Tüylerin kalınlaşması nasıl önlenir? Kalın tüyleri inceltmek için ne yapılır?
Yaşam

Tüylerin Kalınlaşması Nasıl Önlenir? Kalın Tüyleri İnceltmek İçin Ne Yapılır?

11 Mayıs 2018 - 03:18:10

Vücudun çeşitli bölgelerinde yer alan tüyler uzamaya başladığında mutlaka alınması gerekir. Kalın tüyler genel olarak terlemenin en sık olduğu bölgelerde görülmektedir. Nem ve ıslaklık kıl kökünün beslenmesini sağlayarak tüylerin daha yoğun ve kalın çıkmasına neden olur.

Kalın Tüyleri İnceltmek İçin Ne Yapılır?

Koltuk altı ve genital bölgede yer alan tüyler diğer bölgelerde bulunan tüylere göre daha kalın ve koyu renkte olabilmektedir. Kişinin hormonlarına bağlı olarak tüy yapısı da farklılık gösterebilmektedir. Fakat tüylerin kökünden alınması sonrasında uygulanacak yöntemler kıl kökünün zayıflamasına yardımcı olabilir. Bu yöntemler genel olarak bitkisel içerikli ürünler ile yapıldığı gibi evde doğal yöntemler ile de yapılabilmektedir.

Tüyleri İnceltici Doğal Çözümler Nelerdir?

İstenmeyen tüylerin koyu renkli ve yoğun oluşu kişiyi oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu durumda tüylerin temizlenmesi için uygulanan yöntem tüy köklerinin yapısını değiştirebilmektedir. Jilet ile temizlenen bölgelerde kılların daha yoğun ve koyu renkte çıkması kıl kökünün daha da kalınlaşmasına neden olabilmektedir. Kıl kökünün zayıflaması için kılların kökünden alınması etki gösterecektir. Kadınlarda genel olarak adet gördüğü dönemlerde tüylenme çok daha fazla olabilmektedir. Bu nedenle menopoz dönemi öncesi istenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler uygulanabilmektedir.

Ağda Tüyleri İnceltir mi?

Genel olarak ağda işlemi tüylerin kökünden alınmasını sağlar. Kılların kırılmadan temizlenmesini sağlayan bu yöntemde kıl kökü her defasında biraz daha zayıflayacaktır. Bu süreci hızlandırmak için ağda sonrasında bölgeye limon sürülebilmektedir. Limon kıl kökünü kurutarak tüylerin kalınlaşması durumunu engellemektedir. Özellikle bu yöntem cildin kurumasına da neden olacağı için mutlaka nemlendirici kullanılması gerekmektedir. Doğal yöntemler ile istenmeyen kılların incelmesini sağlamak bir süre sonra bölgede kıl çıkışını da engelleyecektir. Fakat unutulmaması gereken en önemli konu ise vücuttaki tüylerin bir görevi olduğudur. Tüylerin tamamen yok olmasını sağlamak yerine kıl köklerinin zayıflamasını sağlamak daha doğru bir yöntem olacaktır.

Lazer Tüyleri İnceltir mi? Yok Eder mi?

Son yıllarda istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri arasında en çok tercih edilen lazer yöntemi kıl köklerinin kalıcı bir şekilde temizlenmesini sağlar. Fakat hormonların anormal bir şekilde salgılanmasından dolayı bu süreç geçici olabilmektedir. Lazer yöntemi genel olarak tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlasa da bir süre sonra tüylerin ince çıkmasına neden olabilmektedir. Lazer uygulaması yapıldığında genel olarak tüylerde dökülme olur ve kıl yapısı daha ince yapıda uzamaya başlayabilmektedir. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde kalıcı bir yöntem olan bu işlem maliyet olarak oldukça yüksektir. Bu yüzden genellikle evde yapılan yöntemler tercih edilebilmektedir. Yoğun kıl yapısına sahip olan kişilerde kıl kökünün zayıflatılması için tercih edilen lazer yöntemi tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı vaad etse de bir süre sonra ince yapıda tüylerin çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden bu uygulama yapılmadan önce bilgi sahibi olunması gerekir.

Yorumlar
Seher Gümüş 11 Mayıs 2018 - 03:28:10 Tüyler neden kalınlaşır? Kalınlaşmaması için ne yapmak gerekiyor? Hangi epilasyon yöntemi tüylerin incelmesine yardımcı olur? Tüyleri aldıktan sonra kalınlaşmasını engellemek için ne yapmak gerekir? Bitkisel yöntemler var mı uygulayabileceğim?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: