Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri nelerdir? Nasıl yapılır?
Zayıflama

Yağ Yakıcı Detoks Suyu Tarifleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

19 Mart 2018 - 12:14:00

Yağ yakımı için özel olarak hazırlanan karışımlar, yağ yakıcı detoks suyu olarak adlandırılırken spor yapan kişilerin daha hızlı bir şekilde yağlarından kurtulmasını sağlamaktadır.

Yağ Yakıcı Detoks Suyu Tarifi Nedir?

Elma sirkesi ve limonun yağ yakıcı etkisi birçok kişi tarafından bilinmektedir. Bu aşamada insanlar, doğru miktarda karışımlar hazırlayarak bu doğal ürünleri yağ yakıcı detoks suyu olarak kullanabilirler. Bu karışım bir bardak su, 1 adet limon ve 2 çay kaşığı kadar elma sirkesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu malzemeleri birbiriyle karıştıracak olan kişilerin ilk olarak bir limonun suyunu tamamen çıkarması ve kullanıma hazır hale getirmesi gerekir. Bunun sonrasında bir bardak suya bir limonun suyunu ekleyen kişiler son olarak 2 çay kaşığı elma sirkesini de karışıma eklerler. Ortaya çıkan bu karışımı sabah kalktıklarında aç karna içmeleri yağ yakımına faydalı olacaktır.

Tarçınlı Yağ Yakıcı Detoks Çayı Nasıl Yapılır?

Elma sirkesi ve limonda olduğu gibi tarçında da yağ yakıcı ve belirli miktarda metabolizmayı hızlandırıcı bir etki vardır. Bunun yanı sıra diyet yapan kişiler, tatlı ihtiyaçlarını karşılayabilmek için de tarçını sıklıkla tercih etmektedir. Bunun için tarçın ve suyun dışında herhangi bir ürüne ihtiyaç duyulmazken rahatlıkla tüketilebilmektedir. Bir bardak suyun içerisine 1 adet çubuk tarçını bıraktıktan sonra 15 dakika beklemek detoks suyunun hazır hale gelmesini sağlayacaktır. Bu aşamada suyun ılık olması daha kısa sürede tarçının etkilerinin ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Zencefilli Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Göbek bölgesinde bulunan kiloların sebebi yağlardır ve bu sebeple de göbek bölgesinden erimek oldukça zor bir işlem olarak görülür. Bu aşamada kişilerin büyük bir çoğunluğu kilo vermeye başlasalar dahi göbek bölgelerinde istedikleri incelmeyi sağlayamazlar. Bu sebeple de özel olarak yağ yakımına katkıda bulunan ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Bu detoks suyu da yağ yakıcı etkisiyle buna katkı sağlarken diyetlerini yapıp spor programlarına uyan kişilere yardımcı olmaktadır. Bu karışım için 1 adet limonun suyu, 3 adet zencefil dilimi, 1 adet salatalık ve 1 litre su gerekmektedir. Suyun içerisine diğer tüm malzemeleri kattıktan sonra 1 saat kadar bekleyen kişiler, gün içerisinde her susadıklarında bu suyu tüketebilirler.

Yağ Yakıcı Detoks Ne İşe Yarar?

Birçok kişi detoks suyu olarak hazırlanan karışımları kilo vermek için kullanıyor olsa da genel olarak vücut içerisindeki zararlı maddeleri dışarı atma işlemi detoks olarak isimlendirilmektedir. Bu doğrultuda da sigara ve alkol kullanımında, çevre kirliliğine maruz kalmada ya da genel olarak hareketsiz bir yaşam sürme durumlarında sıklıkla bu detoks karışımları tercih edilebilmektedir. Evde bulunan malzemeler ile kolayca hazırlanan yağ yakıcı detoks suyu ile birlikte bölgesel olarak kilo vermek çok daha kolay bir işlem olarak görülecektir.

Yorumlar
Pelin Subaşı 19 Mart 2018 - 12:24:00 Yağ yakıcı detoks suyu ne işe yarar? Bu detoks suları ile kilo vermek için nasıl kullanmak gerekiyor? Göbek bölgemdeki yağları yakmak istiyorum. Bunun için hangi tarif bana uygun olur? Aynı zamanda diyette yapmam gerekiyor mu? cevapla
Hamiyet Yücel 19 Mart 2019 - 15:41:45 Kilo verebilmek için yağ yakımının düzenli bir şekilde gerçekleşmesi gerektiğini biliyorum. Yağ yakmak için diyet programı uyguluyorum. Aynı zamanda yağ yakıcı detoks sularından içsem çok fazla olur mu bunu öğrenmek istiyorum. 5 kilo fazlam var 1 ay sıkı bir diyet yapsam yeterli olur diye diye düşündüm.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: