Yaşam

Turuncu Makyaj Önerileri, Modelleri, Bazı ve Süngeri

05 Kasım 2018 - 09:50:20
Turuncu makyaj önerileri, modelleri, bazı ve süngeri

Makyaj kadınların vazgeçemediği uygulamalarda biridir. Yapılan makyajda renk tercihi çok önemlidir. Özellikle yaz ve sonbahar mevsimlerinin en çok tercih edilen renklerinden biri olan turuncu makyaj, yüze canlılık kattığı için kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Turuncu Makyaj Nedir? Nasıl Olur?

Kadınların, hayatlarının merkezine koyduğu eylemlerden birisi de makyaj yapmaktır. Her kadın güzel görünmek ister ve güzel görünmesine katkı sağlayacak her şeyi büyük bir keyifle yapar. Makyaj yapmak da kadınların keyif aldığı, onlara kendilerini iyi hissettiren bir yoldur. İçinizdeki yaşam enerjisini yüzünüze yansıtmanın en pratik yollarından birisi de makyaj yaparken tercih edeceğiniz renklerdir. Güne düşük modla uyandıysanız, aynaya baktığınızda günlük hayatınızdaki stresin yüzünüze yansıdığını görüyor ve motivasyonunuz düşüyorsa, doğru hamlelerle yapacağınız turuncu makyajın size kendinizi çok daha iyi hissettireceğini göreceksiniz.

Turuncu Makyaj Bazı Nedir?

Yapacağınız makyajda hangi rengi tercih ederseniz edin, ilk kural cildi makyaj yapmaya hazır hale getirmektir. Öncelikle cildinizin tek renkte sabitlendiğinden emin olmalısınız. Makyaj bazı ve makyaj süngeri size bu konuda fazlasıyla yardımcı olacaktır. Makyaj bazı, yapacağınız makyajın kalıcılığını ve süreceğiniz fondötenin kapatıcılığını artırır. Turuncu göz makyajının ön plana çıkabilmesi için kullanılacak olan makyaj bazı çok önemlidir. Cildinize pürüzsüz bir görünüm verir ve göz makyajınız daha belirgin ve daha güzel gözükmesini sağlar. Cilt tonunuzdaki renk eşitsizliğini dengeleyip, yüzünüzün pütürlü gözükmesine neden olan gözeneklerinizi kamufle eder.

Turuncu Makyaj Süngeri Nedir?

Makyaj süngeri sayesinde, yüzünüze süreceğiniz fondöten ve makyaj bazını cildinizin her alanına eşit bir şekilde yayabilirsiniz. Bu işlemi süngerin geniş yüzeyiyle yapmalısınız. Göz altı, burun çevresi ve kaşlarınızın altı gibi bölgesel kısımlara da makyaj süngerinizin köşe kısımlarıyla müdahale edebilirsiniz. Makyaj süngeri seçerken, tercihinizi yumuşak olanlardan yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Sert makyaj süngerleri cildinizin tahriş olmasına ve yüzünüzde sünger izi kalmasına neden olabilir.

Turuncu Makyaj Modelleri Nelerdir?

Göz makyajına başlamadan önce, cilt tonunuzu makyaj bazı ve fondöten yardımıyla sabitleyerek göz makyajınızı yapmaya hazır hale getirmelisiniz. Turuncu göz makyajı yaparken iki farklı yöntem deneyebilirsiniz. Bunlardan biri sadece turuncu far kullanarak yapılan göz makyajıdır. Diğeri ise gölgeli turuncu göz makyajıdır. Gözlerinizin derinliğini artırmak ve daha etkili bakışlara sahip olmak için gölgeli turuncu göz makyajını tercih etmenizi öneririz.

Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Turncu makyajı uygulamak için öncelikle yüzünüze pudra sürerek cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayın. Mat seçimler yapmanız, göz makyajınızın daha belirgin olmasına yardımcı olur. Göz kapağınızın üst kısmına koyu turuncu tonlardaki göz farını makyaj fırçası yardımıyla yayın. Farı her iki gözünüze eşit şekilde dağıttığınızdan emin olana kadar fırçanızı göz kapağınızda gezdirmeye devam edin. Göz kapağınıza açık turuncu tonlardaki farınızı yoğun bir şekilde fırçanızla ya da ıslak mendil yardımıyla sürün. İkinci adımda sürdüğümüz koyu renkli turuncu farla bütünleşecek şekilde farınızı göz kapağınıza iyice yayın. Son olarak daha büyük ve yumuşak uçlu makyaj fırçası ile göz kapağınızın bitiminden başlayarak, gözünüzdeki iki farklı tonu hafifçe birbirine karıştırın. Böylelikle bakışlarınızı daha etkili hale getirecek şık bir turuncu göz makyajı yapmış olacaksınız.

Yorumlar
Gülay Demirtaş 05 Kasım 2018 - 10:00:20 Turuncu makyaj modelleri çok hoşuma gidiyor. Önerileri okuyarak kendim yapmaya çalıştım oldu da bence hoş durdur. Özellikle beyaz tenliler de çok güzel duruyor çok hoşuma gidiyor. Yaz aylarına çok yakışan bir renk kesinlikle.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: