Yağları eriten bitki çayı nasıl yapılır? Tarifi nedir?
Zayıflama

Yağları Eriten Bitki Çayı Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir?

19 Temmuz 2018 - 12:37:50

Bitki çaylarını kullanarak kişilerin daha hızlı yağ yakmaya başlaması mümkün olurken bu bitki çaylarının hazırlanışı da son derece kolay olacaktır.

Yağları Eriten Bitki Çayı Nasıl Yapılır?

Yağ yakan tariflerin ilkinde kişilerin 10 gram ya da 2 tutam kadar ıhlamur, 10 gram kadar kuşburnu ve 1 tutam altın tozuna ihtiyacı olmaktadır. Bitki çayını hazırlarken çok farklı bir demleme yöntemi kullanılmazken klasik bir şekilde 3 bardak su kaynatılmaya başlanır. Kaynayan suyun içerisine malzemelerin tamamı beraber atılırken bunun ardından 7-8 dakika kadar kaynamaya devam etmesi sağlanır ve çay demlenmiş olur. 3 bardak kadar bitki çayı kullanıma hazır olurken kişilerin gün içerisinde 5-6 saatlik süreç içerisinde bu bitki çayını tüketebilmektedir.

Yağları Eriten Bitki Çayı Tarifi Nedir?

Yağ yakıcı bitkiler denildiğinde birçok kişinin aklına ilk olarak yeşil çay gelir. Son dönemde profesyonel futbolcuların da sıklıkla kullandığı mate çayı da yeşil çayın yanında muhteşem bir yağ yakıcı bitki olarak gösterilebilir. Bitki çayı ile yağlarını daha hızlı bir şekilde yakmak isteyen kişiler, 4 çay kaşığı yeşil çay, aynı miktarda mate çayı, 2 çay kaşığı ısırgan otu yaprağı ve 2 çay kaşığı kekiği hazır ederler. 1 litre suyu kaynatmaya başlayan kişiler tüm malzemeleri içerisine atarak 10 dakika kadar demlenmeye bırakırlar. Yapılan bu karışım günde 3-4 bardak rahatlıkla içilebilmektedir.

Maydanoz Limon ve Sarımsak Çayı Yağ Yakar mı?

Günlük hayatımızda kullandığımız çok sayıda bitkinin yağ yakıcı özellikleri yer alabilmektedir. Maydanoz, limon ve sarımsak, doğal yağ yakıcılar arasında yer alırken bu ürünlerin kullanıldığı bitki çayı da aynı özellikleri göstermektedir. Bunun için 15 dal maydanoz, 2 yemek kaşığı limon suyu, yarım bardak su ve 1 diş sarımsağa ihtiyaç duyulur. Yarım litre suyu kaynatmaya başlayan kişiler maydanozları ve limon suyunu kaynayan suya atarak karışımı hazır hale getirebilirler. Sonrasında ezilmiş olan sarımsaklar da bitki çayına eklenecek ve muhteşem bir yağ yakıcı ürün ortaya çıkacaktır.

Oolong Çayı Yağ Yakar mı? Zayıflatır mı?

Uzak doğudan ülkemize çok sayıda bitki gelirken genel olarak bu bitkiler zayıflama üzerindeki olumlu etkileri sebebiyle tercih edilmektedir. Bu aşamada oolong çayı da bunlar arasında gösterilebilirken tıpkı yeşil çay gibi yağ hücrelerinin daha hızlı yakılmasını sağlayan bir üründür. Bu aşamada kişiler aktarlardan aldıkları oolong çayını ve zencefili kullanarak çok özel bir yağ yakıcı karışım elde edebilirler. Bunun için 1 diş zencefil yeterli olurken 2 çay kaşığı kadar da oolong çayı kullanılacaktır. Tüm malzemeler kaynayan suya atılarak 5 dakika kadar demlenip rahatlıkla tüketilebilmektedir. Çok sayıda farklı bitki çayı tarifi bulunurken bu karışımlar sayesinde kişiler yağlarından daha hızlı bir şekilde kurtulacak ve bölgesel olarak kilo vereceklerdir.

Yorumlar
Hansa Yıkılmaz 19 Temmuz 2018 - 12:47:50 Yağları eriten ve yok eden bitki çayları hangileridir? Hangilerini tüketmek gerekiyor? Bitki çayları arasında en etkili olanı hangisi? Bide bunları günde ne kadar tüketmek gerekiyor? Göbek yağları nasıl gider?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: