Zayıflama

Yeşil Elma Detoksu Nasıl Yapılır? Tarifi, Yapanlar, Faydaları ve Zararları

15 Mayıs 2020 - 20:42:14
Yeşil Elma Detoksu Nasıl Yapılır? Tarifi, Yapanlar, Faydaları ve Zararları

Yeşil elma detoksu; vücuttaki toksin maddelerin atılması, metabolizmanın hızlanması ve dengelenmesi, sindirim sisteminin düzenlenmesi gibi etkilere sahip, yağ yakımı meydana getiren bir yöntemdir.

Yeşil Elma Detoksu Nasıl Yapılır?

Detoks yapmak vücuttaki ödem ve yağ miktarının azalmasını sağlayan bir programdır. Detoks yaparken vücut için gerekli olan besinlerin alınması, fakat yağ yakımını destekleyen yiyeceklerin de tüketilmesi gerekmektedir. Çünkü düşük kalorili beslenmek ya da yeterli şekilde beslenmemek, baş dönmesi, baş ağrısı, halsizlik ve beraberin yorgunluk etkisi oluşturmaktadır. Yeşil elma detoksu, vücuttan ödem ve yağ atımı sağlarken aynı zamanda gerekli olan tüm vitamin ve minerallerin alınmasına yardımcı olmaktadır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olan yeşil elma detoksu ile 1 ayda etkili bir şekilde kilo verimi sağlanabilmektedir.

Yağ yakımını destekleyen ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olan yeşil elma detoksu içerisinde tarçın, karanfil, maydanoz, karabiber, yeşil çay, limon, zencefil ve elma sirkesi bulunmaktadır. İdrar söktürücü özelliği bulunan yeşil elma detoksu, daha çok diyet süresinde kilo verme etkisinin yavaşlaması ya da durması durumunda etkili olmaktadır. İçeriğinde bulunan her besinin ayrı ayrı faydaları bulunmaktadır. Bunlar hem bağışıklığın güçlenmesine hem de kilo veriminin sağlanmasına destek olmaktadır.

Yeşil Elma Detoksunun Faydaları Nelerdir?

İçerisinde pektin bileşeni bulunan yeşil elma detoksu, kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Sindirim sisteminin etkin bir şekilde çalışmasına yardımcı olan bu detoks yöntemi, aynı zamanda C vitamini ve lif açısından da zengindir. Metabolizmanın dengeli çalışmasına yardımcı olan lifler, midede tokluk etkisi oluşturmaktadır. Metabolizmanın normale göre hızlanmasına etki sağlayan bu detoks, etkili kilo verimi sağlamaktadır.

Kan şekerindeki dalgalanmaların önlenmesini sağlayan yeşil elma detoksu, tokluk hissi sağlamaktadır. Genel olarak ani acıkma hissi ve ani tatlı krizleri kan şekerinde oluşan bu dalgalanmalardan dolayı oluşmaktadır. Tokluk etkisi sayesinde gün içerisinde daha az besin tüketilmesi sağlanır. Böylece yeni yağ oluşumu önlenir. Antioksidan açısından zendin olan bu karışım, vücuttaki zararlı toksin maddelerin atılmasına destek olur. Böylece yenileyici ve arındırıcı bir etki sunar. İçerisinde yer alan malzemeler ve besinlerin tüm vitaminlerin detoksu da kapsamaktadır.

Yeşil Elma Detoksu Suyu

Yeşil Elma Detoksu Tarifi Nedir?

Bu detoksu hazırlamak için gerekli olan malzemeler; 1 tane kabuğu soyulmamış ve dilimlenmiş yeşil elma, 6-8 adet maydanoz, 1 yemek kaşığı kadar yeşil çay, yarım limon, ufak bir parça zencefil, 5-6 karanfil, 2-3 adet çubuk tarçın, 4-5 adet tane halinde karabiber, 1 tatlı kaşığı kadar elma sirkesidir. Elma sirkesinin doğal olması tercih edilmelidir. Kürü hazırlamak için 1 litre suyu kaynatıp içerisine yeşil elma, limon, yeşil çay, zencefili katıp kaynatınız. Daha sonra maydanoz, tarçın ve karabiberi ekleyiniz. 5 dakika daha kaynattıktan sonra çayı süzüp elma sirkesini ekleyiniz. Yeşil elma detoksu suyunu gün içerisinde içiniz. ana öğünlerden 1 saat önce içerseniz tokluk hissi verir ve daha faydalı olur. 1 hafta boyunca düzenli uyguladığınız zaman kilo veriminin gerçekleştiğini görebilirsiniz.

Yeşil Elma Detoksu Yapanlar ve Zararları

Günümüzde detoks için pek çok örnek bulunmaktadır. Yeşil elma detoksu da bunlardan biridir. Pek çok kişi tarafından uygulanan ve zayıflama etkisi gösteren bu karışım bazı kişiler için yan etki gösterebilir. Genel olarak yeşil elma detoksu zararları bulunmasa da kronik hastalığı olanlar ve emziren anneler doktor onayı ile uygulamalıdır. Hamile kadınlar ise kullanmamalıdır. Eğer içerisinde bulunan bir malzemeye karşı alerjiniz varsa tüketmemelisiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: