Sigarayı bıraktıran ilaç champix fiyatı nedir? Nasıl Kullanılır?

Sigarayı bıraktıran ilaç champix fiyatı nedir? Nasıl Kullanılır?

Champix, sigara bırakma ilacı olarak bilinen nikotin bağımlılığı tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Champix nedir? Sigara bırakma ilacı ne işe yarar?

Sigarayı bırakmak için farklı yöntemler deneyip bırakamamışsanız ilaç ile sigara bırakmayı deneyebilirsiniz. Sigara insanda çok güçlü bir bağımlılık oluşturmaktadır. Bu nedenle kişinin sigarayı kendi iradesi ile bırakmaya çalışması onu zorlar ve sigaraya yenilebilir. Sigara içenlerin bu tür olaylarla karşılaşması sonucunda kendilerini kötü hissederek iradelerini sorgulaması aslında yanlıştır. Çünkü sigara nikotin bağımlılığı oluşturduğu için bu duruma profesyonel bir şekilde yaklaşılmalıdır.

Sigara bıraktıran ilaçlar nelerdir?

Sigara bıraktıran ilaçlar son yıllarda hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Kullananların bırakma yüzdeleri oldukça yüksek olmaktadır. Hastanelerde sigarayı bırakma bölümlerinin tavsiyesi ile ilaç kullanımı artmakta. İlaç bırakma bölümlerinde sigara bırakma uzmanları sizlerle bir test yapmakta ve çıkan sonuca göre sizlere ilaç yazmaktadır. Bu ilaçlardan en meşhuru ve en etkilisi olarak bilinen Champix çokça tercih edilmektedir.

Sigara bırakma ilacı champix fiyatı ne kadar?

Champix, sigara bırakma konusunda oldukça etkili bir ilaç olduğu için kullanarak bırakanların sayısı oldukça yüksektir. Bundan dolayıdır ki insanlar birbirine tavsiye ederek bu ilacın daha yaygın kullanılmasını sağlamıştır. Hatta bazı dönemler yoğun talep üzerine ilacın bulunması da zorlaşmaktadır. İlaç fiyat olarak eczanelerin fiyat politikasına göre şekillense de ortalama olarak 210TL ile 250TL arasında fiyatlara satılmaktadır. Günümüzde en düşük sigaranın ortalama 10TL olduğu düşünülürse bu para bir aylık sigara parası dahi etmemektedir.

Champix sigarayı bırakmak için nasıl kullanılır?

Bu ürünü kullanmaya karar vermişseniz nasıl kullanıldığını merak ediyor olmalısınız. Champix ilacı iki farklı pakette satılmaktadır. Birinci paket temel başlangıç paketi olarak satılmakta ve bir aylık kullanıma sahip olmaktadır. İkinci paket çeşidi ise devam paketi olarak satılmakta. Bu paket ise başlangıç paketi sonrasında işini sağlama almak isteyenler için üretilmektedir. Ürünün kullanımı şu şekilde gerçekleşir:

  • İlk olarak başlangıç paketini alıp paketi açtığınızda sizlere bir aylık ilaç sunulacak. Öncelikle yapmanız gereken ilacı kullanmaya başladıktan sonra hangi gün bırakacağınıza karar vermek olmalı. İlacı kullanmaya başladıktan sonra 8 ile 14.günler arasında bir seçim yapmanız gerekmekte. Seçimin anlamı ise o güne geldiğimde sigarayı bırakacağınız olmakta.
  • Bırakma gününü belirledikten sonra ilacın bir diğer yüzünde ilaç tabletlerini göreceksiniz. İlk sayfa ilaç ilk haftanın ilaçlarıdır. Buradaki ilaçların dozajı 0,50mg'dır. Daha sonraki haftalarda ise ilaçlar 1mg'a çıkacaktır. İlk üç gün sadece sabahları ilaç kullanılmalı. Bütün ilaçlar tok karnına alınmalı. İlk 3 gün sadece sabahları ilacı kullandıktan sonra 4.gün ise hem sabah hem de akşam kullanmaya başlayacak ve bir ay boyunca bu periyotta devem edeceksiniz. İlaçları kullanırken her zaman aynı saatte kullanmaya özen göstermeniz ilacın etkisini artıracaktır.
  • Sigarayı bırakmayı hedeflediğiniz güne kadar hiç stres yapmayın ve sigara kullanmaya devam edin. Bırakma günü geldiğinde ise artık içmemeye başlayın. İlaç sizlere çok büyük bir destekçi olacak ve çok kolay bir şekilde sigarayı bırakabileceksiniz. Sigarayı bıraktıktan sonra ilacı kesinlikle kesmeyin. Sigarayı bırakmış olsanız dahi kalan ilaçları içerek bir ayı doldurun.
Champix kullananlar ve sigarayı bırakanların kullanıcı yorumları

Champix kullananlar ve kullanıcı yorumları neticesine göre sigarayı bıraktırma etkisinin olduğu belirlenmiştir. Bu ilaçla siz de sigarayı bırakmayı deneyebilirsiniz. Sağlıklı bir hayat için sigaradan hemen kurtulun...

Arkadaşlar ben bu ilacı kullanarak sigarayı bıraktım. Bence kendinize inanın siz de yapabilirsiniz. Bıraklı 5 yıl oldu. Hiç içmedim tekrardan.
sigarayı bırakmak için ilaç ararken champix marka ürünü buldum. Eczanelerde satılıyormuş daha önce hiç duymamıştım ama internetteki yorumlara bakılırsa epeydir satışı varmış....
Champix devlet veriyor mu? Sgk bu ilacı karşılıyor mu bilen var mı? Sigarayı bırakmak için ilaç arıyordum bunun çok etkili olduğunu duydum. Aranızda kullananlar var mı gerçekten...
sigarayı bırakma ilacı olarak eczacı bu ilacı tavsiye etti yeni kullanmaya başladım henüz iki gün oldu ama tahmin ettiğim gibi sigara isteğim ortadan kalkmadı hala canım sigara içmek...