Sağlık 25 Nisan 2021 - 08:50:08

Yüzde Yüz Hamile Kalma Yöntemleri

Yüzde Yüz Hamile Kalma Yöntemleri

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler korumasız ve düzenli bir şekilde ilişkiye girerek bunu gerçekleştirebilirler. Bunu uygulamaya rağmen gebe kalamayan kişiler ise yüzde yüz hamile kalma yöntemleri hakkında araştırma yapmaktadır. Kolay ve daha hızlı hamile kalmak için yapılması gerekenler yazımızın içerisinde yer almaktadır.

Denenmiş Hamile Kalma Yöntemleri Nelerdir?

Eğer ki çocuk sahibi olmaya karar verdiyseniz ve bu konuda aceleci davranıyorsanız birtakım basit yöntemler ile en hızlı hamile kalma yollarını uygulayabilirsiniz. Bunları sizler için şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Daha fazla seks yapmak, hamile kalma olasılığını artırmaktadır. Her ilişki sonrasında hamile kalma ihtimali yaklaşık olarak %20'dir. Daha fazla ve düzenli bir cinsel birliktelik ile gebelik olasılığının artması sağlanabilir.
 • Hamile kalmanın kolay yollarına baktığımızda en önemli kriter yumurtlama döneminin bilinmesidir. Döllenme olasılığının yüksek olduğu bir dönemdir. Yumurtlama dönemi her kadında farklıdır. Bazılarının adetin 11.günü bazılarının 14. günüdür. Polikistik over sendromu olan kadınlarda 20.gün de olabilmektedir. Tahmini olarak yumurtlama tarihinden 3 gün öncesi ve 1 gün sonrası gebeliğin ihtimalini yükseltmektedir. Bu süreci bilmek ve takip etmek, bu dönemde cinsel ilişkinin düzenli olması gebelik ihtimalini artırmaktadır.
 • Hamile kalmak için sağlıklı yaşam kaçınılmazdır. Kilonuzun ideal olması, gün içerisinde düzenli egzersiz yapmak, kafein alımının sınırlandırılması, stresin azaltılması gebeliği kolaylaştıran etkenler arasındadır. Özellikle akdeniz tip beslenme yönteminin gebelik sürecine katkı sağlandığı söylenmektedir.
 • Eğer ki alkol ve sigara kullanıyorsanız, sigarayı bırakmalısınız ve alkol tüketimini mümkün olduğu kadar en az seviyeye indirmelisiniz. Bu ikisinden arıl olarak tamamen kurtulmak gerekmektedir. Sigara ve alkol tüketimi doğurganlığı önleyen faktörler arasındadır.

Kolay hamile kalma pozisyonları da oldukça merak edilmektedir. Yapılan araştırmalara göre herhangi bir cinsel ilişki pozisyonunun gebeliği kolaylaştırdığı saptanmamıştır. Fakat hangi şekilde pozisyon olursa olsun sonrasında 15-30 dakika istirahat eder pozisyonda kalmak sperm hücrelerinin daha aktif olmasını sağlayabilmektedir.

Bilinmeyen Hamile Kalma Yöntemleri

Gelişen tıp dünyası ve teknoloji sayesinde artık bilinmeyen bir yöntemin var olması söz konusu değildir. 1 ayda hamile kalmanın yollarını araştıran ve hamile kalmak için bilinen, bilinmeyen her yöntemi araştıran kadınların karşılaştığı en temel bilgi, öncesinde doktor kontrolüne gitmektir. Doktora giderek gebe kalmanıza engel bir durumun olup olmadığını öğrenebilir ve eğer ki varsa öncelikle bunun tedavisinin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu süreçte doktorunuz bazı vitaminleri sağlayabilir.

En hızlı hamile kalma yollarına bakıldığında yumurtalama döneminin bilinmesi gerekmektedir. Eğer ki bilmiyorsanız doktorunuzdan bunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bir başka etken biyolojik yaştır. Biyolojik yaşınızın geçmemesine dikkat ediniz. 35 yaşından sonra doğurganlık azalmaktadır. ayrıca ilişki sırasında kaygınlaştırıcı kullanmayınız. Bu durumlara dikkat ederek sağlıklı gebelik sağlayabilirsiniz.

Yumurtlama Döneminde Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Düzenli adet gören kadınlarda genel olarak adetin 11.günü yumurtlama zamanıdır. Adetin 11. gününden itibaren 1 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmek hamile kalmayı kolaylaştırmaktadır. Yumurtlama gününde ilişkiye girdim hamile kalır mıyım diye merak ediyorsanız eğer ki korumasız bir şekilde gerçekleşmişse gebe kalma ihtimaliniz yüksektir. Fakat kesin değildir. Bunun için öncelikle test yapmanız gerekmektedir.

Tek Seferde Nasıl Hamile Kalınır?

Eğer ki yüzde yüz hamile kalma yöntemleri ile tek seferde hamile kalmak istiyorsanız beslenmenize dikkat etmelisiniz. Doğru zamanda doğru cinsel ilişki sağlanmalıdır. Yumurtalıklarınız bir problem olmamalıdır. Herhangi bir sağlık probleminin olmaması gerekir. Hamile kalma ihtimali doğru yöntemler ile artmaktadır. Hamile kalmak için doktor desteği almayı ve sağlıklı beslenmeyi unutmayınız.

 • yüzde yüz hamile kalma yöntemleri
 • denenmiş hamile kalma yöntemleri
 • en hızlı hamile kalma yolları
 • hamile kalmanın kolay yolları
 • kolay hamile kalma pozisyonları
 • bilinmeyen hamile kalma yöntemleri
 • 1 ayda hamile kalmanın yolları
 • yumurtlama döneminde hamile kalmak için
 • yumurtlama gününde ilişkiye girdim hamile kalır mıyım
 • tek seferde nasıl hamile kalınır
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Erik Kilo Yapar mı? Erik Yemek Zayıflatır mı?