Sağlık 26 Ekim 2021 - 14:16:54

Tarçınlı Su Zayıflatır mı? Neye İyi Gelir? Kaynatmadan İçilir mi?

Tarçınlı Su Zayıflatır mı? Neye İyi Gelir? Kaynatmadan İçilir mi?

Tarçınlı su; metabolizmanın hızlanmasını destekleyen ve yağ yakımına yardımcı içeriği sayesinde zayıflama konusunda etkili olan doğal bir kürdür.

Tarçınlı Su Zayıflatır mı?

Sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olan tarçınlı su, yağ yakımını hızlandırır ve metabolizmanın dengeli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu etkisi sayesinde tarçınlı su zayıflama sağlanabilir ve vücudu forma sokmak mümkün olur.

Geçmiş zamanlardan günümüze değin kilo vermek için pek çok yöntem ve teknik geliştirilmiştir. Sağlıklı zayıflamak için dengeli ve düzenli beslenmenin yanı sıra yağ yakan kürlerden de destek alınmalıdır. Toz tarçınlı su metabolizma hızını artırması bakımından en etkili doğal karışımlar arasında yer almaktadır.

Zayıflamak için kullanılan yöntemler arasında zorlu ve aç bırakan diyetler, ağır egzersizler ve spor hareketleri, kilometrelerce yürümek ve istediğini her şeyi yiyememek zorludur. Bu nedenle kilo vermek ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenler için, toz tarçınlı limonlu su tüketimi öneriliyor.

Yağ yakıcı özelliği sayesinde tarçınlı su gerek bölgesel gerekse genel zayıflama konusunda etkili olmaktadır. Uzun süre tokluk hissi vererek gün içerisinde daha az tüketmeyi sağlayan bu kür, aynı zamanda kişinin gün içerisinde enerji ve dinç hissetmesini sağlar.

Tarçınlı Su Neye İyi Gelir?

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir kür olan tarçınlı su ile zayıflamak mümkün olurken aynı zamanda vücuda faydalarından da söz etmek gerekmektedir. Sizler için bu faydaları şöyle sıraladık:

 • Tarçınlı su tüketmek kişiye tokluk hissi kazandırır ve iştahı dengeler.
 • Vücuttaki yağların yakılmasını sağlarken aynı zamanda vücudun yağ depolamasını önler ve bu yağların kiloya dönüşmesine engel olur.
 • Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak insülin direncinin artmasını sağlar. Bu özelliği ile diyabet hastalarına da önerilmektedir.
 • Antibakteriyel özelliği sayesinde sindirimi zorlaştıran bakterilerin vücuttan atılmasını sağlar. Ayrıca ağız sağlığını da iyileştirir.
 • Kötü kolesterolü düşürür ve iyi kolesterolü dengeler.
 • Hafızanın güçlenmesini sağlarken aynı zamanda baş ağrısı ve migrene karşı etkilidir.
 • Vücuttaki serbest radikallerin atılmasını sağlar ve kanser hücrelerinin oluşumunu engeller.
 • Boğaz ağrısı ve öksürüğe iyi gelir.
 • Adet ağrısına iyi gelir ve regl döneminin rahat geçmesini sağlar.

Tarçın ve su birleştikleri zaman sayılamayacak kadar çok faydası vardır. Tarçının ve suyun yağ yakıcı özelliği olduğundan dolayı, iki madde bir araya gelince hem genel hem de bölgesel biriken yağlar kolaylıkla yakılır ve parçalanarak vücuttan atılır.

Tarçınlı Kaynatmadan İçilir mi?

Tarçınlı su yapımı için dilerseniz kaynamış suya dilerseniz soğuk suya atarak karışım hazırlayabilirsiniz. Bir su bardağı içerisine 1 tatlı kaşığı toz taçın atıp karıştırıp içebilirsiniz. Ayrıca çubuk tarçın ile de hazırlayabilirsiniz. Dolduracağınız normal içme suyunun içerisinde 1 tane çubuk tarçın koyabilirsiniz.

Zayıflamak için etkili olan tarçınlı su ne kadar tüketilmeli diye baktığımızda gün içerisinde en az 2.5 litre su tüketmeniz gerekiyor. Bu nedenle en az 1.5 litrelik bir şişe temin ederek günde iki kez su doldurabilirsiniz. Çubuk tarçınları en fazla iki gün boyunca kullanabilirsiniz. Hiçbir zararı ya da yan etkisi yoktur ve aromasını da çok çabuk kaybetmez. Bu nedenle sık sık tarçınları değiştirmenize gerek yoktur.

Tarçınlı Su ile Zayıflayanlar ve Yorumlar

Kilo vermeye yardımcı doğal yöntemler arasında sık tercih edilen tarçınlı su yorumlarına baktığımızda özellikle kadınlar tarafından olumlu nitelendirildiğini belirtebiliriz. Yaklaşık olarak haftada 5 kilo verdiğini belirten kişiler bulunmaktadır. Bu herkes için değişen bir tablodur fakat zayıflama konusunda etkili olduğunu belirtmekte fayda var.

Sabahları tarçınlı su içmek kan şekerini dengeleyerek tatlı krizlerini ve aşırı yeme isteğini gidermektedir. Tüm bu etkileri yanı sıra mideyi de korumaktadır. Eğer astımınız varsa alerjik reaksiyon oluşmaması için tüketilmesi önerilmemektedir. ayrıca hamile kadınlar için de kullanımı uygun değildir.

 • tarçınlı su ile zayıflama
 • toz tarçınlı su
 • tarçınlı su neye iyi gelir
 • tarçınlı su kaynatmadan içilir mi
 • tarçınlı su yapımı
 • tarçınlı su ne kadar tüketilmeli
 • tarçınlı su ile zayıflayanlar
 • tarçınlı su yorumları
 • sabahları tarçınlı su içmek
Yorumlar
Ayça Şenol Tarçınlı su içmenin faydası var mı? Tarçınlı su diyeti zayıflatır mı nasıl yapılır acaba? Benim kilo vermem gerekiyor bu yüzden doğal bir yöntem arıyorum. Bu diyeti yapanlar var mı? cevapla
Aynur Tekin Ben içtim ve bi ara bu şekilde güzel kilo verdim tabi yediklerime de dikkat ettim sadece tarçınlı su içmekle olmuyor. Şuan kilo fazlam yok o yüzden içmiyorum. Ama faydası oluyor. Deneyin deirm. cevapla
yorum yaz
Aynı Safa Bitkisi Nedir? Nasıl Kullanılır? Neye İyi Gelir? Yararları ve Zararları