Tüyleri sarartma yöntemi nedir? Yüzdeki tüyler nasıl sarartılır?
Yaşam

Tüyleri Sarartma Yöntemi Nedir? Yüzdeki Tüyler Nasıl Sarartılır?

27 Nisan 2018 - 17:06:19

İnsanların görsel olarak yaşadığı sorunlardan biri olan tüylerin sarartılması ve renginin açılması işlemidir.

Tüyleri Sarartma Yöntemi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Tüyler kişinin rahat giyinmesini sınırlayan bir problemdir. Pigmentler kıl köküne renk vermektedir. Dolayısı ile ten rengine göre tüylerin rengi sarı veya siyah çıkmaktadır. Çoğu insanda çıkan tüylerin rengi siyahtır. Siyah çok sert bir renk olduğu için görüntü kirliliğine yol açar. Bu yüzden hali hazırdaki bu siyah tüyleri sarartarak yumuşak bir görüntüye kavuşmak mümkündür. Kadınların yüz bölgesinde tüy çıkması çok rahatsız edici bir durumdur.

Makyaj ile Tüyleri Kapatma

Bu tüylerin kapatılması için sürekli olarak makyaj yapmak veya diğer yöntemleri denemek gerekir. Makyaj yapmak cilde zarar veren bir durum olduğu için daha doğal bir yol izlenebilir. Tüylerden kurtulmak için ağda, epilasyon gibi çeşitli yollar vardır. Fakat çok küçük boyutlarda olan tüyleri epilasyon veya ağda görmeyebilir. Bu tüyler için cımbız kullanmak ise olumsuz bir sonuca yol açar. Cımbızla alınan tüyler daha güçlü ve sert tüylerin çıkmasına neden olmaktadır. Bu seçeneklerin dışında hem doğal hem de zararsız olan kıl sarartma işlemi kullanılabilir. Kol, yüz gibi bölgelerdeki rahatsız edici siyah tüylerin sarartılması ile var olan kötü görüntü ortadan kalkmaktadır. Bir defa sarartma işlemi yapıldığı zaman tüylerin yeniden siyah renge dönüşmesi uzun bir süre aldığı için bu yöntem oldukça avantajlıdır.

Oksijenli Su ile Tüy Sarartma Nasıl Yapılır?

Bu yöntem çok fazla tercih edilmemektedir. Nedeni ise işlemin oldukça zahmetli olmasıdır. Fakat oksijenli su ile tüylerin sarartılması olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlar. Kılların sarartılması için sarartılmak istenen tüylerin üst kısmına oksijenli su dökülür. Sonrasında ise saç kurutma makinası ile bölgedeki tüyler kurutulur. Uygulama yapıldıkça tüylerin rengi daha fazla açılma gösterir.

Papatya ile Tüy Sarartma Nasıl Yapılır?

Papatya suyuyla kıllar sarartılabilmektedir. Ayrıca papatya yağı da aynı şekilde bu görevi üstlenir. Papatya suyunun hazırlanması için kurumuş papatyalar iki ila üç dakika kaynatılmaktadır. Kaynama işleminden sonra suyun soğuması beklenir. Papatyaların süzülmesi ile sarartılmak istenen tüylerin üzerine papatya suyu sürülür. Sonrasında güneşe çıkılır ya da saç kurutma makinasıyla kurutulma işlemi yapılır. Bu işlemin her tekrar edilmesinde tüyler daha fazla sararmaktadır.

Limon ile Tüy Sarartma Nasıl Yapılır?

Limon ve limon yağı sarartma işlemlerinde kullanılmaktadır. Limonun içinde askorbik asit bulunur. Bu madde kılların sarı renge bürünmesini sağlamaktadır. Limon sarartma yapılacak kılların üzerine sürülür. Sürme işlemi dairesel hareketlerle ve beş dakika yapılmalıdır. Limon yerine limon yağı da tercih edilebilir. Pamuk yardımı ile limon yağını tüylerin üzerine sürmek istenilen sonucun elde edilmesini sağlar. Tavsiye edilen bu işlemler iki günde bir uygulanabilir. Tüyleri sarartma yöntemi olarak en çok tercih edilen limon vücudun her yerine uygulanabilmektedir.

Yorumlar
Melis Çağlayan 27 Nisan 2018 - 17:16:19 Oksijenli su ile tüyleri sarartmak zararlı mı? Bu işe yarar bir yöntem olur mu? Kolumdaki tüyleri sarartmak istiyorum ve bunun için bitkisel doğal bir yöntem arıyorum. Hangi yöntem daha etkili olur? cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: