Yoğurt suyu nedir, neye iyi gelir? Ne zaman ve nasıl içilmeli?
Sağlık

Yoğurt Suyu Nedir, Neye İyi Gelir? Ne Zaman ve Nasıl İçilmeli?

15 Eylül 2017 - 04:44:06

Yıllardan boyu vitamin ve mineral deposu olarak kabul edilen yoğurt suyu, pek çok insanın sağlık için tükettiği bir sıvı olarak karşımıza çıkmaktadır.Son derece sağlıklı bir gıda olarak karşımıza çıkan yoğurt, en ideal besin türlerinden biridir.

Yoğurt Suyu Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu soru hakkında ilk aklımıza gelen şey bu sıvının vitamin yönünden oldukça zengin olduğu konusudur. Özellikle B12 vitamini bu besinde çok yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Kalsiyum yönünden oldukça zengin olan yoğurt, aynı zamanda suyuyla da insanlara destek ve katkı sağlamaya devam ediyor. Burada sağlıklı gıda ve sıvı tüketimi konusunda ısrarcı olan insanların, yoğurt suyu gibi alternatifleri denemesi gerçekten önemlidir. Yoğurt faydalı olduğu gibi aynı zamanda suyunun da insanlar açısından faydasını görmek ve değerlendirmek gerekir.

Yooğurt Suyu Neye İyi Gelir?

Pek çok insanın zayıflamak için tercih ettiği yoğurt suyunun faydaları, bazen de tansiyon düşürücü şifalı bir sıvı olarak bilinmektedir. Esasında insan sağlığı için faydası ortaya koymuş ve yapılan araştırmalarla birlikte, insan vücuduna herhangi bir zararı olmadığı görülmüştür. Elbette ki aşırı tüketilmesi sorun olan her türlü gıda, dikkatlice ve kontrollü bir şekilde tüketilmelidir. Özellikle kemik yapıya ve dişlere faydası olan bu faydalı sıvı, aynı zamanda saç gelişimi konusunda da insanların önde gelen tercihlerinden biri olarak dikkat çekmektedir.

Yoğurt Suyunun Faydaları Nelerdir?

Kanserojen maddelere karşı dayanıklılığı ile bilinen yoğurt suyu, kansere karşı koruyucu etkisi ile de adından sıkça bahsetmektedir. Böbrek taşı düşürmek isteyen ve bunun için doğal yolları araştıran insanların, bunu denemesi gerekebilir. Her yönden sağlık konusuna önem veren, bu konuda dikkatli çalışmalarla birlikte faydalı ve şifalı seçenekleri değerlendiren herkes, bunu mutlaka başka bir gözle değerlendirmelidir.

Yoğurt Suyu Ne Zaman ve Nasıl İçilmeli?

Oldukça keskin bir yapıya sahip olması sebebiyle, aşırı tüketimi özellikle aç karnına biraz sıkıntı yaratabilir. Ülser ve benzeri sorunları olan insanların, bu tip sıvıları ve gıdaları tüketmeden önce doktora danışması gerçekten çok önemlidir. Eğer yoğurt suyu ne zaman içilmeli dersek, herhangi bir sınırlaması olmayan bu tip seçeneklerde aşırıya kaçmamak ve düzenli olarak bu sıvıyı tüketmek için, dikkat etmek gerçekten önemlidir. Zayıflamak ve diyet için tercih edilir ve aynı zamanda mide rahatsızlıkları için tercih ediliyor. Yine de daha önceden mevcut bulunan rahatsızlıklarda doktora danışmadan içmemekte fayda var. Kolesterol dengeleyicisi olarak bilinen yoğurt ve suyu, pek çok konuda insanların tercih ettiği ve beğenerek tükettiği gıda ve sıvılar olarak dikkat çekmektedir. Sağlık adına bu konuda önce uzmanları dinlemek ve tıbbın yaptığı değerlendirme sonuçlarını incelemek gerektir.

Yorumlar
Yasemin Çanakpınar 11 Eylül 2017 - 14:15:12 Yoğurt suyu ile tarifler neler acaba? Hamur işlerinde de kullanıldığını duymuştum.cevapla
Onurcan öz 15 Eylül 2017 - 09:02:52 Artık çok yaygınlaşan hazır yoğurtların, suyu konusunda ne diyebiliriz acaba. Bu belirtilen etkilerin yarısını gösterir mi dersiniz? Hazır yoğurtların ev yoğurduna göre çok daha fazla su içeridiğini düşünüyorum ama kullanılan kıvamlaştırıcılar ilk bakışta bu durumu kamufle ediyor sanırım.Bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa ben de takipte olucam.cevapla
ayfer 25 Haziran 2018 - 10:45:21 ben hazır yoğurt suyununu tercih ediyordum ama bununpek sağlklı olmadığını öğrendimcevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: