Sülfatsız şampuanlar hangileridir? Ne işe yarar?
Yaşam

Sülfatsız Şampuanlar Hangileridir? Ne İşe Yarar?

17 Şubat 2019 - 17:30:48

Son günlerden çok fazla merak konusu olan sülfazsız şampuanlar, saçların kökten uca beslenmesini sağlayarak yıpranmaları gideren ürünlerdir.

Sülfatsız Şampuan Nedir? Nasıl Olur?

Son yıllarda insanlar kullandıkları ürünlerin içeriğine bakarak daha bilinçli tüketiciler olmaya başladılar. Hangi ürün daha az zarar içersin de ne var gibi soruları sordukça daha zararsız ürünler kullanma yolunda ilerlemekteyiz. Bu ürünlerden biriside sülfat içermeyen şampuanlardır. Öncelikle sülfat nedir sorusunu cevaplamak gerekmektedir. Şampuan içerisindeki sülfat; bazik temelli bileşik olan sabun ve türevlerinin köpürmelerini sağlamakla görevlidir. Sülfat temelde bir kükürt bileşiğidir ve bazik şampuanla verdiği reaksiyon sonucu köpürmeye sebep olmaktadır. Ancak sülfatsız şampuanlar köpürmez mi evet köpürmezler ancak temizleme özelliklerinden hiçbir şey kaybetmezler. Aksine daha doğru bir temizlik yaparak saçınızı kükürt içeriğinin oluşturduğu zararlı etkilere karşı koruyarak saçın doğal yapısına zarar vermeden temizlemiş olur.

Sülfatsız Şampuanlar Ne İşe Yarar?

Bununla birlikte sülfat içermeyen şampuanlar yumuşatılmış formülü ile saçların kırılmalarını ve koparak dökülmelerini önleyici içeriğe sahiptir. Saç diplerinde kalıntı bırakmadan arındığı için kafa dersinin daha rahat nefes almasına ve daha besleyici saçlara sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Yıpranmış ve bakım ihtiyacı olan saçlar için önerilmektedir. Aynı zamanda boyalı saçlar için özel bakım ürünü olarak kullanılmaktadır. Boyalı saçlar diğer saç tipleriyle kıyaslandıkları zaman daha hassas yapıya sahiptirler. İncelmiş ve kurumuş saçları yıpratmadan yıkamanıza ve rengini korumanıza yardımcı olmaktadır.

Sülfat İçermeyen Şampuanların Zararları Var mı?

Her iyi şeyin olduğu gibi sülfatsız şampuan çeşidinin de zararları mevcuttur. Köpürmediği için saçınız uzunsa ne kadar iyi temizlik yaptığından asla emin olamazsınız. Kepek sorunları ile savaşmadığı için kepekli saçlar için etkili bir yöntem değildir. Bazı saçlar için kullanması avantajlı olsa da bazı saçlar üzerinde yıpratıcı birtakım durumlara neden olabilir. O yüzden herkes için faydalı ya da zararlı olduğuna dair bir durum söz konusu değildir. Diğer şampuanlara göre fiyat farkı fazla olduğu için fiyatı biraz daha fazladır ve yeterli yıkanma hissini alamadığınız için saçınızı daha fazla yıkamanıza neden olacaktır.

Sülfatsız Şampuanlar Hangileridir? Nerede Bulunur?

Ekstra bir şeyler almadan sadece saçlarınızı yıkayarak bakım yapabileceğiniz bu şampuan çeşidi pek çok yerde vardır. Bu şampuanlar aynı zamanda besleyici yağlarla dolu olduğu için saçınızı kökten uca besleyerek eski görünümüne kısa sürede kavuşturmada size yardımcı olacaktır. Bütçeye uygun fiyatları ile kolayca sahip olabileceğiniz bu şampuanların markalarına göre fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir. Son zamanlarda birçok kişinin kullanmaya başladığı bu şampuanlar her saç tipi için faydalı olur mu sorusu henüz tam olarak cevaplandırılmamıştır. Daha az köpürmesi nedeniyle tam temizlenememiş hissi verse de aslında bu şampuan çeşitleri temizleme özelliğini oldukça etkili bir şekilde yapmaktadır. Dilerseniz internetten dilerseniz marketlerden sülfatsız şampuanlardan satın alabilirsiniz.

Yorumlar
Yadigar Mercan 17 Şubat 2019 - 17:40:48 Saçlarım çok gür olduğun için sülfatsız şampuanla yıkadığım zaman köpürmüyor. Birkaç kere denedim ama istediğim gibi olmayınca devam etmedim. Ama kepeğe iyi gelmişti gerçekten. Fiyatları biraz daha pahalı diğerlerine göre.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: