saça şekil verme
  • kolay saç şekillendirme
  • saçın şekil alması
Yorumlar
Yunus Çelebi Saçlarım çok zor şekil alıyor. Kolay şekil alması için ne yapmalıyım? Verdiğim şeklin bozulmamasını istiyorum ama genelde gün içerisinde bozuluyor. Saçlarım dökülmesin diye çok fazla şey sürmüyorum ama doğal yollarla ne yapabilirim? cevapla
yorum yaz
En Hızlı ve En Kolay Kilo Verme Yöntemleri Taktikleri