Tarçınlı su zayıflatır mı? Tarçınlı su diyeti yapanlar
Sağlık

Tarçınlı Su Zayıflatır mı? Tarçınlı Su Diyeti Yapanlar

09 Ağustos 2017 - 18:13:32

Tarçınlı su kilo vermek ve zayıflamak için oldukça etkili olan doğal bir içecektir.

Tarçınlı Su Zayıflatır mı?

Zayıflamak geçmişten günümüze en can alıcı ve zor eylemlerden birisi haline gelmiştir. Dilediğiniz her an her yerde kolaylıkla zayıflamak ya da kilo vermek ne yazık ki kolay olmuyor. Bu nedenle hem sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmeye devam ederek, hem de kilo vererek yaşamak zordur. Dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Zayıflamak için kullanılan yöntemler arasında zorlu ve aç bırakan diyetler, ağır egzersizler ve spor hareketleri, kilometrelerce yürümek ve istediğini her şeyi yiyememek zorludur. Bu nedenle kilo vermek ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenler için, çubuk tarçınlı su tüketimi öneriliyor. Zayıflığına hayran kaldığımız pek çok ünlü isim de hayranlarına tarçınlı su tüketerek zayıfladıklarını ve bu uygulamayı hayatlarına geçirmeleri gerektiğini söylüyor. Tarçınlı su denildiğinde akla acı bir tadı olan su gelebilir. Ancak tarçınlı su, çubuk tarçınlardan bir iki tanesinin suya eklendiği ve tadı da kokusu da çok hoş olan bir sudur.

Tarçınlı Su ile Kilo Verme Nasıl Olur?

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir kür olan tarçınlı su ile zayıflamanız mümkündür. Her gün düzenli olarak aynı vakitlerde ve miktarlarda tarçınlı su tüketmeye özen gösterdiğiniz takdirde, son derece sağlıklı bir şekilde kilo verebilecek ve sıkı bir vücuda sahip olabileceksiniz. Tarçın ve su birleştikleri zaman sayılamayacak kadar çok faydası vardır. Tarçının ve suyun yağ yakıcı özelliği olduğundan dolayı, iki madde bir araya gelince hem genel hem de bölgesel biriken yağlar kolaylıkla yakılıyor.

Tarçınlı Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

  • Tarçınlı su tüketmek kişiye tokluk hissi kazandırıyor ve iştahınızı kapatıyor.
  • Normalden çok daha geç acıkmanıza olanak sağlayan tarçınlı su sayesinde canınız fast food tarzı sağlıksız ve çok yağlı olan yiyecekleri yemeyi istemeyecektir.
  • Diyabete de oldukça iyi gelen tarçınlı su kan şekerinizi dengeler ve yediğiniz her şeyi kolaylıkla vücudunuza işleyebilir.
  • Sindirime faydası olan tarçınlı su, metabolizmanın hızlı çalışmasına ve sindirimin rahat oluşmasına da olanak sağlıyor.

Tarçınlı Su Nasıl İçilir? Nasıl Tüketilir?

Tarçınlı su tüketmeye başlamak için herhangi bir vakit ya da miktar beklemenize gerek yoktur. Zayıflamak istediğiniz zaman ve kısa sürede bu uygulamaya geçmek istediğiniz zaman derhal çok şeker ve güzel tasarımlara sahip olan ancak camdan imal edilmiş bir şişe sahibi olabilirsiniz. İçerisine dolduracağınız hazır soğuk su ile en fazla üç adet çubuk tarçını da koyabilirsiniz. Gün içerisinde en az 2.5 litre su tüketmeniz gerekiyor. Bu nedenle en az 1.5 litrelik bir şişe temin ederek günde iki kez su doldurabilirsiniz. Çubuk tarçınları en fazla iki gün boyunca kullanabilirsiniz. Hiçbir zararı ya da yan etkisi yoktur ve aromasını da çok çabuk kaybetmez. Bu nedenle sık sık tarçınları değiştirmenize gerek kalmıyor. Bu basit yöntem ile sağlıklı bir şekilde kilo verebileceksiniz.

Yorumlar
Ayça Şenol 15 Ağustos 2017 - 17:26:02 Tarçınlı su içmenin faydası var mı? Tarçınlı su diyeti zayıflatır mı nasıl yapılır acaba? Benim kilo vermem gerekiyor bu yüzden doğal bir yöntem arıyorum. Bu diyeti yapanlar var mı?cevapla
Aynur Tekin 15 Ağustos 2017 - 17:26:47 Ben içtim ve bi ara bu şekilde güzel kilo verdim tabi yediklerime de dikkat ettim sadece tarçınlı su içmekle olmuyor. Şuan kilo fazlam yok o yüzden içmiyorum. Ama faydası oluyor. Deneyin deirm.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: