Yaşam

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı? Yağlı Cilt İçin Maske, Krem ve Nemlendirici

30 Aralık 2017 - 23:23:27
Yağlı cilt bakımı nasıl yapılmalı? Yağlı cilt için maske, krem ve nemlendirici

Cilt, kendisini sürekli olarak korurken bunu yağ ve su ile yapar. Cildin sahip olduğu yağ sürekli olarak üst katmana çıkıyorsa bu tarz cilt yapısı yağlı cilt olarak nitelendirilmektedir.

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yağ bir cilde sahip olan kişilerin kullandıkları tüm ürünlerden tükettikleri tüm gıdalara kadar birçok farklı etmene dikkat etmesi gerekir. Aksi halde, ciltlerindeki yağlanma daha da artacak ve bu durun ciltlerinde bozulmalara sebep olacaktır. İlk olarak bayanların düzenli olarak temizleyiciler kullanması ve bu ürünleri yumuşak modellerden seçmesi gerekir. Buna ek olarak kullanılan tüm cilt bakım ürünlerinin akne üretmeyen bir yapıda olmasına özen gösterilmesi gereklidir. Cilt ürünlerinde yağı emen bir yapıya sahip ürünlerin kullanımı rahatlıkla gerçekleşebilirken su bazlı ürünler de yağlı cilt için oldukça uygun olacaktır.

Yağlı Cilt İçin Maske Önerileri

Ciltler için hazırlanan maskelerde eğer yağı emen ya da suyun hapsolmasını engelleyen etkiler varsa bu durum yağlı bir cilt yapısına sahip olan bayanlar tarafından kullanılabilir. Maskelerin etkisi kadar kolay yapılması ve malzemelerinin rahatlıkla bulunabilmesi de çok önemlidir. Bu doğrultuda limon maskesi, yağlı bir cilt yapısına sahip olan kişiler için çok uygun olacaktır. Limonun kabuğu soyulduktan sonra suya bırakılması ve 4-5 dakika beklenmesi ile maske için ilk adım atılmış olur. Sonrasında bu limonlu su blender yardımıyla çekilir ve maske hazır hale gelir. Sonrasında yüze uygulayıp ciltte 5 dakika kadar bekletilmesi yeterli olacaktır. Ardından ılık su ile yıkanarak maske temizlenebilir.

Yağlı Ciltlerde Tonik Kullanımı Nasıl Olmalı?

Yağlı ciltlere karşı alınan önlemler ya da uygulanan tedavilerde tonikler de çok iyi bir seçenek olmaktadır. Birçok kişi, tonikler yardımıyla ciltlerinde yer alan fazla yağları vücutlarından uzaklaştırırken daha mat bir cilt görünümü elde edebilirler. Farklı kozmetik markalarının bu yönde çok sayıda üretimi bulunurken siyah nokta oluşumunu engelleyen ürünler de bu doğrultuda hizmet vermektedir. Herkes için uygun fiyatlarda tonik bulmak mümkün olurken her gün düzenli olarak bu toniklerin kullanılması ile ciltte yer alan fazla yağ rahatlıkla atılabilir.

Yağlı Ciltler İçin Krem Kullanımı Nasıl Olmalı?

Cilt bakım ürünü denildiğinde akla ilk olarak kremler gelirken fazla yağlı olan ciltlerde de bu ürünler kullanılabilir. Kuru ciltler için tercih edilen nemlendirici ürünlerin karşıtı olarak fazla yağa sahip olan ciltlere gözenekleri küçülten ve bu şekilde yağın cilde geçişini engelleyen ürünler kullanılır. Genel olarak içeriğinde C vitamini yer alan kremler, fazla yağlı ciltler için oldukça uygun olurken düzenli kullanımda problemlerin kısa süre içerisinde ortadan kaybolduğu görülebiliyor. Yağlı cilt problemi yaşayan kişilerin bu problemden kurtulması için uygulayabileceği çok sayıda yöntem yer alırken bu yöntemler uygulanmadığı takdirde siyah nokta ve akne gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Yorumlar
Ayşe Aykut 30 Aralık 2017 - 23:33:27 Yağlı cilt için maske tarifi nedir? Cildim aşırı derece yağlanıyor ve çok rahatsız oluyorum. Gün içerisinde devamlı yıkamak zorunda kalıyorum. Yağ nedeniyle sivilce problemi de yaşıyorum. Peeling var mı önerebileceğiniz?cevapla
Esra Acar 15 Ekim 2018 - 17:15:21 Yağlı bir cilt için cilt bakımında tamamen kurutmak yerine yağ ve nem dengesi sağlanmalıdır. Çünkü kuruyunca da kırışmalar meydana geliyor. Yağlı ciltler diğer ciltlere göre biraz daha zor oluyor ama bakımı yapılırsa gayet güzel.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: