Diyet

Simit Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumları

18 Haziran 2020 - 20:40:22
Simit Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumları

Simit diyeti; hemen hemen her birimizin severek tükettiği simit ile kilo vermeyi sağlayan bir beslenme programıdır. Aç kalmadan zayıflamaya yardımcı olan simit aynı zamanda tok tutucu özelliği sayesinde diyet sürecini hızlandırmaktadır.

Simit Diyeti Nedir? Diyette Simit Yenir mi?

Çayın yanında vazgeçilmez lezzetlerden biri olarak kabul ettiğimiz simit, aynı zamanda diyet yöntemi olarak da tüketilebilmektedir. Genel olarak diyet yaparken kalorisi yüksek besinlerden uzak durulması ve neredeyse aç gezilmesi önerilmektedir. Simit diyeti ise bunun tam tersi şeklinde aç kalmadan kilo vermeyi sağlamaya yöneliktir. Bu diyette simit ile birlikte sağlıklı, kalori değeri düşük, besleyiciliği yüksek besinler tüketilmektedir. Vücutta şişkinlik meydana getirmeye, ödem yapmayan sağlıklı yiyeceklerin tüketildiği bu beslenme programında aynı zamanda gazlı ve şekerli içecekler de tüketilmemektedir.

Besleyiciliği yüksek olan her türlü besinin tüketildiği simit diyetinde amaç, kişinin tok kalarak günlük kalori miktarını alması gerekenin biraz altında tutmak ve buna bağlı olarak zayıflama sağlamaktır. Genel olarak diyetler kişinin halsiz ve bitkin düşmesine neden olur. Çünkü tüketilen yiyecek sınırlıdır. Eğer ki diyetler yanlış uygulanırsa metabolizmanın zayıflamasına ve bu durum da kilo veriminin yavaşlamasına sebep olur. Simit diyeti sindirim sisteminin iyileşmesini sağlarken, bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine de destek olur. Bu şekilde kişi doğal olarak yağ yakarak kalıcı bir şekilde kilo verebilir.

Diyette Simit Yenir mi?

Simit Diyeti Nasıl Yapılır?

Fazlalıklardan kurtulmaya yardımcı olan simit diyeti, 1 hafta boyunca uygulanmaktadır. 1 hafta sonrasında diyet sonlandırılmalıdır. Bu süreç içerisinde genel olarak ortalama 5-6 kilo verilmektedir. Diyet boyunca gazlı içeceklerden uzak durulmalıdır. Çünkü bu içecekler vücutta şeker oranını yükseltir ve yağ depolanmasına neden olur. Gün içerisinde bol miktarda su tüketmeli ve tüketilen suyun içerine nane yaprağı, limon atmalısınız. Bu şekilde içtiğiniz su detoks suyu olur ve yağ yakıcı etkisi ile birlikte arınma meydana getirir.

Öğünlere birtakım baharatlar eklenebilir. Zerdeçal, pul biber ve kekik gibi metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan baharatlar eklenebilir. Salataların içerisine sirke ve limon katabilirsiniz. Eğer ki yağ katmak istiyorsanız zeytinyağı koyabilirsiniz. Evde doğal nar ekşisi yapıp tüketebilirsiniz. Et tüketimi sağlanacaksa ızgara ya da haşlama şeklinde olmalıdır. Yağlı yiyeceklerden ve etlerden uzak durmalısınız. Patates ve mısır gibi içeriğinde bol miktarda nişasta bulunan yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Yemeklerinizin daha az tuzlu olmasını sağlayınız. Eğer ki tuzsuz yemek yiyemiyorsanız himalaya tuzundan faydalanabilirsiniz. Diyet boyunca tüketeceğiniz simitler tam tahıllı olursa daha faydalı olacaktır. Eğer ki bu şekilde simit bulamıyorsanız klasik simitleri tüketiniz. Simit diyetinde 3 ana öğün vardır ve sabah, öğle öğünlerinde simit tüketimi sağlanırken akşam öğünlerde tüketilmemektedir.

Simit Diyeti Zayıflatır mı?

Günlük kalori alımını sınırlayan simit diyeti, kilo verme konusunda oldukça etkilidir. Fakat sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için aynı zamanda sıkılaşmaya da önem verilmelidir. Bunun için ise egzersiz uygulamaları tavsiye edilmektedir. 7 günlük simit diyeti ile fazla kilolarınızın bir kısmından kurtulabilirsiniz. Ödem atmayı sağlayan bu beslenme programı ile sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkündür.

Simit Diyeti Yapanlar ve Yorumlar

Son zamanlarda sıklıkla uygulanan diyetler arasında yerini alan simit diyeti yorumlarını incelediğimiz zaman pek çok kişi bu diyet sayesinde etkili kilo verdiğini, ayrıca formunu korumak isteyenlerin de uyguladığı gözlemlenmektedir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız ve açlıkla baş edemiyorsanız bu kilo verme yöntemini uygulayarak kısa sürede incelme sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: