Zayıflama

Termal Korse Nedir? Zayıflatırmı? Zararlı Mı, Faydalı mı?

21 Ocak 2019 - 09:50:05
Termal korse nedir? Zayıflatırmı? Zararlı mı, Faydalı mı?

Termal korse, terleme yoluyla kilo vermeye, sıkılaşmaya ve incelmeye yardımcı olan, sarkmaları engelleyen, ince kumaştan üretilmiş bir iç giysidir.

Termal Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

Birçok kişi fazla kilolardan şikayetçi olmaktadır. Fazla kilolardan kurtulmanın pek çok yöntemi bulunmaktadır. Korse kilo vermeye yönelik geliştirilmiş alternatif yöntemlerden bir tanesidir. Bölgesel zayıflama ve incelme konusunda oldukça etkili olan termal korse, nano teknoloji sayesinde terleme yoluyla kilo vermeye yardımcı olan bir korse modelidir. Göbek bölgesindeki yağların eritilmesi için geliştirilmiş olan bu korse modeli yağ yakımını sağlar ve aynı zamanda sıkılaşmayı beraberinde getirmektedir. Basen ve kalça bölgesinin de sıkılaşmasına ve incelmesine yardımcı olmaktadır. Düz bir karına sahip olmak isteyenler için kullanışı kolay ve ideal olan bir korse çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Termal Korse Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Son zamanlarda zayıflamak için geliştirilmiş ve en çok tercih edilen yöntemlerden biri termal korse kullanımıdır. Bu korse modelleri terleyerek zayıflamayı sağlamaktadır. Termal özelliği sayesinde vğcuda ısı verir ve bu ısı metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olmaktadır. Göbek ve bel bölgesindeki yağların tamamen erimesine yardımcı olarak düz bir karına sahip olmaya yardımcı olur. Özlelikle spor yaparken ve diyetle birlikte kullanıldığında etkisi daha da artmaktadır. Genel olarak bu korseleri kullanırken diyet ya da spora gerek duyulmaksızın zayıflama sağlandığı söylenmektedir. Bu durum kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Kimisi bu korseleri spor yaparken kullanırken kimisi diyet sırasında kimisi ise sadece korse kullanarak kilo verebilmektedir. Vücuttaki fazla yağların terleme ile dışarı atılmasına yardımcı olduğu için kısa bir süre içerisinde kalıcı olarak kilo vermeye destek olmaktadır. Bölgesel zayıflama sağladığı için bel bölgesinde incelme sağlar ve daha kıvrımlı vücut hatlarına sahip olmaya yardımcı olur.

Termal Korse Zararlı Mı, Faydalı mı?

Çok eski zamanlardan beri kullanılan korseler günümüzde oldukça çeşitli bir hal almıştır. Termal korseler zayıflamayı sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Bu korselerin vücuda birçok faydası olmaktadır. Öncelikle basen ve göbek bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olmaktadır. Bu bölgelerde depolanmış olan yağların vücuttan atılmasını kolaylaştırır ve böylece fit bir fiziğe sahip olmaya yardımcı olur. Bunun yanında göğüs bölgesinin daha dik olmasını sağlar. Sıkılaşma ve toparlanma ile birlikte sarkma problemlerinin önlenmesinde yardımcı olur. Vücudun farklı bölgeleri için çeşitli modelleri bulunmaktadır. Termal tayt, body, şort ve bel bölgesini saran modeller bulunmaktadır. Termal korsenin zararları konusunda yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir yan etkiye rastlanılmamıştır. Kullanım konusunda kişilerin dikkatli olması durumunda herhangi bir yan etki söz konusu olmamaktadır. Cildin tahriş olmaması için kullanım öncesinde ve sonrasında bölgenin güzelce temizlenmesi gerekmektedir. Ayrıca uyku sırasında takmanız vücudunuza rahatsızlık verebilir. Bu gibi durumlara dikkat edilirse herhangi bir yan etki meydana gelmemektedir.

Termal Korse Kullananlar, Yorumlar ve Diğer Korselerden Farkı

Termal korse, diğer korselere göre kumaş ve etki açısından farklılık göstermektedir. Bu korse modeli de ince kumaştan elde edilmektedir fakat diğerleri bu ürün kadar terletme özelliğine sahip değildir. Bu korse modeli adından da anlaşılabileceği gibi vücut ısısında artış sağlar. Bu duruma bağlı olarak terleme yolu ile yağ yakımının gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bu nedenle diğer korse modellerine göre daha hızlı ve kalıcı kilo vermeye destek olmaktadır. Termal korse kullananlar etkilerinden oldukça memnun kalmaktadır. Yorumlar incelendiğinde, bölgesel zayıflama konusunda ne kadar etkili olduğu açıkça gözlemlenmektedir. Farklı çeşitleri olduğu gibi renkleri de mevcuttur. Sevdiğiniz rengi ve zayıflamak istediğiniz bölgeye ait modeli seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar
Seda Güney 21 Ocak 2019 - 10:00:05 Termal korse işe yarar mı ve kullanımının bir zararı var mı diye biraz araştırma yaptım. Bel bölgemin incelmesi için kullanmak istiyorum. Kullananların yorumlarını okuduğumda şikayet bilgisine neredeyse rastlamadım. Sipariş verip deneyeceğim bakalım.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: